szukamy Cytatu Turnieju

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

szukamy Cytatu Turnieju

Postautor: Faraon » czw 12 lip 2018, 12:21

Czy mądre, czy istotne, czy zabawne, czy babolaste... nie ma znaczenia! Ważne, żeby Wam się spodobały. Wybieramy Cytat Turnieju!

Wypisujemy propozycje w tym temacie, pamiętając o dodaniu numeru Bitwy oraz autora (litery).

Na autora zwycięskiego cytatu czeka upominek specjalny: karta z wydrukowanymi... Złotymi myślami! :waryjaci: Oraz książka. :D

Jeszcze pomyślimy czy będą to wszystkie "złote myśli", czy część, czy sam zwycięzca zdecyduje które.
Zobaczymy także, ile zbierzemy nominacji i wtedy zastanowimy się: preselekcja czy wrzucamy całość do jednej ankiety.

Temat zostanie zamknięty trzy dni po opublikowaniu prac finałowych.

Awatar użytkownika
Godhand
Junior Admin
Junior Admin

szukamy Cytatu Turnieju

Postautor: Godhand » czw 12 lip 2018, 12:45

Dwa bardzo podobne i w dodatku z tej samej bitwy - strasznie zapadły mi w pamięć.

Bitwa 14 tekst III pisze:Teraz, pół wieku później, wnuczka tamtego studenta w każde wakacje jeździ po Europie, szukając prawdziwej katedry z odpowiednio wysoką i ostrą wieżą. Taką, która mogłaby zmusić Boga, żeby wreszcie przestał śnić i spojrzał w dół. W Barcelonie jej nie ma, tego Laura jest już pewna. Wciąż zerka na ekran smartfona. Jej słowa po prawej lśnią na czerwono, słowa Wiki po lewej są szare jak stygnący popiół. Obie wiedzą, że na smartfonie Wiki w Warszawie jest odwrotnie, Wiktoria siebie widzi na czerwono, a Laurę – szarą i daleką, jak za mgłą.

Bitwa 14 tekst II pisze:Kaśka wraca po dłuższej chwili. Paweł wstaje i tym razem próbuje przytulić ją, dinozaurem wdrapując się na ramię żony i mówiąc zmodulowanym głosem, zarezerwowanym dla wymarłych gadów, że bardzo ładnie pachnie. Udaje mu się nawet wywołać śmiech, choć zdaje się ściśnięty, jakby to ona miała teraz w gardle ludzika lego. A potem, kiedy siadają przy Maksie, robią to z dwóch stron. Paweł cieszy się, że jego syn jest cały i zdrowy z prawej, Kaśka z lewej.

G.

"Każdy jest sumą swoich blizn" Matthew Woodring Stover

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz

szukamy Cytatu Turnieju

Postautor: Navajero » czw 12 lip 2018, 12:58

W sumie to dobrze jak dziecko jest zdrowe z lewej i prawej strony :)

Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Eldil
Pisarz osiedlowy

szukamy Cytatu Turnieju

Postautor: Eldil » pt 13 lip 2018, 14:15

Warto uściślić:
Godhand pisze:Source of the post mam nadzieję, że Autorom komentarzy też można

Bo miałbym propozycję:
Faraon pisze:Source of the post Turniej już nie wybacza porażek, ale dziękuję za dzielną walkę zawodnikom D, N i O!

Podłe, ale zabawne :lol:

– Nie podobają się panu moje wiersze?
– Strasznie mi się nie podobają. (...) Dobrze, gotów jestem uwierzyć na słowo. Proszę mi powiedzieć, czy te
pana wiersze są dobre?
– Potworne! – śmiało i szczerze powiedział nagle Iwan.
– Proszę ich więcej nie pisać! – błagalnie poprosił przybysz.
– Przyrzekam to i przysięgam – uroczyście oświadczył Iwan.

y

Wróć do „Plebiscyty”