Dziennik Aktegev

Dzienniki regularnego pisania

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Aktegev
Dusza pisarza
OSTRZEŻENIA: 0

Dziennik Aktegev

Postautor: Aktegev » czw 09 sie 2018, 14:50

Trzy miesiące przekładałam ten moment na jutro, jednak już dość, zaczynam nowe. Zaczynanie to oczywiście żaden wyczyn, bo liczy się tekst skończony, ale zakładam dzienniczek z nadzieją, że trochę mi to kończenie ułatwi – przekonałam się poprzednio, że spowiedź ze znaczków działa na mnie mobilizująco. Robiłam to na grupie FB, ale o tyle niewygodne, że trudno później znaleźć komentarze i wyciągnąć średnią. A na tym też mi zależy: chcę wiedzieć jakie wyjdzie tempo.

Celem jest powieść na 580-600k
Planuję pisać od poniedziałku do piątku, minimum 3k znaków dziennie. Ale... Ze względu na specyfikę mojej pracy najbliższe miesiące zapowiadają się na luźne, więc trzy dni w tygodniu usiądę do pisania na przynajmniej sześć godzin. Taki eksperyment, jak szybko odpadnę od klawiatury ;)
Drugim wyzwaniem jest powstrzymanie się od poprawiania w kółko fragmentów, przed ukończeniem całości. Bardzo mnie też ciekawi, co okaże się trudniejsze: pisanie nowymi bohaterami, czy starymi z uwzględnieniem zmian, które zaszły.

Co jeszcze? Strukturę mam opracowaną (i mam nadzieję, że lepiej niż poprzednio), mam też notatki do kluczowych scen, w sumie 89k tekstu. Nie zamierzam jednak na nich pisać, tylko od czasu do czasu ściągać mniej koślawe zdania.

Chyba tyle. Będę raportować raz w tygodniu.

Awatar użytkownika
ithilhin
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Dziennik Aktegev

Postautor: ithilhin » czw 09 sie 2018, 15:03

Powodzenia! Trzymam kciuki! I podziwiam przygotowanie.

gosia

Thig crioch air an saoghal, ach mairidh gaol is ceòl.

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Dziennik Aktegev

Postautor: Romecki » czw 09 sie 2018, 15:06

Lajk na zachętę :)

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Osobiście uwielbiam jak czytelnicy "uświadamiają" mnie jakie perspektywy przegapiłem, jakich wątków nie wykorzystałem i jak powinienem pisać, żeby dostać literackiego Nobla :P" - by Navajero.

Awatar użytkownika
Aktegev
Dusza pisarza

Dziennik Aktegev

Postautor: Aktegev » pt 17 sie 2018, 15:58

ithilhin pisze:Source of the post I podziwiam przygotowanie.
Nie ma czego, plan planem, a milion rzeczy może nie wyjść po drodze ;) Dzięki za wsparcie! :*

Ruszyło, ale "powoli - jak żółw – ociężale", ledwie dziś dobiłam do 18k. Jak na razie bohaterka trochę mi umyka. Chyba też dlatego, że skaczę między tekstami, bo od poniedziałku nanosiłam poprawki do poprzedniego (i niestety, jeszcze nie skończyłam :(). Zobaczy się, co przyniesie kolejny tydzień.

"Kiedy autor powiada, że pracował w porywie natchnienia, kłamie." Umberto Eco

Miłek z Czarnego Lasu /film/

Awatar użytkownika
Aktegev
Dusza pisarza

Dziennik Aktegev

Postautor: Aktegev » pt 24 sie 2018, 11:30

Dzisiejsze 3k za mną, więc mogę podsumować tydzień na 15k.
Z premedytacją trzymam się minimalnych założeń, bo sen z powiek spędzają mi wciąż poprawki do poprzedniego tekstu. Ale jeszcze tylko chwilę.

Awatar użytkownika
Aktegev
Dusza pisarza

Dziennik Aktegev

Postautor: Aktegev » czw 27 wrz 2018, 08:11

I z tygodniowych raportów zrobiły się miesięczne ;) W każdym razie na liczniku:

Obrazek

Trochę jestem zaskoczona, że aż tak ruszyło z kopyta, ale zwalam wszystko na problemy ze szczęką – żeby wypełnić czas w oczekiwaniu na poprawę, dwa tygodnie właściwie tylko pisałam. Odblokował mnie też moment, kiedy narracja zeszła na Ecka i Słowika, bo inni również wskoczyli wtedy na swoje miejsca. Teraz jest, jak lubię: narracja się przeplata, bohaterowie pogrywają.
A jednak potrzebuję kilku dni przerwy. Na oddech, doczytanie źródeł i przemyślenie pomysłów, które przyszły w trakcie, w tym tego dotyczącego zakończenia – raczej go wprowadzę, choć to będzie wymagało trochę zmian w początku.
No, zobaczymy, jak dalej będzie :)

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Dziennik Aktegev

Postautor: Romecki » czw 27 wrz 2018, 12:05

Sporo :)

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Osobiście uwielbiam jak czytelnicy "uświadamiają" mnie jakie perspektywy przegapiłem, jakich wątków nie wykorzystałem i jak powinienem pisać, żeby dostać literackiego Nobla :P" - by Navajero.

Wróć do „Maraton pisarski”