Wirtualne wydawnictwa?

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Skylord
Pisarz domowy
OSTRZEŻENIA: 0

Wirtualne wydawnictwa?

Postautor: Skylord » ndz 13 sty 2019, 01:37

Nie wiem jak zacząć, i czy w ogóle tutaj, ale może pokrótce trafiłem na taki temat: https://antyweb.pl/pisarz-20-ksiazki-czytelnictwo-polska/

Wiadomo dzisiaj bez smartphona życie nie istnieje - niedawno było zauważone to w UK gdzie padła sieć internetu o2 na kilka godzin, powstał chaos komunikacyjny, a ludzie dzwonili, do telewizji z pytaniami: Co teraz? Jak mam żyć? I jak mam zamówić pizze?

Czy wchodzimy już w erę gdzie publikacja w sieci powinna być priorytetem, a dopiero potem ewentualnie na papierze?

Czy same wydawnictwa idą w tym kierunku? Wirtualnego wydawania?

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz

Wirtualne wydawnictwa?

Postautor: Navajero » ndz 13 sty 2019, 02:04

IMO to pobożne życzenia autora :) Nb. ciekawe kto kojarzy tego pana, mającego "tysiące" czytelników? Oczywiście, świat idzie naprzód, ale do zaprezentowanej w artykule wizji jeszcze daleko, o ile w ogóle jest realna. Obecnie już niemal każde wydawnictwo dorzuca do papieru ebooka i audio, ale na razie, na smartfonach najczęściej strzela się do kurczaków, a nie czyta :P

Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Wirtualne wydawnictwa?

Postautor: Romecki » ndz 13 sty 2019, 11:46

Taaa, wirtualna ofensywa, a tymczasem po chwilowym szale sprzedaż ebooków spadła, a papieru wzrosła :)

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Osobiście uwielbiam jak czytelnicy "uświadamiają" mnie jakie perspektywy przegapiłem, jakich wątków nie wykorzystałem i jak powinienem pisać, żeby dostać literackiego Nobla :P" - by Navajero.

Awatar użytkownika
Skylord
Pisarz domowy

Wirtualne wydawnictwa?

Postautor: Skylord » ndz 13 sty 2019, 21:35

Romecki pisze:Source of the post Taaa, wirtualna ofensywa, a tymczasem po chwilowym szale sprzedaż ebooków spadła, a papieru wzrosła

Reklama dźwignią handlu, więc jak będą nadal wydawać książki na papierze i będą je reklamować to i będą schodzić.
Navajero pisze:Source of the post na smartfonach najczęściej strzela się do kurczaków, a nie czyta

no niestety, candy crush robi większą furorę niż najgorsza książka,

Podejrzewam, iż wydawnictwa trochę się boją ebooków, jednak książka to coś materialnego, zapłacisz masz w ręce, czasami komuś pożyczysz, ale nie więcej jak kilku osobom, a ebook kupisz jeden za 24h stwierdzisz - już po przeczytaniu - że nie chcesz jednak tej książki, przy zwrocie kasy proszą o usunięcie kopi z komputera, więc.... hmm, robisz kopię umieszczasz w necie i ma ją tysiąc osób. Wydawca płacze, autor płacze a czytelnik się śmieje. Nic miłego.
Może bardziej coś w stylu wirtualnych czytelni będzie lepszym rozwiązaniem, gdzie nie będzie można ściągnąć pliku, tylko należy mieć dostęp do internetu by czytać książkę, tak jak z muzyką w deezer na przykład, dlatego podejrzewam, że w dzisiejszych czasach to tylko kwestia czasu zanim ebook będzie górował.

Wróć do „Jak wydać książkę w Polsce?”