Hell o!

Wszystko o Was, kim jesteście, co robicie, ile macie lat.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator

Awatar użytkownika
_Lab
Szkolny pisarzyna
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

Hell o!

Postautor: _Lab » ndz 13 sty 2019, 19:32

Pod tym hucznym tytułem nie kryje się huczna osobowość. Po prostu nie umiem napisać czegoś, co już ktoś wcześniej napisał (to jedno ze zboczeń semantyczno-semiotycznych). W zasadzie nie potrafię pisać o sobie poszczególnie. Jestem globalny w najszerszym tego słowa znaczeniu, co ma oznaczać, że odbieram siebie holistycznie i jak zmarszczkę czegoś, co jest mną i nie-mną zarazem. Swego czasu formułowałem takie oto opisy, które ujmują, mniemam, autora najpełniej:

Kilkudziesięcioletni przechodzień, miłośnik miejsc cichych, pustych i ciepłych. Patrzy na rzeczy tak, jak one na niego. Niezdolny do myślenia o przyszłości trwoni czas na zapominaniu przeszłości. Cały jest negatywny. Nie należy posądzać go o wygląd. Pisze, bo mu coś dyktuje i nie daje wyboru. Czyta z grzeczności. Nienawidzi biernego wypoczynku, zabawy oraz fajnych ludzi. Gdy jest sam, zamienia się w prawdziwego dżentelmena.
Wykształcenie – raczej szersze niż wyższe.
Światopogląd – realista.
Hobby – pasja.

albo

Zaczął pisać pod koniec wieku XX, należy więc do pisarzy schyłkowych, dekadentów na wesoło. Każdy dzień spędza żyjąc. Uprawia wiele dziedzin, ale nie dla siebie tylko dla nich, żeby istniały jak same tego chcą. Żadnym zajęciem nie włada, tylko im ulega, oddając siebie. Jednak nie bez reszty. Pozostawia tę odrobinę świadomości, która pozwala na zdawanie sobie z tego sprawy.

albo

Pościelowy rekin, król koców obłożnie zdrowy. Zajmuje się łagodzeniem obyczajów panujących pomiędzy jawą a snem. Cały jest, ale również nabywa poszczególne elementy, które asymiluje metodą Aleksieja „Tetrisa” Pażytnowa. Pisanie służy mu tak, jak inne rzeczy, których używa.

albo

Mieszkaniec małej miejscowości, która pokornie leży w nogach Gór Świętokrzyskich. Zdarza mu się budzić innych ze snu, aby narzucić swój sen oraz sposób leżenia. Rzadko wstaje. Lubi, gdy patrzenie przed siebie jest patrzeniem do góry. Ma tyle samo lat, ile zim, ale pamięta tylko te ostatnie, które ciepło i owocnie przeżył pod kołdrą.

albo

Lubi myśleć o sobie-w-internecie, jako skupionej w nieokreślonym miejscu gołej świadomości zogniskowanej uwagą na pewnych tematach, które stara się podejmować bez względu na własny interes. Byłaby (owa świadomość) czymś w rodzaju chmury obliczeniowej rozwijającej tematy dla nich samych.

albo

Jest w nim dużo dobra i uczciwości chcących być czymś innym, bardziej ludzkim, powszednim, ale niekoniecznie popularnym.

albo nie.

Życie samotne, poza społeczeństwem, przybiera czasem postać trafnego komentarza naniesionego na marginesie ch..wej książki.

Awatar użytkownika
Godhand
Siewca Dobra
Siewca Dobra

Hell o!

Postautor: Godhand » ndz 13 sty 2019, 19:39

Patrzy na rzeczy tak, jak one na niego

To jest fajne. Bardzo fajne nawet.

Nienawidzi (...) fajnych ludzi.

Jesteśmy bardzo niefajni, więc powinno być Ci tu dobrze.

Rozgość się.

G.

"Każdy jest sumą swoich blizn" Matthew Woodring Stover

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Awatar użytkownika
iris
WModerator
WModerator

Hell o!

Postautor: iris » ndz 13 sty 2019, 20:23

_Lab pisze:Source of the post Mieszkaniec małej miejscowości, która pokornie leży w nogach Gór Świętokrzyskich.

Witaj :D

„Styl nie może być ozdobą. Za każdym razem, kiedy nachodzi cię ochota na pisanie jakiegoś wyjątkowo skocznego kawałka, zatrzymaj się i obejdź to miejsce szerokim łukiem. Zanim wyślesz to do druku, zamorduj wszystkie swoje kochane zwierzątka.” Arthur Quiller-Couch

„Czasami nie wie się czegoś aż do czasu, kiedy się wie. Nie ma w tym nic złego.” Kubuś

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Hell o!

Postautor: Sarah » ndz 13 sty 2019, 20:27

_Lab pisze:Source of the post Niezdolny do myślenia o przyszłości trwoni czas na zapominaniu przeszłości. Cały jest negatywny.

Bo przeszłość należy oswajać a nie zapominać.
Wtedy negatyw staje się pozytywem.
Chyba nikt nie miał bardziej poetyckiego przywitania.
Witaj i poczuj się tu dobrze.

Nie jestem w wieku, w którym nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.

Brniesz w mgłę, a pod stopami bagno, uważaj - R.Pawlak 28.02.2018

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Weryfikator
Weryfikator

Hell o!

Postautor: Gorgiasz » ndz 13 sty 2019, 20:35

Przedstawiłeś się wspaniale. Z niecierpliwością czekam ciągu dalszego.

Awatar użytkownika
_Lab
Szkolny pisarzyna
Kontaktowanie:

Hell o!

Postautor: _Lab » ndz 13 sty 2019, 21:34

Dzięki wszystkim za zaproszenie na pokoje. Mam nadzieję, że iskrzy u Was, ponieważ przybyłem tu jako do miejsca "wymagającego", ceniącego jakość. Zamierają fora dyskusyjne, a portale okupują użytkownicy szukający pocieszenia. Ja szukam chłosty i surowego klimatu.

Życie samotne, poza społeczeństwem, przybiera czasem postać trafnego komentarza naniesionego na marginesie ch..wej książki.

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Hell o!

Postautor: Sarah » ndz 13 sty 2019, 21:50

_Lab pisze:Source of the post Ja szukam chłosty i surowego klimatu

:mrgreen:
( nie mogę się powstrzymać - czy to aby właśnie TEN portal?) :twisted:

Nie jestem w wieku, w którym nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.

Awatar użytkownika
_Lab
Szkolny pisarzyna
Kontaktowanie:

Hell o!

Postautor: _Lab » ndz 13 sty 2019, 22:09

Sarah pisze:Source of the post
_Lab pisze:Source of the post Ja szukam chłosty i surowego klimatu

:mrgreen:
( nie mogę się powstrzymać - czy to aby właśnie TEN portal?) :twisted:

Jeśli istnieje inny portal pisarski (albo okołoliteracki), w którym chłoszczą albo w którym trudno coś opublikować, to proszę o namiary.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Weryfikator
Weryfikator

Hell o!

Postautor: Gorgiasz » ndz 13 sty 2019, 22:19

Ja szukam chłosty

Do załatwienia. Kijów - to skol'ko ugodno.

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Hell o!

Postautor: Romecki » ndz 13 sty 2019, 22:39

Cześć, albo i niecześć, bo zobaczymy, która strona zwycięży :)

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Osobiście uwielbiam jak czytelnicy "uświadamiają" mnie jakie perspektywy przegapiłem, jakich wątków nie wykorzystałem i jak powinienem pisać, żeby dostać literackiego Nobla :P" - by Navajero.

Awatar użytkownika
_Lab
Szkolny pisarzyna
Kontaktowanie:

Hell o!

Postautor: _Lab » pn 14 sty 2019, 14:21

Nie znalazłem odpowiedniego tematu do pytań odnośnie regulaminu, a w regulaminie nie znalazłem odpowiedzi, dlatego zapytam tutaj.

Jak się szanowne Weryfikatorium zapatruje na usuwanie przez autora swoich tekstów, które zostały omówione, ocenione i tym samym zaspokojone? Innymi słowy, wolno traktować forum jak lustro (przejrzeć się i odejść)? Pytam na zaś, bo nie wiem, co będę publikował.

Awatar użytkownika
Gelsomina
Pisarz domowy

Hell o!

Postautor: Gelsomina » pn 14 sty 2019, 14:28

Hej Lab :)
Też jestem nowa, ale wyczytałam, że swoich tekstów nie możemy usuwać. Jednakże poczekaj na odpowiedź administracji.
Witam i po takim przywitaniu, jakie nam zaserwowałeś, z niecierpliwością czekam na Twoje teksty :)

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Hell o!

Postautor: Sarah » pn 14 sty 2019, 14:29

_Lab,
Usuwanie tekstów.

§ 15. Na forum nie prowadzi się polityki usuwania postów czy też komentarzy na życzenie. Wszystkie teksty zamieszczone przez użytkownika na forum, spełniające warunki regulaminu – pozostają na forum.

Radzimy się dobrze zastanowić przed wrzuceniem tekstu czy nie jest zbyt obraźliwy, czy nie będziemy się za jakiś czas za niego wstydzić itd. Pamiętajcie, co ląduje w Internecie zostaje w nim na zawsze.

Pragniemy również uniknąć traktowania nas, jako darmowej korekty. Weryfikacje mają służyć pomocy w nauce podstawowych zasad pisania, nie w przygotowaniu tekstów do publikacji – miej to na uwadze, jeśli chcesz zamieścić dłuższy tekst, który chciałbyś kiedyś wydać.

§ 16. Opublikowane posty pozostają na forum także w przypadku, gdy użytkownik otrzymał karę zakazu pisania lub zablokowania dostępu do forum, a także wtedy, gdy użytkownik zaprzestał czynnej działalności na forum.

Awatar użytkownika
_Lab
Szkolny pisarzyna
Kontaktowanie:

Hell o!

Postautor: _Lab » pn 14 sty 2019, 15:13

Dzięki @Sarah za wyczerpującą i mrożącą krew w żyłach (zimową) odpowiedź.

@Gelsomina, warto czekać, czekanie uszlachetnia. Mam nadzieję, że doczekanie nie zresetuje efektu czekania, ponieważ groza wiecznotrwałego odciśnięcia obecności w Weryfikatorium zmusza mnie do publikowania ostatecznych, cierpkich treści ;)

Żarty żartami, ale taka polityka w sumie jest bardzo dobra, dyscyplinuje i zmusza do pisania na 75% - poniżej publikowalności papierowej, a ponad poziomem przeciętnym. Jak na treningu sportowym. Tak se myślę na głos...

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Hell o!

Postautor: Sarah » pn 14 sty 2019, 15:15

_Lab pisze:Source of the post Dzięki @Sarah za wyczerpującą i mrożącą krew w żyłach (zimową) odpowiedź.

Czemu mrożącą? Zacytowałam tylko regulamin :mrgreen:

Wróć do „Tu się przedstawiamy ...”