Rysujesz mój cień

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
major sedes
Pisarz domowy
OSTRZEŻENIA: 0

Rysujesz mój cień

Postautor: major sedes » pt 04 mar 2016, 23:06

„Rysujesz mój cień”

Rysujesz mój cień – zrozumiał chłopczyk – wszystko jest nudne, dodał po chwili i ruszył do równie nudnej, banalnej piaskownicy.
Pan spuścił wzrok i patrzył chwilę na niedokończony kontur postury małego bystrego spryciarza, który odszedł od niego jakby życie już nic nie ważyło. Światło słońca zdążyło oświetlić jego spustoszony umysł nim z przestrachu upuścił patyk. Sięgnąwszy po papierosa skupił uwagę na swoich rękach, którym tylko, co odważniejsi mają odwagę się przyglądać. Wyjął papierosa i rozsunął szufladkę pudełka zapałek, na którym plaża, lazur, palmy i lew przyprawiły go o tęsknotę sprzężoną z nadzieją, że gdzieś tam gorące i kolorowe kraje istnieją, czekając na niego w beztrosce ich ciepłego kojącego wiatru. Przybliżył płomień, zaciągnął silnie i wydychając pierwszy dym zgasił zapałkę, a cienie wstały z drugiego wymiaru już stojące zachichotały i tak śmiejąc się do pana zaczęły tańczyć jak hinduski bóg ognia na zgliszczach nietrwałych drewnianych nagrobków.

Awatar użytkownika
Mrs Alistair
Dusza pisarza
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: Mrs Alistair » czw 10 mar 2016, 07:20

Miniatura niczym senna rzeczywistość.
major sedes pisze:zaciągnął silnie

Co zaciągnął? Nie zrozumiałam.
major sedes pisze:cienie wstały z drugiego wymiaru już stojące

czegoś brakuje, może spójnika a może kropki?

Pisać może każdy, ale nie każdy może być pisarzem
Katarzyna Bonda

Wróć do „Archiwum Miniatur”