Jasna Strona Mocy
Walcz o tytuł "Siewca Dobra 2018"!
Informacje o konkursie :arrow: KLIK

Kulturalna kobieta fatalna

Miniaturki, drabble i inne krótkie teksty

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Tomaso69
Szkolny pisarzyna
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: Tomaso69 » czw 12 lip 2018, 15:49

Budził ją Schubert serenadą wygrywana tylko dla niej na IPhonie i głośnikach JBL. Piła kawę z filiżanki z Bachem, który zawsze krzywił brwi gdy białymi zębami wystukiwała stresy kolejnego jej spóźnienia do pracy. Goniąc czas zdziadziałym Fordem lubiła zagłuszać nierówną pracę jego serca głosem Edyty Geppert nucąc za nią : „Ja się nie skarżę na swój los; Potulna jestem jak baranek; I tylko mam nadzieję, że...; że chyba wiesz, co robisz, Panie.”. Kochała go na wejściu, wyjściu i podczas lunchu. Fatalnie się czuła z tą jego obojętnością. Codziennie kulturalnie batożyła go w myślach słowami jakie winny go rozszarpać dla niej.

Fraszki to wszytko, cokolwiek myślemy; Fraszki to wszytko, cokolwiek czyniemy". Jan Kochanowski

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Qvo Vadis ?

Postautor: Sarah » czw 12 lip 2018, 15:51

Tomaso69 pisze:Source of the post słowami jakie winny go rozszarpać dla niej.

Przenoszę do drabbli i niech Pana rozszarpują :P

Nie jestem w tym wieku, kiedy nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.

Brniesz w mgłę, a pod stopami bagno, uważaj - R.Pawlak 28.02.2018

Awatar użytkownika
Tomaso69
Szkolny pisarzyna

Postautor: Tomaso69 » czw 12 lip 2018, 21:19

Sarah pisze:Source of the post
Tomaso69 pisze:Source of the post słowami jakie winny go rozszarpać dla niej.

Przenoszę do drabbli i niech Pana rozszarpują :P

Sarah :) Proszę tutaj dodać info, że istotą owego "drabbla" na ów temat jaki wymyśliła Ithilhin, było rzucone mi przez Ciebie wyzwanie napisania go przeze mnie wciągu 5 minut :)

Fraszki to wszytko, cokolwiek myślemy; Fraszki to wszytko, cokolwiek czyniemy". Jan Kochanowski

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Postautor: Sarah » czw 12 lip 2018, 21:20

Tomaso69, potwierdzam:)
Tak było :)

Nie jestem w tym wieku, kiedy nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.

Awatar użytkownika
ithilhin
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: ithilhin » czw 12 lip 2018, 21:28

Technicznie brakuje jednego słowa :P (jest 99). COś tam można poczyścić, ale to zawsze można.
Zgrabny obrazek, ostatnie zdanie ładnie go zamyka.

gosia

Thig crioch air an saoghal, ach mairidh gaol is ceòl.

Awatar użytkownika
Tomaso69
Szkolny pisarzyna

Postautor: Tomaso69 » czw 12 lip 2018, 22:20

ithilhin pisze:Source of the post Technicznie brakuje jednego słowa :P (jest 99). COś tam można poczyścić, ale to zawsze można.
Zgrabny obrazek, ostatnie zdanie ładnie go zamyka.

Teraz i ja również bym "coś tam poczyścił" i domalował może z dwa wyrazy, ale ów sprint w pisaniu na czas trochę mnie wówczas skołował :)

Awatar użytkownika
brat_ruina
Legenda pisarstwa
OSTRZEŻENIA: 2

Postautor: brat_ruina » pt 13 lip 2018, 14:54

Nie jestem zwolennikiem pisania drabli na czas. Przez pośpiech wiele jest niedopracowań, a szkoda, bo jak temat dobry to warto doszlifiwać. Przez pośpiech na kilku się wyłożyłem. Tutaj Tomaso69, dużo masz niepotrzebnych słów. Wypełniacze (?)
Proponuję Ci leżakowanie tekstów. Po napisaniu wsadź na kilka dni do szuflady i sam zobaczysz jak zmienia się perspektywa. Zresztą, już zauważyłeś, że zmienił byś to i owo (i dobrze) po tak krótkim czasie.

Ten tekst traktuję jak surówkę do uporządkowania.

Powodzenia w następnych.
Trzymam kciuki.

S.

Jeszcze raz odwróciłam głowę, by zobaczyć, jak lafirynda odchodzi dumnym krokiem, plaskając głośno pośladkami

http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... 5_pop4.pdf
http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... 6_druk.pdf
http://postscriptum.net.pl/prezentacje/ ... tu_ABC.pdf

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Postautor: Sarah » pt 13 lip 2018, 17:37

Tomaso69 pisze:Source of the post Piła kawę z filiżanki z Bachem, który zawsze krzywił brwi gdy białymi zębami wystukiwała stresy kolejnego jej spóźnienia do pracy.

To fajne zdanie.
Choć skłonność do budowania skomplikowanych zdań, wielokrotnie złożonych - może być zabójcza :)

Awatar użytkownika
MargotNoir
Pisarz osiedlowy

Postautor: MargotNoir » pt 13 lip 2018, 20:10

Pojedyncze zdania są językowymi perełkami, ale całość? Chyba czegoś nie rozumiem. Końcówka niepokojąca i erotyczna, a okazuje się, że chodzi o Boga...
Jeśli chodzi o Boga, to postać nijak nie pasuje do świeckiej zakonnicy. Raczej do pretensjonalnej wyzwolonej korposingielki z aspiracjami.
A jeśli nie chodzi o Boga, to o co?

Awatar użytkownika
Tomaso69
Szkolny pisarzyna

Postautor: Tomaso69 » pt 13 lip 2018, 22:50

MargotNoir pisze:Pojedyncze zdania są językowymi perełkami, ale całość? Chyba czegoś nie rozumiem. Końcówka niepokojąca i erotyczna, a okazuje się, że chodzi o Boga...
Jeśli chodzi o Boga, to postać nijak nie pasuje do świeckiej zakonnicy. Raczej do pretensjonalnej wyzwolonej korposingielki z aspiracjami.
A jeśli nie chodzi o Boga, to o co?

Ależ absolutnie nie chodzi tu i Boga jako duchowego przewodnika owej Kulturalnej. Korposingileka to idealne określenie owej Fatalnej :)

Added in 7 minutes 56 seconds:
brat_ruina pisze:Source of the post Nie jestem zwolennikiem pisania drabli na czas. Przez pośpiech wiele jest niedopracowań, a szkoda, bo jak temat dobry to warto doszlifiwać. Przez pośpiech na kilku się wyłożyłem. Tutaj Tomaso69, dużo masz niepotrzebnych słów. Wypełniacze (?)
Proponuję Ci leżakowanie tekstów. Po napisaniu wsadź na kilka dni do szuflady i sam zobaczysz jak zmienia się perspektywa. Zresztą, już zauważyłeś, że zmienił byś to i owo (i dobrze) po tak krótkim czasie.

Ten tekst traktuję jak surówkę do uporządkowania.

Powodzenia w następnych.
Trzymam kciuki.

S.

Mój pięciominutowy strumień świadomości, nieskładny, gubiący rytm, utkany kilkoma wyrazowymi pakułami i (co jest o zgrozo moją zgubną manierą) długaśnymi zdaniami o skomplikowanej składni miał być li tylko zmierzeniem się z czasem; kilkoma przemykającymi mi przed oczami fotosami z Jej życia i nadążaniem palców w ich opisaniu . Czy ja znowu napisałem owego wyrazowego tasiemca ? No właśnie :) Leżakownie i szlifowanie i to cenna uwaga. :)

T

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Postautor: Sarah » pt 13 lip 2018, 23:00

Tomaso69 pisze:Source of the post
Mój pięciominutowy strumień świadomości, nieskładny, gubiący rytm, utkany kilkoma wyrazowymi pakułami i (co jest o zgrozo moją zgubną manierą) długaśnymi zdaniami o skomplikowanej składni miał być li tylko zmierzeniem się z czasem; kilkoma przemykającymi mi przed oczami fotosami z Jej życia i nadążaniem palców w ich opisaniu

Naliczyłam 47 słów w jednym zdaniu. :shock:
ToMaszku - jeśli się nie utopisz to popłynąć możesz daleko :)

Awatar użytkownika
Tomaso69
Szkolny pisarzyna

Postautor: Tomaso69 » pt 13 lip 2018, 23:07

Sarah pisze:Source of the post
Tomaso69 pisze:Source of the post
Mój pięciominutowy strumień świadomości, nieskładny, gubiący rytm, utkany kilkoma wyrazowymi pakułami i (co jest o zgrozo moją zgubną manierą) długaśnymi zdaniami o skomplikowanej składni miał być li tylko zmierzeniem się z czasem; kilkoma przemykającymi mi przed oczami fotosami z Jej życia i nadążaniem palców w ich opisaniu

Naliczyłam 47 słów w jednym zdaniu. :shock:
ToMaszku - jeśli się nie utopisz to popłynąć możesz daleko :)

trochę tak celowo żem je tak wydziergał w jednym zdaniu ;)

Awatar użytkownika
MargotNoir
Pisarz osiedlowy

Postautor: MargotNoir » sob 14 lip 2018, 11:18

Tomaso69 pisze:Source of the post Ależ absolutnie nie chodzi tu i Boga jako duchowego przewodnika owej Kulturalnej. Korposingileka to idealne określenie owej Fatalnej :)

Piosenka Edyty Gepert mnie w tą stronę pokierowała, ale skoro "on" z ostatniego fragmentu to nie adresat pienia wokalistki, to rzeczywiście wszystko składa się w zgrabną całość.

Awatar użytkownika
jakubzoltowski96
Szkolny pisarzyna

Postautor: jakubzoltowski96 » wt 17 lip 2018, 00:56

podoba mi sie czuc akcje nie zanudziles mnie ;)

Awatar użytkownika
Czarna Emma
Dusza pisarza

Postautor: Czarna Emma » wt 17 lip 2018, 15:04

Przyjemny obrazek, zgrabnie napisany. :)

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Wróć do „Miniatura literacka”