Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

„Tak będzie lepiej”

Miniaturki, drabble i inne krótkie teksty

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
wroubelek
Pisarz domowy
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

„Tak będzie lepiej”

Postautor: wroubelek » czw 10 paź 2019, 01:05

Myślę.

Ważę za i przeciw. Oceniam każde stwierdzenie osobno. Jeśli pojawi się odpowiedni dowód, zrewiduję swoją ocenę.

Odcinam się.

Zaprzeczam temu człowiekowi. Będę zaprzeczać mu zawsze, dla zasady, bo nie należę do tych, do których on należy. Tak będzie lepiej.

Denerwuję się.

Gdy spoglądam na tego człowieka, wzbiera we mnie gniew. Nie chcę go widzieć. Będę go unikać. Tak będzie lepiej.

Nie szanuję.

Nie liczę się ze zdaniem tego człowieka. Obce mi są jego prawa. On nie ma zresztą żadnych praw, bo na żadne nie zasługuje. Tak będzie lepiej.

Pogardzam.

On — mówię — nie jest Nam równy. On i wszyscy Oni zasługują na najgorsze. Tak będzie lepiej.

Wykluczam.

Oni mają się wynieść, zniknąć z Naszego życia. Tak będzie lepiej.

Biorę nóż.

Przydybię jednego z Nich, gdy będzie bezbronny. W pędzie wbiję nóż w jego ciało. Niech ginie. Zasłużył. Tak będzie lepiej.

Nienawidzę.

Nienawidzę Ich wszystkich. Wypowiadam im wojnę. Potrzebuję broni, którą będę zabijać skuteczniej. Będę strzelać nawet do nieznajomych. Tych w mundurze będę zabijać, a cywili traktować jak bandytów. Tak będzie lepiej.

Żądam unicestwienia.

Wypowiadam wojnę wszystkim, zbiorczo i nieodwołalnie, znanym i nieznanym, dorosłym i dzieciom, winnym i niewinnym. Wśród Nich nie ma zresztą niewinnych. Oni — jest to plaga, która samym swym istnieniem zatruwa Nasze życie. Wszystkich należy zgładzić. Tak będzie lepiej.

Nie obchodzi mnie nic.

Na drodze do udoskonalenia świata jestem daleko w przodzie. Potrzebuję narzędzia napaści zdolnego zabijać miliony za jednym zamachem. Buduję podziemne silosy. Ich załoga ma przebywać w głęboko schowanych bunkrach, przypięta do swych foteli pasami, tak aby nie utraciła możliwości zadania śmiertelnego ciosu w razie trzęsienia ziemi od wrogiego wybuchu. Przygotowano dla mnie bomby, które ponoć jeszcze tysiąc kilometrów od strefy całkowicie niszczonej potrafią wybić szyby.

Oczyma wyobraźni widzę serię wzajemnych uderzeń — apokalipsę i pozostającą po niej pustkę. Lecz ile można poświęcić, by cały czas móc nienawidzić? Lepiej już chyba nie będzie.

O, bracia i siostry, czciciele siły sceptyczni wobec rozumu — jakże łatwo daliśmy się wszyscy nabrać. Zostawiliśmy swoje dusze leżące odłogiem, podarowaliśmy klucze do ich bram siewcom nienawiści, aby zajmowali się nimi podług swojej woli. Podobnie jak wielu innych przed nami a także jak wielu innych, którzy przyjdą po nas. Jak wielu ludzi małych, jak wielu ludzi wielkich, jak wielu posiadających piękne idee, jak wielu tych, których jedyną ideą jest własne dobro.

Spieszmy się zdrowieć póki czas.

Awatar użytkownika
Iwonka
Szkolny pisarzyna

„Tak będzie lepiej”

Postautor: Iwonka » czw 10 paź 2019, 10:46

Wreszcie doczekałam się czegoś twojego i przyznam nie tego się spodziewałam :D Tekst jest rytmiczny i gładko przez niego przemknęłam.
Jedną wadą (przynajmniej dla mnie) jest jego długość, która sprawia, że cała końcówka wytraca swoją siłę i impet. Przesłanie napisane w ostatnim zdaniu jest jasne i akurat z nim się zgadzam. W ogóle z całym tekstem.
Pozdrawiam i życzę weny.

Awatar użytkownika
wroubelek
Pisarz domowy
Kontaktowanie:

„Tak będzie lepiej”

Postautor: wroubelek » czw 10 paź 2019, 15:37

Iwonka pisze:Source of the post Wreszcie doczekałam się czegoś twojego

Było już :p http://weryfikatorium.pl/forum/search.php?author_id=11202&sr=topics&sf=firstpost

Iwonka pisze:Source of the post i przyznam nie tego się spodziewałam :D

Rozwiniesz?

Iwonka pisze:Tekst jest rytmiczny i gładko przez niego przemknęłam.
Jedną wadą (przynajmniej dla mnie) jest jego długość, która sprawia, że cała końcówka wytraca swoją siłę i impet. Przesłanie napisane w ostatnim zdaniu jest jasne i akurat z nim się zgadzam. W ogóle z całym tekstem.
Pozdrawiam i życzę weny.

Taak, może trochę tę „atomową część” przegadałem, ale oglądałem dokument o tych silosach i zastanawiałem się: co ci ludzie mieli w głowach, kiedy je budowali? No i takie to wrażenia pozostawiło w mojej głowie, że aż musiałem o tym napisać :D

Jeszcze chciałbym, żeby z tekstu wynikało, że prawie każdy z nas jest na jakimś szczebelku tej drabinki, ale nie miałem pomysłu, jak takie zdanie wsadzić. Po to m.in. są te „bracia i siostry”, żeby Czytelnik się zastanowił, hm, a może ja też tam jestem :D

Dzięki za spostrzeżenia! :)

Wróć do „Miniatura literacka”