„Czarny wygon. Słoneczna dolina” - pierwszy tom nowej dwuczęściowej powieści autora „Domu na wyrębach”

„Czarny wygon. Słoneczna dolina” - pierwszy tom nowej dwuczęściowej powieści autora „Domu na wyrębach”


    „Dla rezygnującego z pracy dziennikarza może to być ostatnia już misja, ostatnia podróż w poszukiwaniu materiałów do reportażu. Nieoczekiwanie cała sprawa zaczyna się komplikować. Sielskie Roztocze nagle pokazuje pazury, a piękna z pozoru dolina okazuje się skrywać straszliwe tajemnice.
    Nowa powieść Stefana Dardy sprawia, że nawet w biały dzień ciarki chodzą po plecach.
    Autor w pięknym stylu przebija sukces doskonałego Domu na wyrębach.”
      

 Andrzej Pilipiuk

 

 

    „Wielu pisarzy na całym świecie chciałoby być jak Stephen King, ale niewielu się udaje. Potrzebne są zaskakujące pomysły, konsekwencja w tworzeniu opisywanego świata, talent i umiejętność budowania nastroju. Stefan Darda dysponuje tymi umiejętnościami i dlatego napisał znakomitą powieść grozy.  Na dodatek wie, jak wpleść grozę w polskie realia – w tym przypadku sielskiego Roztocza.  Jego „wioska przeklętych”, która zniknęła z naszego świata i w której zatrzymał się czas robi wrażenie, a sensacyjna akcja pełna zaskakujących zwrotów trzyma przez cały czas w napięciu. Świetna lektura.”
       

Leszek Bugajski – Newsweek

 

 

Stefan Darda  - urodził się w 1972 r. w Tomaszowie Lubelskim na Roztoczu. W czasie studiów na UMCS w Lublinie pracował w akademickich klubach turystycznych. Był także muzykiem folkowego zespołu „Orkiestra pod wezwaniem Świętego Mikołaja”. W 2008 roku zadebiutował powieścią „Dom na wyrębach”, która została nominowana do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla oraz do Nagrody Sfinks 2008.  Zdobyła również tytuł Najlepszej Książki na Lato w plebiscycie portalu literackiego Granice.

 

 

 

Zobacz także: