Seria z kobrą: bestsellerowe powieści kryminalne rosyjskich autorek - Rytuał ostatniej nocy

Victoria Płatowa: Rytuał ostatniej nocy

  

Victoria Płatowa jest nową gwiazdą rosyjskiego kryminału. Ukończyła Instytut Filmowy w Moskwie i pracowała jako scenarzystka dla różnych wytwórni filmowych. Jej powieści sprzedały się w nakładzie ponad 10 mln. egzemplarzy, a niektóre z nich zostały sfilmowane na potrzeby telewizji. Aktualnie mieszka w Petersburgu.

 

Bohaterką powieści jest młoda dziewczyna imieniem Waria, która pracuje w agencji towarzyskiej. Pewnego ranka stwierdza, że jej klient Oleg, z którym spędziła noc w luksusowym hotelu na wyspie, leży martwy z zabytkowym nożem wbitym w pierś. Jej ostatnie zlecenie od początku wydawało się jej podejrzane. By uwieść Olega, światowej sławy wiolonczelistę, który przybył na tournee do Petersburga, musi upozować się na jego zmarłą przed laty żonę. Od swego zleceniodawcy dostaje sukienkę zmarłej, perukę i wytyczne dotyczące charakteryzacji. Plan okazuje się łatwy do zrealizowania – muzyk zahipnotyzowany pojawieniem tajemniczej kobiety proponuje wspólny wieczór. Tak rozpoczyna się krótka znajomość, która kończy się tragicznego poranka.

Waria ucieka z hotelu i jedzie do swojego zleceniodawcy. Ten jednak również nie żyje. Dziewczyna staje się główną podejrzaną i musi się ukrywać. Nie jest to zadanie łatwe, zwłaszcza że Warii szuka nie tylko policja. Jedyne co jej przychodzi do głowy, to podjąć śledztwo na własną rękę i odnaleźć prawdziwych zabójców. Tym sposobem trafia na ślad afery, w którą był zamieszany słynny wiolonczelista. Zmieniając kolejne kryjówki, stopniowo odkrywa kolejne tajemnice Olega i ludzi z nim związanych.


Videograf II – koniec czerwca 2009

 

Zobacz także: