Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Dialogatornia - kwalifikacje do warsztatów z pisania dialogów

"Lawina" pamietnik (miniatura)

Opowiadania ocenione przez Weryfikatorów

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Mechanik
Kmiotek
OSTRZEŻENIA: 0

"Lawina" pamietnik (miniatura)

Postautor: Mechanik » pt 05 cze 2009, 19:12

W pokoju było jeszcze ciemno gdy sie obudziłem. Natychmiast naciągnąłem na głowę śpiwór i zwinąłem się w ciasny kłębek .Od czasu gdy przyjechałem do Rumunii, nie było mi jeszcze tak zimno. Próbowałem znaleźć w sobie tyle odwagi, by wyjść ze śpiwora i zobaczyć, jaka jest pogoda. Narazie leżałem na przemian kurcząc i rozluźniając mięśnie w nadziei na to że nieco się rozgrzeje. Przez szczeliny w ścianie w ścianie chaty zaczęło powoli przenikać światło i w końcu postanowiłem, że czas wstawać.

Nie byłem zaskoczony, gdy okazało się że ziemię przykryła cienka warstewka śniegu. Spojrzałem na chmury kłębiące się złowrogo w rozległej kotlinie. Jedną z nich, która oderwała sie od pozostałych, lodowaty wiatr uniósł w moją stronę. Gdy obłok dotarł do mnie, widoczność nagle się zmniejszyła. Do poprzedniego stanu wróciła dopiero wówczas, gdy podmuch wiatru pchną chmurę w wyższe partie gór...

Stało się...

Awatar użytkownika
padaPada
Pisarz Wszechczasów
Kontaktowanie:

Postautor: padaPada » pt 05 cze 2009, 22:39

Mechanik pisze:W pokoju było jeszcze ciemno gdy sie obudziłem. Natychmiast naciągnąłem na głowę śpiwór i zwinąłem się w ciasny kłębek .Od czasu gdy przyjechałem do Rumunii, nie było mi jeszcze tak zimno.

za dużo jeszczów

Mechanik pisze:że nieco się rozgrzeje

ę

Mechanik pisze:pchną

ł

a tak poza tym, to tekst o niczym. nie za bardzo da sie cokolwiek powiedziec

Awatar użytkownika
Martinius
Zasłużony
Zasłużony

Postautor: Martinius » ndz 12 lip 2009, 16:12

Nie dość, że krótki, to ma błędy (wspomniane przez padaPada, ) Aż nie wierzę, że lawina to tak marny temat, żeby go poruszyć i zawrzeć w paru zdaniach...

Nie za bardzo jest co weryfikować - a po przeczytaniu stwierdzam, że nie podobało mi się.

„Daleko, tam w słońcu, są moje największe pragnienia. Być może nie sięgnę ich, ale mogę patrzeć w górę by dostrzec ich piękno, wierzyć w nie i próbować podążyć tam, gdzie mogą prowadzić” - Louisa May Alcott

   Ujrzał krępego mężczyznę o pulchnej twarzy i dużym kręconym wąsie. W ręku trzymał zmiętą kartkę.
   — Pan to wywiesił? – zapytał zachrypniętym głosem, machając ręką.
Julian sięgnął po zwitek i uniósł wzrok na poczerwieniałego przybysza.
   — Tak. To moje ogłoszenie.
Nieuprzejmy gość pokraśniał jeszcze bardziej. Wypointował palcem na dozorcę.
   — Facet, zapamiętaj sobie jedno. Nikt na dzielnicy nie miał, nie ma i nie będzie mieć białego psa.

Awatar użytkownika
Maladrill
Umysł pisarza

Postautor: Maladrill » ndz 12 lip 2009, 20:03

Zgadzam się z przedmówcami. Nijakie to, nie pokazuje Twoich możliwości, dużo literówek. Za krótkie na ocenę. Pokaż coś większego, to będziemy mogli podyskutować.

Wróć do „Zweryfikowane”