Pełnokrwisty horror z elementami dramatu mieszczańskiego w pięćdziesięciu zaledwie słowach

Miniaturki, drabble i inne krótkie teksty

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
maciekzolnowski
Pisarz osiedlowy
OSTRZEŻENIA: 0

Pełnokrwisty horror z elementami dramatu mieszczańskiego w pięćdziesięciu zaledwie słowach

Postautor: maciekzolnowski » śr 20 cze 2018, 09:32

Pomyślałem, że kupię mieszkanie w pięknym, acz przereklamowanym Wrocławiu. Jak rzekłem, tak zrobiłem. Zabuliłem. Klepnąłem sobie kawalerkę, jak się patrzy, bez balkonu, piwnicy, garażu, ale za to ze szczurami... i żulami, sprytnie udającymi studentów polibudy, medycyny... Powiedziałem także, że jeśli przepłacę, to się rzucę pod pendolino. No i, kurde, przepłaciłem.

Coś na wesoło tym razem, pierwszy mój dribbelek w życiu. :)

Awatar użytkownika
ithi
Siewca Dobra
Siewca Dobra
Kontaktowanie:

Postautor: ithi » śr 20 cze 2018, 09:35

Mam wrażenie, że ostatnio popadasz w samozachwyt w temacie: "jak dam dobry tytuł, to treść może być każda".
:(
A przecież potrafisz pisać i opowiadać...

gosia

Thig crioch air an saoghal, ach mairidh gaol is ceòl.

Obrazek

Awatar użytkownika
maciekzolnowski
Pisarz osiedlowy

Postautor: maciekzolnowski » śr 20 cze 2018, 19:10

Nie chciałem męczyć Was dłuższymi tekstami tym razem. He, oby tak było, że potrafię opowiadać i pisać. Bardzo bym chciał. Dzięki, Ithilhin!

PS. Naprawdę kupuję mieszkanie we Wrocławiu. ;)

Added in 2 hours 53 minutes 15 seconds:
OK, w takim razie, w ramach autorefleksji i weryfikacji, niniejszym zmieniam tytuł na nieco skromniejszy: "Pół-krwisty horror z elementami dramatu mieszczańskiego w pięćdziesięciu słowach".

Awatar użytkownika
Aktegev
Dusza pisarza

Postautor: Aktegev » śr 20 cze 2018, 20:22

Ja bym postawiła na odtłuszczenie go do trzech słów góra ;) A tak serio, też wolę Twoje teksty w odsłonach nieco dłuższych (choć nie każdej). Tutaj, cóż, dowcip. Przewidywalny. Co do tytułów, pierwszy to była miła odmiana, drugi fajna sztuczka, ale następne zaczynają trącić manierą.

"Kiedy autor powiada, że pracował w porywie natchnienia, kłamie." Umberto Eco

Miłek z Czarnego Lasu /film/

Awatar użytkownika
maciekzolnowski
Pisarz osiedlowy

Postautor: maciekzolnowski » śr 20 cze 2018, 22:17

"Ja bym postawiła na odtłuszczenie go do trzech słów góra". No tak, zastanawiałem się nad tym (i to całkiem na poważnie). Treść zawarta w tytule, a sam króciak złożony z trzech tylko słów (dopełniających sens, ewentualnie zmieniających go)...
"Wolę Twoje teksty w odsłonach nieco dłuższych". W takim razie przygotuję coś dłuższego na przyszły tydzień. Tymczasem, Aktegev, długim tytułom mówimy wyraźne i stanowcze NIE! ;)
Dzięki!

Awatar użytkownika
MargotNoir
Pisarz osiedlowy

Postautor: MargotNoir » ndz 24 cze 2018, 17:14

Przepraszam za offtop, mam uczciwe pytanie:
Jesteście pewni, że przed "jak się patrzy" powinien być przecinek? "Jak się patrzy" to utarta fraza, zastępująca przymiotnik oznaczający coś dobrego, bez wad, fajnego. W tym miejscu "jak" występuje jako część tej frazy, nie spełnia funkcji łącznika, jak w zdaniach typu "Patrzyłem, jak prała skarpetki" albo "Dzieci nie psocą, jak się na nie patrzy". Macie jakieś przemyślenia?

Awatar użytkownika
Kruger
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: Kruger » pn 25 cze 2018, 13:19

Po Twojej stronie racja, nie powinien tam być.

Awatar użytkownika
MargotNoir
Pisarz osiedlowy

Postautor: MargotNoir » pn 25 cze 2018, 18:12

Ślicznie dziękuję.

Awatar użytkownika
maciekzolnowski
Pisarz osiedlowy

Postautor: maciekzolnowski » wt 26 cze 2018, 20:17

Dzięki! Usuwam zatem zbędny przecinek.

Wróć do „Miniatura literacka”