Zasnąć we śnie

Opowiadania ocenione przez Weryfikatorów

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
minastir
Kmiotek
OSTRZEŻENIA: 0

Zasnąć we śnie

Postautor: minastir » pt 27 sie 2010, 13:22

Nie wiem jaki to może być gatunek. Zachęcam do czytania.

Spać mi się chce. Ledwo już piszę, oczy mi się kleją. Chyba zaraz zasnę... Poddam się snu jak każdy zmęczony człowiek. Ten tekst nie ma sensu. Po co w ogóle go piszę? Ręce mi już opadają. Nogi praktycznie opierają się o wewnętrzną ścianę biurka. Zasypiam... Nie wiem co się dzieje. Ostatnie słowa już piszę, ostatnie mrugnięcie oka, ostatnie skinięcie głową. Nie mam siły wstać. Tym razem krzesło zastąpi moje łóżko. Zabieram ręce od klawiatury i kładę je na brzuchu. Jestem gotowy. Chyba zasnąłem, a raczej obudziłem się.
Strasznie dziwny sen miałem. Nie potrafiłem wstać z krzesła, coś pisałem na klawiaturze. Chciałem zasnąć we śnie. Dobrze się przy tym uśmiałem. Która już godzina? O cholera zaspałem...
Ostatnio zmieniony czw 28 lip 2011, 01:00 przez minastir, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
patkazoom262
Dusza pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: patkazoom262 » pt 27 sie 2010, 17:36

Miniaturka miniaturki miniaturki, jak widzę... Żeby takie maleństwo porwało, tzn nie pozostawiło u czytelnika uczucia po-cholerę-to-czytałam/em lub po-co-to-autor-napisał, musi być napisane ciekawie i oparte na niebanalnym pomyśle. A, i końcówkę mieć dobrą. Nie lubię mini bez dobrego, mocnego końca. A tutaj? Lipa. Pytanie się jedno nasuwa - po co pisać takie coś? Czy to naprawdę daje jakąś satysfakcję? Albo: po co marnować możliwość wklejenia tekstu na Wery na coś takiego? Teraz będziesz musiał czekać dwa tygodnie, by pokazać, że umiesz lepiej, a przede wszystkim dłużej.

Nie wiem, co zakończenie miało wywołać, ale wyobrażam sobie przy nim jedynie otępiałego człowieka wyrwanego z głębokiego snu. I śmieszy mnie ten widok. Wielokropki możesz sobie darować, szczególnie ten ostatni - wielokropek kończący tekst jest jednym z największych banałów świata.

Awatar użytkownika
kanadyjczyk
Umysł pisarza

Postautor: kanadyjczyk » sob 28 sie 2010, 11:19

Przeczytałem, Patka, iż masz lat siedemnaście.
Nie wiem, czy to prawda. Jeśli będę Ci wierzył: czego oczekujesz po nowych, jaskrawo amatorskich tekstach? Kinga, który tak bardzo jest wykorzystywany? Oczekujesz swojego stylu/formy, który nie został do tej pory zbyt zweryfikowany - nie jesteś płodnym Twórcą.
Istnieje, nie wiem dlaczego, mniemanie, iż miniatura powinna brać za mózg, czesać za ryj, albo chlastać po piętach.
A nikt tak przecież nie pisał.
Powyższe opowiadanie nie zasługuje na tak mocną krytykę. Najważniejszym powodem jest ten, iż sama osoba krytykująca za mało ma doświadczenia, by to robić. Patka ma za mało do zbierania, by móc cokolwiek ostawić.
Krytyka jest prosta, jasna, nie wymagająca ćwiczeń. Pisanie jest trudniejsze.

"Ostatecznie mamy do opowiedzenia tylko jedną historię." - Jonathan Carroll

Awatar użytkownika
patkazoom262
Dusza pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: patkazoom262 » sob 28 sie 2010, 12:34

Nie komentuje się komentarzy, Regulamin się kłania. Za ostro? Oj nie, nie ma tekstu, którego nie można ostro skrytykować (co innego, że często jest to subiektywne walenie "mnie się nie podoba, bo.."). Nie zmieniam zdania co do tego tekstu. Nie wiem, po co on powstał, aczkolwiek jest jeden plus, o którym zapomniałam napisać - krótkość. Gdyby coś dłuższego było tak napisane, bez pomysłu, to bym dała sobie spokój z czytaniem po kilkunastu linijkach.

kanadyjczyk pisze:Nie wiem, czy to prawda. J

Prawda, mam siedemnaście lat (niestety tylko siedemnaście)

kanadyjczyk pisze:Jeśli będę Ci wierzył: czego oczekujesz po nowych, jaskrawo amatorskich tekstach? Kinga, który tak bardzo jest wykorzystywany? Oczekujesz swojego stylu/formy, który nie został do tej pory zbyt zweryfikowany - nie jesteś płodnym Twórcą.

Nie, ani jednego, ani drugiego. I nieważne czego, bo to nie temat do dyskusji.
Ale masz rację - dużo tu nie opublikowałam, ostatnio jednak wkleiłam tekst, jak chcesz, możesz zerknąć.

Przepraszam za częściowy offtop.

Awatar użytkownika
kanadyjczyk
Umysł pisarza

Postautor: kanadyjczyk » sob 28 sie 2010, 13:19

Dużo publikowałaś, czy też wkleiłaś tekst?
Temat do dyskusji jest, choć może bardziej prywatnie, niźli obiektywnie... Szkoda. Masz za mało doświadczenia, by ot tak walić po gałach. Skoro lubisz- nikt Ci tego nie zabroni. Mogę jednak zjebać Twój tekst posiłkując się Twoimi argumentami. Są takie same.
I jeszcze jedno:
Komentarze trzeba oceniać. Zwłaszcza jeśli są chamskie, błędne i za bardzo traktują o osobie, nie o tekście.

[ Dodano: Sob 28 Sie, 2010 ]
Zerkam do wszystkiego, co się pojawia. Uważam, że nie czytasz do końca tekstów, które na to zasługują. Nie jesteś dla mnie wiarygodnym źródłem, jesteś płytka. Żeby cokolwiek oceniać, trzeba mieć Wiedzę, której nie masz.

Awatar użytkownika
Herman
Pisarz osiedlowy
Kontaktowanie:

Postautor: Herman » sob 28 sie 2010, 14:55

Oceniajcie komentarze, ale na PW. To nie jest miejsce do tego, tu się tekst poprawia i ocenia. Tak samo przymiotniki do użytkowników są nie na miejscu. Bo będzie niedobrze.

Awatar użytkownika
kanadyjczyk
Umysł pisarza

Postautor: kanadyjczyk » sob 28 sie 2010, 16:17

Ależ oceniamy komentarze i będziemy to robić tutaj. Przymiotniki są jak najbardziej na miejscu.

Awatar użytkownika
iska36
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: iska36 » sob 28 sie 2010, 18:01

no dobra to ja wypowiem sie dla odmiany o tekście, a raczej o błędach.
minastir pisze:Poddam się snu

Co takiego?
minastir pisze:Ledwo już piszę

bez już
minastir pisze:Ręce miopadają.

wiadomo
minastir pisze:Ostatnie słowa już piszę,

i znowu to samo
minastir pisze:ostatnie skinięcie głową.

chyba skinienie?
minastir pisze:Zabieram ręce od klawiatury i kładę je na brzuchu.

Pomyślałam, że skoro zasypiasz to raczej nie kontrolujesz kończyn. Po co układasz je na brzuchu? Ja bym poczekała aż same opadną.
No cóż krótkie, jedyne rzecz jaka przyszła mi do głowy to życzenia kolorowych snów. :)

Awatar użytkownika
gebilis
Umysł pisarza

Postautor: gebilis » sob 28 sie 2010, 21:49

Idealny tekścik do rozwinięcia. Zwłaszcza część o śnie w śnie. Gdyby to dopracować - byłoby coś fajnego. A tak rzeczywiście - szkoda czasu na czytanie.

Jak wydam, to rzecz będzie dobra . H. Sienkiewicz

Awatar użytkownika
shelion
Pisarz pokoleń

Postautor: shelion » sob 28 sie 2010, 22:02

Tekst... dla mnie, krótko rzecz ujmując, jest, delikatnie mówiąc, do niczego. Odniosłem wrażenie, że napisany jest "na odwal" się. Pomysł faktycznie fajny, motyw snu we śnie też (co ostatnio ja np. często mam, że budzę się we własnym śnie... :D), tylko tak trochę do niczego napisane. Ma się wrażenie kompletnej straty czasu.
Błędy wskazała iska więc wskazywał po raz wtóry ich tu nie będę :)

Ps.
Kanadyjczyk nie bardzo rozumiem twoją złość. Tzn, rozumiem częściowo (faktycznie za mało tam ocenienia tekstu) ale z drugiej strony? Aż tak bardzo się wściekać? I zaczynać używać inwektyw? Wyluzuj.
Ja tu wrzuciłem dwa teksty, ale to nie znaczy, że nie mam prawa powiedzieć, że tekst mi się nie podoba... Każdy to może zrobić i "doświadczenie" to tutaj drugorzędna rzecz. Tekst i tak muszą ocenić weryfikatorzy, więc na pewno zrobią to bardzo dobrze, a my powiemy, czy coś nam się podoba lub nie i dlaczego (opcjonalnie...). Także, wrzuć trochę na luz. Nie ma się co tak wściekać. Szkoda nerwów :)

Obrazek
----------------------------------------------------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
scarlet letter
Pisarz domowy

Postautor: scarlet letter » sob 28 sie 2010, 23:31

Po pierwsze, nie mam pojęcia o czym to jest. O spaniu? Jest tyle fajnych tematów... ale żeby pisać o zasypianiu? To mi wygląda na urywek z pamiętnika jakiegoś pisarza, a nie coś, z czego można by zrobić opowiadanie. Nie mogę się pozbyć wrażenia, że jest napisane tylko po to, żeby napisać, żeby coś wrzucić do oceny. Ten tekst nie ma sensu. To może by było dobre, gdyby to solidnie rozwinąć i pokombinować ze stylem, żeby było tak o. Nie wiem, to mi się nawet nie nie podoba. Nie umiem się jakoś wypowiedzieć co do tekstu. Wrzuć coś dłuższego, coś na jakiś eee.... porządniejszy(?) temat.

'A cup of tea, my dear?'

Awatar użytkownika
Herman
Pisarz osiedlowy
Kontaktowanie:

Postautor: Herman » sob 28 sie 2010, 23:41

Tekst mnie się nie podobał. Jest jakiś taki... suchy. Nie porwały mną żadne uczucia, nic nie przykuło mojej uwagi. Przecież sen to taki fany temat, tyle wariacji można zrobić (przykład: popularny teraz film "Incepcja").
Błędów nie wytykam, bo to zrobili wcześniej.
Pozdrawiam,
H.
Ostatnio zmieniony ndz 17 lip 2011, 12:17 przez Herman, łącznie zmieniany 1 raz.

http://dnokufra.pl/ - Co się kryje na dnie kufra...

Awatar użytkownika
Martinius
Zasłużony
Zasłużony

Postautor: Martinius » pt 15 lip 2011, 19:03

Ledwo już piszę, oczy mi się kleją.

masz dwie opcje, wybrałeś trzecią.
albo:
Ledwo piszę, oczy mi się kleją.
albo:
Już ledwo piszę, oczy mi się kleją.

Nie wiele jest do napisania - przedstawiony stan..., a dokładniej sposób jego przedstawienia jest mało przekonujący, i silisz się na ciężki klimat (no dobra, ta ciężkość jest wyczuwalna) ale to jest nazbyt patetyczne, zbyt rozciągnięte. I chociaż złe to nie jest, to końcówka, czyli jakby przebudzenie, marnuje całość tego krótkiego utworu. Mnie się nie podobało.

„Daleko, tam w słońcu, są moje największe pragnienia. Być może nie sięgnę ich, ale mogę patrzeć w górę by dostrzec ich piękno, wierzyć w nie i próbować podążyć tam, gdzie mogą prowadzić” - Louisa May Alcott

   Ujrzał krępego mężczyznę o pulchnej twarzy i dużym kręconym wąsie. W ręku trzymał zmiętą kartkę.
   — Pan to wywiesił? – zapytał zachrypniętym głosem, machając ręką.
Julian sięgnął po zwitek i uniósł wzrok na poczerwieniałego przybysza.
   — Tak. To moje ogłoszenie.
Nieuprzejmy gość pokraśniał jeszcze bardziej. Wypointował palcem na dozorcę.
   — Facet, zapamiętaj sobie jedno. Nikt na dzielnicy nie miał, nie ma i nie będzie mieć białego psa.

Awatar użytkownika
Rubia
Szef Weryfikatorów
Szef Weryfikatorów

Postautor: Rubia » sob 23 lip 2011, 19:24

Sen we śnie - to może być interesujące. Podobno są ludzie, którym taka sytuacja zdarza się często: śnią jakiś sen, budzą się, a potem się okazuje, że to kolejny sen, czy raczej inna jego warstwa. To na pewno jest temat na opowiadanie. Ale sen o śnie? A właściwie o samym procesie zasypiania, bez marzeń sennych? Dla mnie Twoja miniaturka - do słów jestem gotowy - brzmi prawie jak tekst ćwiczenia relaksacyjnego. Tylko ponure stwierdzenie ten tekst nie ma sensu należało by wtedy zastąpić czymś bardziej optymistycznym i może wybrać sobie wtedy jakieś miejsce wygodniejsze, niż krzesło przy biurku, ale to już detal.
Nawet w tak krótkim tekście nie uniknąłeś potknięć językowych. Zostały wychwycone, więc wrócę do jednego tylko:
minastir pisze:Poddam się snu jak każdy zmęczony człowiek

Poddam się snowi. A jeśli Ci to nie pasuje, bo dziwnie brzmi, możesz po prostu napisać Zapadnę w sen.
Jako fragment dłuższej całości, na przykład opowiadania, taki zapis znużenia kogoś, kto siedząc przy biurku przekracza granicę między snem i jawą, nie zdając sobie z tego sprawy - Twój tekst byłby całkowicie do przyjęcia. Jako odrębna miniatura - nie podoba mi się.

Ja to wszystko biorę z głowy. Czyli z niczego.

Wróć do „Zweryfikowane”