List do Pani Minister Edukacji Narodowej

Miniaturki, drabble i inne krótkie teksty

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
mati212
Pisarz domowy
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

Postautor: mati212 » ndz 15 kwie 2018, 15:48

Pozdrawiam Panią Minister Edukacji Narodowej. Bardziej spektakularnie to już się chyba polskiej edukacji zniszczyć nie dało.
Mateusz Patalan, wkurzony przedstawiciel rocznika 2003.

PS
Tak, wszystkie błędy ortograficzne i stylistyczne popełniłem celowo.
I jeszcze inspiracja do napisania tego tekstu: https://imgur.com/ZDD7szS
I druga: https://imgur.com/walTlDv
Kocham cię, internecie.
-----------------------------------------------

Szanowna Pani Minister Edukacji Narodowej

Chciałby serdecznie podziękować za zdecydowane kroki, dzięki którym polska edukacja na powrót stanie się jedną z najlepszych na naszym kontynencie, jak za starych dobrych czasów. Masa ludzi mówi, że nigdy nie była najlepsza, ale co oni tam bredzą, jak ja przecież byłem, widziałem i wiem.

Dzięki Pani Minister nareszcie zapanuję zarówno ład jak i porządek, nie to co w Europie na klęczkach upadłej do końca już. Lewacy chcą nam tu jaką finlandię zrobić, a przecież każdy wie że tam same allachy i multy-kulty i ogólnie nic dobrego.

Chwała wielkiej Polsce i nowemu systemowi kształcenia młodzieży!

Dziękuje Pani za to, że nie będziemy już musieli wstydzić się własnej historii, bo to przecie nie ma się czego wstydzić, w przeciwieństwie do tego co te – tfu! - lewackie ścierwa wyrokują. Wszak historia naszego narodu to historia zawarta WYŁĄCZNIE w czystym bohaterstwie, o której mówić można tylko w samych superlatywach. Na pochybel lewakologom – nie dajmy stłamsić własnej historii to nasza wspólna sprawa i każdy Polak powinien bronić Polskiej racji historycznej i jednej jedynej słusznej wizji histori.

Po co dyskutować? Po co się kłócić? Wiadomo przecież, że bylo jak my mówimy, bo nasza racja historyczna jest najmojsza a nawet najnajszam, a już na pewno nie ta lewacka.

Postuluję także, szanowna Pani Minister Edukacji Narodowej, o wprowadzenie także do lekcji historii w klasie czwartej, Prawdziwej I Ukrywanej Historii Naszego Państwa O Której Te Lewackie Szumowiny Z Wyborczej Anty-polskiej Gazety Nic Nie Powiedzą Bo Soros I Żydzi, czyli Imperium Lechitów. To od tego powinniśmy zaczynać uczyć dzieci! Naprawdę! Na pochybel zaborcom!

Cieszę się też, że wreszcie ktoś zadecydował się nie ulegać wpływom z zewnątrz i postawić się propagandzie jaką niesie ze sobą akceptacja związków chomoseksualnych. NIE DAJMY SIĘ OMAMIĆ IDEAŁOM UPADŁEJ NA KOLANA EUROPY, KTÓRA JUŻ DAWNO ODWRÓCIŁA SIĘ OD SWOICH TRADYCYJNYCH WARTOSCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

DOBRZE ŻE KTOŚ MA WRESZCIE ODWAGĘ POWIEDZIEĆ, ŻE GEJOSTWO TO TAKIE SAMO ZBOCZENIA JAK PEDOFILIA ZOOFILIA CZY TAM INNA FILIA!!!!!!!!!!!!!!!! DOBRZE ŻE PODRĘCZNIKI O TYM MÓWIĄ!!!!!! BARDZO DOBRZE!!!!!
CHŁOPAK DZIWECZYNA NORMALNA RODZINA! STOP PEDAŁOWANIA!!!1

I cieszę się, że ta cała wylęgarnia patologii czyli gimnazjum wreszcie zostanie zlikwidowana! Ja żem widział film i tak było, dwie gówniary biły trzecią a KTO WINNY GIMNAZJA WINNE, NO PRZECIEŻ OCZYWISTE TO JJEST JAK TO ŻE ZŁODZIEJ TUSK DO BRUKSELI UCIEKŁ ZŁODZIEJ JEDEN. Ja chodziłem do osmioklasowej szkoły i co? I wyrosłem na pożądnego obywatela, wyedukowany jestem i co?

A ta cała nauczycielska chołota to niech się wreszcie za robotę weźmie, a nie protesty im tylko w głowie. Do roboty! A jak nie pasuję, to niech się uczciwą pracą zajmą!

Dziękujemy Pani Minister Edukacji Narodowej za to, że chce Pani Minister wychować nasze dzieci w jedynej słusznej i prawdziwej doktrynie.

Łącze wszelkiej maści i upierzenia wyrazy szacunku

Mateusz Patalan

Awatar użytkownika
Kirke
Pisarz domowy

Postautor: Kirke » ndz 15 kwie 2018, 15:55

Dzień dobry, mati212! Cóż, jestem z tego samego rocznica, co ty, ale trochę mniej we mnie negatywnych emocji. Jakoś tak mam wrażenie, że to wszystko mnie nie dotyczy. Doprawdy, polityka we mnie za grosz.

Rozumiem koncepcję, ale uważam, że trochę się zagalopowałeś, przez co wyszedł hejt, a nie dzieło literackie :/ Szkoda, myślę, że trochę zimniejszej krwi i wyszłoby z tego nawet coś fajnego.

„Powiedział tak: „pan jest częścią mnie, ja częścią pana”.”
Taco Hemingway, „To by było na tyle”

Awatar użytkownika
Juliahof
Debiutant
Debiutant

Postautor: Juliahof » ndz 15 kwie 2018, 17:01

Kirke pisze:Source of the post Rozumiem koncepcję, ale uważam, że trochę się zagalopowałeś, przez co wyszedł hejt, a nie dzieło literackie

To nie jest hejt, lecz forma literacka zwana parodią, bardzo dobrze i konkretnie napisana.
Gratulacje dla autora:-))

Awatar użytkownika
Kirke
Pisarz domowy

Postautor: Kirke » ndz 15 kwie 2018, 18:14

Ja jednak uważam że ta właśnie parodia byłaby lepsza, gdyby autor zaniechał użycia caps locka i tylu wykrzykników. Ale to tylko moje zdanie, z którym autor ma prawo się nie zgodzić.

Awatar użytkownika
mati212
Pisarz domowy
Kontaktowanie:

Postautor: mati212 » ndz 15 kwie 2018, 19:30

Kirke pisze:Source of the post Jakoś tak mam wrażenie, że to wszystko mnie nie dotyczy.

A co z przyszłoroczną bitwą dwóch roczników o miejsce w liceach? W imię czego jest przeprowadzana ta cała reforma? Bo ktoś tam na górze uznał, że gimnazja to wylęgarnie zła i patologii? Bo większość społeczeństwa wierzy ten szkodliwy stereotyp?

Cała ta reforma jest robiona w pośpiechu, na kolanie i bez najmniejszych oporów we wdrażania coraz to głupszych rozwiązań.
A nowy program nauczania to jakiś żart.
Dajmy na to klasee siódmą, do której uczęszcza mój młodszy kuzyn. Pierwotnie miał pójść do gimnazjum, ale tuż przed wakacjami dowiedział się że jednak nie. Zostaję w podstawówce.

Problem jednak w tym, że cała jego poprzednia edukacja, od klasy pierwszej do szóstej miała przygotować go do pójścia do gimnazjum. Ale on nie poszedł do gimnazjum.
I tym sposobem musi zrobić dwa lata w trzy lata, bo rozłożenie materiału w ośmioklasowej szkole podstawowej różni się diametralnie.

Acha, czy wspomniałem o tym, że historia w klasie czwartej zaczyna się od chrztu Polski?
Dno. Tyle mam do powiedzenia. DNO.

Mam wrażenie, jakbym był na pierwszej linii ognia.

Awatar użytkownika
Kirke
Pisarz domowy

Postautor: Kirke » ndz 15 kwie 2018, 19:47

Ja wiem o tym wszystkim. Jednocześnie to po mnie spływa. Również uważam ten pomysł za nienajlepszy. Ostatnio dzieciaki z czwartej klasy spiewaly w autobusie "dziewczyny to suki", chcąc chyba przypodobać się nam, gimnazjalistom. Ale i tak w jakiś sposób jestem obojętna na to co się wokół mnie dzieje. To chyba nic złego? Politykę po prostu zostawiam innym.

Awatar użytkownika
ancepa
WModerator
WModerator

Postautor: ancepa » ndz 15 kwie 2018, 20:06

Dla tych roczników to rzeczywiście stres, ale uważam, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Zmieniające się otoczenie hartuje. A dorosłość polega między innymi na szybkiej adaptacji do zastanych sytuacji - do zmieniających się potrzeb rynku pracy, do nowych grup współpracowników, do nowych przepisów prawa, trendów i rozwoju technologii.

Walka o licea? Po technikum też można dobrze trafić na studia. Zresztą "trafić" to złe słowo. Zapracować sobie. Uczyć się można również po lekcjach, w domu.

Co do tekstu:
Dużo w tekście emocji. Choć rozumiem użycie przez autora drukowanych liter i błędów, to jednak nie popieram. To trochę chwyt poniżej pasa, humor niższego sortu, ale oczywiście to kwestia gustu.
Na duży plus: wywołanie w czytelniku emocji, podjęcie dyskusji i jej wywołanie. Tak trzymać! :)

Moje poglądy pół żartem w odpowiedzi na parodię-manifest:
Jako uczeń drugiej klasy podstawowej zostałam zaatakowana przez ósmoklasistę i została mi zabrana paczka czipsów. Co gorsza, nadeszła reforma i po VI klasie i byłam zmuszona pójść do gimnazjum i nigdy nie mogłam stać się ósmoklasistą, który odbierze paczki czipsów, które się należą! To dopiero tragedia, krzywdy nigdy nie zostały wyrównane. :P

Awatar użytkownika
mati212
Pisarz domowy
Kontaktowanie:

Postautor: mati212 » ndz 15 kwie 2018, 21:00

Kirke pisze:Source of the postPolitykę po prostu zostawiam innym.

Szanuję. Ja nie dałbym rady. Za bardzo lubię występować przed szereg, nawet w sytuacjach gdy lepiej w tym szeregu pozostać.

Awatar użytkownika
Juliahof
Debiutant
Debiutant

Postautor: Juliahof » ndz 15 kwie 2018, 21:03

mati212 pisze:Source of the post
Kirke pisze:Source of the postPolitykę po prostu zostawiam innym.

Szanuję. Ja nie dałbym rady. Za bardzo lubię występować przed szereg, nawet w sytuacjach gdy lepiej w tym szeregu pozostać.

I tak trzymaj, Mati! Najwyraźniej masz dobre, męskie geny:-))

Awatar użytkownika
Decand
Kmiotek

Postautor: Decand » sob 21 kwie 2018, 15:02

Są parodie subtelne, są komedie i są teksty jakby żywcem skopiowane z Internetu.

Dla mnie cały ten tekst byłby dużo zabawniejszy, gdyby parodiujący jednak rzeczywiście popierał aktualny polityczny establishment. I gdyby, rzeczywiście, cały koncept tego żartu nie byłby brany aż tak mocno do serca. Myślę mati, że, zupełnie szczerze, lepiej wyszłaby Ci jednak z tego jakaś czarna komedia albo jakiś tekst anty-[wpisz tutaj partię polityczną/osobę/komórkę społeczną], bo treść zamieszczona powyżej buduje zupełnie zły obraz człowieka, którym jesteś. Bo poza frustracją nie widzę w tym tekście nic. I może jest w tym cel, może jest w tym jakieś przesłanie, ale ja go nie widzę. Zabrakło mi w tym tekście anty-tezy dla elementu, z którym się nie zgadzasz. To czyni komedię, dla mnie, zabawną - postawienie oczywistego, logicznego rozwiązania naprzeciw radykalnej myśli. Tutaj nie widzę właśnie takiego rozwiązania. Widzę jedynie rzeczywistą frustrację, uderzanie stopą o podłogę. Może i słychać, może i sprowokowało to do spojrzenia na Ciebie. Ale to nie rozwiązuje niczego, nie daje mi, osobiście, niczego w zamian.

Ale sama treść, forma prezentacji, charakter bardzo realistycznie oddaje komentarze na większości portalach informacyjnych. Trochę jak to z osobami co chcą się wypowiedzieć, a tak naprawdę mówią do ściany.

Awatar użytkownika
Jundi
Pisarz domowy

Postautor: Jundi » pn 23 kwie 2018, 18:54

Decand pisze:Source of the post Zabrakło mi w tym tekście anty-tezy dla elementu, z którym się nie zgadzasz.

A może nie ma takiej anty tezy? Może ma już wszystkiego dosyć. I jednych i drugich, i zaczyna pochłaniać go najszaleńszy ze wszystkich pogląd filozoficzny. Ten, który już dawno mnie połknął. Relatywizm :)

"W internecie znajdziecie tylko najprawdziwszą i jedyną słuszną oraz absolutną prawdę"
- Albert Einstein :lol:

Awatar użytkownika
Gringerewsky
Kmiotek

Postautor: Gringerewsky » ndz 16 gru 2018, 09:41

Zgadzam się z Mateuszem.

[color=green]Added in :[/color]
Zgadzam się z Mateuszem.

Wróć do „Miniatura literacka”