Nowe pozycje w Serii z kobrą - wydawnictwo Videograf II

Nowe pozycje Serii z kobrą - Videograf II

 

Daria Doncowa: Poker z rekinem


     „Poker z rekinem” to drugi tom z cyklu powieści kryminalnych o amatorce detektywie, Jewłampii Romanowej. Na podstawie książki Darii Doncowej powstał film fabularny wyprodukowany przez wytwórnię Rossija.
     Jewłampija - nieszczęśliwa mężatka, której czas upływał na czytaniu kryminałów, postanowiła opuścić wiarołomnego, i jak się potem okaże, nieuczciwego  męża. Silnie wzburzona wpadła pod samochód zamożnej Katii i ten incydent stał się początkiem korzystnej dla obu pań znajomości. Kiedy jej nowa szefowa została uprowadzona, to właśnie Łampa zajmowała się jej ogromnym domem i niezaradnymi życiowo domownikami. Zmagając się z prozaicznymi obowiązkami domowymi, pomogła w uwolnieniu Katii, a przy okazji ujawniła swój detektywistyczny talent.  Niedługo potem nowa znajoma pomogła jej zdobyć lukratywne zlecenie:  należało odszukać zaginioną żonę pewnego biznesmena. 

    Od tej chwili Łampa może wreszcie zająć się tym, co pasjonuje ją najbardziej: rozwikłać zagadkę kryminalną. Rusza tropem wcześniejszych kontaktów zaginionej i odkrywa nieznane dotąd fakty z jej życia. Pewnego dnia odbiera zagadkowy telefon od jakiejś kobiety, która wzywa pomocy. Łampa bez namysłu rusza do mieszkania nieznajomej, ale pod wskazanym adresem znajduje zwłoki kobiety. Na domiar złego, sama  staje się główną podejrzaną. Uruchamia to lawinę zdarzeń, z którymi musi się zmierzyć amator detektyw Romanowa.
     Daria Doncowa uchodzi za mistrzynię rosyjskiego kryminału humorystycznego.  Od roku 1995 wydała kilkadziesiąt  powieści, które w Rosji zdobyły ogromną popularność, o czym świadczą ich gigantyczne nakłady (łącznie prawie 100 mln.).   

 

Polina Daszkowa: Rosyjska orchidea

 

     Polina Daszkowa uchodzi za „królową rosyjskiego kryminału obyczajowego” i ma na swoim koncie ponad 40 milionów sprzedanych egzemplarzy.
     „Rosyjska orchidea” - druga przetłumaczona na polski powieść Daszkowej – opowiada
o związkach starej Rosji z nową.  Zabójstwo moderatora Butejko, które rozpoczyna akcję książki,  wydaje się być sprawą  rutynową. Prowadząc przez lata demaskatorski program telewizyjny, dziennikarz naraził się wielu prominentom i miał wielu wrogów. Inspektor Borodin  Borodin czuje jednak, że sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana niż się wydaje.  Przyglądając się osobom powiązanym z ofiarą, trafia na ślad zaginionego skarbu z czasów rewolucji. Próbuje odtworzyć losy legendarnego diamentu „Paweł” i tym samym znaleźć sprawcę zbrodni.
    Po mistrzowsku splatając wielowątkową fabułę, Daszkowa pokazuje złote lata i dramatyczny koniec  starej rosyjskiej szlachty oraz brutalne oblicze współczesnej Rosji: skorumpowanych polityków, intrygi w świecie mediów, luksusowe kobiety i podejrzanych biznesmenów.

 

 

 

Zobacz także: