Licia Troisi: Kroniki Świata Wynurzonego

Licia Troisi: Kroniki Świata Wynurzonego

 

   Bestsellerowa trylogia młodej włoskiej pisarki, która osiągnęła niebywały sukces w kraju  i za granicą. Łączna sprzedaż tego tytułu wyniosła we Włoszech ponad 1.050.000 egz. Powieść trafiła także na listy bestsellerów w Niemczech i we Francji.
   Prawa do przekładu trylogii nabyło 17 krajów; trwają rozmowy na temat adaptacji filmowej książki.
   Licia Troisi – ur. w 1980 roku w Rzymie, pracuje jako astrofizyk w Rzymskim Obserwatorium;  Jako 6-letnie dziecko napisała swoje pierwsze opowiadanie, a w wieku 10 lat – swoją pierwszą powieść. Mając 21 lat zaczęła pisać pierwszą trylogię Cronache del Mondo Emerso (Kroniki Wynurzonego Świata), którą wydało największe wydawnictwo we Włoszech Mondadori. Wszystkie części trylogii długo gościły na włoskich listach bestsellerów, wyprzedzając nawet Harry’ego Pottera.
   Kolejna trylogia Troisi – Le Guerre del Mondo Emerso (Wojny Wynurzonego Świata) – odniosła jeszcze większy sukces. Polskie wydanie trylogii zyskało ogromne rzesze fanów                 i w dalszym ciągu trzy tomy cyklu należą do najlepiej sprzedających się tytułów wydawnictwa Videograf II.  Wydawca nabył także prawa do najnowszej trylogii Licii Troisi - „Dziewczyna smoka”, którą zamierza wydać pod koniec roku 2010.

 

Krótkie streszczenie:

 

   Nihal z Krainy Wiatru (pierwszy tom trylogii)

 

   W fascynującym świecie pełnym magii i przygód, zamieszkałym przez nimfy, potwory i smoki, półelf Nihal walczy przeciwko złym mocom. Cudownie plastyczny i wspaniale opowiedziany epos fantasy, który porywa czytelnika od pierwszej strony.
   Nihal ma fioletowe oczy, granatowe włosy i szpiczaste uszy. Od dnia swoich narodzin wie, że jest wojowniczką. Marzy o tym, by móc przyłączyć się do smoczych rycerzy i pobić Famminów, lud potworów, który stworzył tyrana, by zniszczył jej świat. Nihal, która dostała wśród ludzi, jest ostatnim żyjącym półelfem. Nigdy nie udało jej się poznać swojego ludu, całkowicie wytępionego przez tyrana, ale wciąż nosi w sobie ból swoich współplemieńców.  To oni nawiedzają ją teraz w snach i namawiają do wyrównania rachunków. Nihal ma tylko dwóch sprzymierzeńców: młodego maga Sennara  i niezastąpiony miecz z czarnego kryształu. Czy uda się jej zapobiec całkowitej zagładzie świata?
 

Misja Sennara  (drugi tom trylogii)
 

Półelfowi Nihal udaje się coś niebywałego: jako pierwsza dziewczyna stanie się jednym z rycerzy smoczego zakonu. Jej towarzysz Sennar wyrusza tymczasem na niebezpieczną wyprawę                 w poszukiwaniu Świata Zanurzonego, gdzie spodziewa się znaleźć pomoc w walce przeciwko tyranowi.
Światu Wynurzonemu grozi zagłada. Tyran stoi u wrót, by narzucić swoją ciemną moc jego mieszkańcom. By sprowadzić pomoc, rada magów posyła młodego Sennara do krainy Świata Zanurzonego. Jednak nikt nie wie, gdzie znajduje się to podziemne państwo. Mimo wzburzonych fal, magicznych przeszkód i mrocznych morskich straszydeł, udaje mu się dotrzeć do cudownego podwodnego kraju. Mieszkają tu ludzie w ogromnych szklanych amforach, które są połączone siecią szklanych korytarzy prowadzących do miast i wsi.  Przed setkami lat uciekli przed wojną, która opanowała Wynurzony Świat i tu znaleźli swoje schronienie. W trosce o swoje bezpieczeństwo postanowiono, by każdego intruza od razu likwidować. Czy uda się jednak Sennarowi znaleźć wśród nich sprzymierzeńców i uchronić swój lud przed zagładą?
 

Talizman mocy (trzeci tom trylogii)

 

   Nihal, ostatni półelf Świata Wynurzonego i jej towarzysz, młody mag Sennar, nie mają za wiele czasu, by swój świat uratować przed zagładą. Dopiero wtedy, gdy uda im się odnaleźć osiem magicznych kamieni i umieścić je w tajemniczym amulecie, mają szansę złamać moc tyrana. Jednak na ich drodze czyha śmierć.
   Niebezpieczna podróż Nihal zaczyna się w Wolnych Krajach, ostatnim bastionie, który oparł się władzy tyrana.  Wspólnie z małym Laio i smokiem Oarf przemierza Krainę Wody, Krainę Morza     i Krainę Słońca. Przy użyciu siły magicznej udaje się jej zwizualizować miejsce, gdzie znajdują się magiczne kamienie. Każdy z nich jest ukryty w magicznej skrzyni i pilnowany przez osobnego strażnika. Wydanie kamieni nastąpi dopiero po pomyślnym zdaniu niebezpiecznego egzaminu.  Gdy widać, że Nihal traci siły, Sennar podejmuje poszukiwania następnego kamienia. Ale Sennar nie należy do kręgu wtajemniczonych. Nie wolno mu wejść na świętą ziemię, w której spoczywają skrzynie. Jeśli dotknie kamieni, na Wynurzony Świat spadnie wielkie nieszczęście.
   Czy uda się im odnaleźć wszystkie osiem kamieni i umieścić je w talizmanie mocy, który pokona tyrana w decydującej bitwie?

 

  Patronat medialny:  Wirtualna Polska, Nowa Fantastyka, Science Fiction, Cogito, Nowa Gildia, Portal Księgarski, Valkiria, Qfant.


Informacje o wydaniu polskim:

Tom I - obj. 352 str.
format 140 x 205 mm
oprawa miękka
cena det. 33.50 zł
Videograf II -  Chorzów, 24 lutego 2010 r.

 

 


Zobacz także: