TARTAK czyli POGOTOWIE LITERACKIE

Wszystkie pytania o sprawy techniczne dotyczące pisania

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Misieq79
Weryfikator
Weryfikator
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: Misieq79 » pn 07 sty 2019, 23:18

Ostatni post z poprzedniej strony:

A przede wszystkim znane środki przenoszenia wroga (o ile posiada).

Ostatecznie zupełnie niedaleko odnalazłem fotel oraz sens rozłożenia się w nim wygodnie Autor nieznany. Może się ujawni.
Same fakty to kupa cegieł, autor jest po to, żeby coś z nich zbudować. Dom, katedrę czy burdel, nieważne. Byle budować, a nie odnotowywać istnienie kupy. Cegieł. - by Iwar

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Weryfikator
Weryfikator

Postautor: Gorgiasz » wt 08 sty 2019, 09:53

Bomba atomowa to dziś anachronizm. Istnieją o wiele skuteczniejsze i bardziej "opłacalne" środki, które nie niszczą infrastruktury, lecz oddziałują wyłącznie na człowieka (zresztą w różny sposób), paraliżując możliwość obrony.

Na przykład takie (o wielostronnym zastosowaniu):
https://www.youtube.com/watch?v=7EPibxU9NcA

Awatar użytkownika
olla
Pisarz domowy

Postautor: olla » czw 10 sty 2019, 13:28

Raptor pisze:Hmm... mam taką zagwozdkę. Nie wiem jak zakończyć opowiadanie... jaki twist wprowadzić na koniec, aby jednocześnie domknąć i stworzyć pole do ew. kontynuacji.

Moim zdaniem rodzaj twistu zależy od tego, o czym jest to opowiadanie (jaki masz temat i przesłanie) i od całej struktury tekstu, od tego, co jest pierwszym i drugim punktem zwrotnym, co kulminacją itd. Również od gatunku (twistu innego typu wymaga komedia romantyczna, innego thriller). Można to robić na wyczucie, ale jeśli na wyczucie nie wychodzi, to myślę, że dobrze byłoby przemyśleć powyższe elementy i wtedy jest szansa na jakiś dobry pomysł.

Wróć do „Jak pisać?”