Licia Troisi: Wojny Świata Wynurzonego


Licia Troisi: Wojny Świata Wynurzonego


Bestsellerowa trylogia o losach młodej wojowniczki Dubhe, która ma ocalić Wynurzony Świat od Gildii - sekty zabójców, oddających hołd tyranowi o imieniu Aster. Jej zadanie nie jest łatwe, gdyż ciąży nad nią klątwa, którą sekta chce wykorzystać do własnych celów. W czasie gdy Gildia za wszelką cenę chce dotrzeć do Sana, którego ciało ma posłużyć wskrzeszeniu tyrana, sojusznicy Duhne trafiają na ślad Talizmanu Mocy – jedynej siły, która może pokrzyżować plany sekty. Po serii pasjonujących przygód dochodzi do ostatecznej rozgrywki między siłami dobra i zła. Duhne, wbrew swojej woli, znajduje się ponownie w centrum wydarzeń, które naznaczą losy Wynurzonego Świata.


   Tom I: Sekta zabójców

   Bohaterka książki – Duhne - jako ośmiolatka, w trakcie zabawy, przypadkowo zabiła swojego kolegę, przez co została usunięta z rodzinnej wsi. Przetrwać pomógł jej wtedy tajemniczy Sarnek, dawny najemnik sekty, od którego nauczyła się fachu. Po jego śmierci Dubhe, jako dojrzała wojowniczka i zwinna złodziejka przyciągnęła uwagę Gildii. Ponieważ zabiła już jako ośmiolatka, sekta uważa ją za Dziecko Śmierci, istotę ludzką z wrodzonym talentem do zabijania. Ona sama przysięga, że po strasznym wypadku z dzieciństwa, który sprawił, że została bezdomną sierotą, nikogo nie zabiła. Sekta wie jednak jak skorzystać z klątwy, która zmieni ją w niewolnicę, gotową zabijać na zawołanie. Dubhe usiłuje uciec, wpada jednak w zasadzkę urządzoną przez jej prześladowców. Czy młodej wojowniczce uda się umknąć członkom morderczej Gildii? Czy uratuje Wynurzony Świat?

 

Tom II: Dwie Wojowniczki. Wojny Świata Wynurzonego.
   Po ucieczce z sekty zabójców młoda wojowniczka Dubhe musi uwolnić się od klątwy, która została na nią rzucona. Jedyną osobą, która może ją uratować jest Sennar, najpotężniejszy czarnoksiężnik, kompan i wspólnik Nihal, która przeniosła się na Nieznane Ziemie po drugiej stronie rzeki. W międzyczasie krwiożercza Gildia odkrywa w końcu jak przywrócić do życia Astera. Wszystko, czego teraz potrzebują to Ludzka Ofiara – ciało, dla reinkarnowanego tyrana. Wybrańcem staje się San, bratanek Sennara i Nihal, którego przed  pazurami dzikiej sekty chroni Gnom Ido. W tym czasie Dubhe musi zmierzyć się z Reklą, Strażniczką Trucizn, najpotężniejszą spośród jej wrogów. To właśnie Rekla rzuciła klątwę i została upokorzona przez Dubhe, kiedy tej udało się uciec.

 

Tom III: Nowe Królestwo. Wojny Świata Wynurzonego.
   Dubhe i Theana zmierzają w kierunku Królewskiego Pałacu Krainy Słońca, aby zabić Dohora, skorumpowanego tyrana, który połączył siły z sektą zabójców. W tym czasie, Lonerin i Sennar trafiają na trop Talizmanu Mocy, starodawnego elfickiego artefaktu, który po raz kolejny, jak za czasów Nihal, wydaje się być jedyną rzeczą, która może uratować Świat Wynurzony.
   Gildia nie ustaje w poszukiwaniach San, bratanka Nihal i Sennara. W końcu jego obrońca, stary gnom Ido jest zmuszony ruszyć na poszukiwania dla nich bezpieczniejszego miejsca.
   W finale dojdzie do ostatecznej rozgrywki między siłami zła i dobra. Każdy
z bohaterów zmierzy się ze swoim przeznaczeniem. Dudhe wbrew swojej woli znajdzie się ponownie  w środku wydarzeń, które naznaczą losy Wynurzonego Świata.

 

 

Licia Troisi – ur. w 1980 roku w Rzymie, pracuje jako astrofizyk w Rzymskim Obserwatorium;  w wieku 21 lat zaczęła pisać pierwszą trylogię Cronache del Mondo Emerso (Kroniki Wynurzonego Świata), którą wydało największe wydawnictwo we Włoszech Mondadori. Wszystkie części trylogii znalazły się w pierwszej dziesiątce bestsellerów fantasy we Włoszech, wyprzedzając nawet Harry’ego Pottera. Prawa do przekładu nabyło kilkanaście krajów; trwają rozmowy na temat adaptacji filmowej książki.
   Kolejna trylogia Troisi – Le Guerre del Mondo Emerso (Wojny Wynurzonego Świata) – odniosła jeszcze większy sukces. Pierwsza część tej trylogii – „Sekta zabójców”  sprzedała się we Włoszech w nakładzie 300 000 egzemplarzy, a prawa do jej przekładu zakupiło kilka krajów.

Zobacz także: