Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Pytania do Agnieszki "Ignite" Hałas

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Ignite
Pisarz
Pisarz
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Ignite » pn 07 maja 2012, 07:41

Ostatni post z poprzedniej strony:

Gdyby ktoś był zainteresowany, moje opowiadanie "Kłopot barona Hoogstratena" jest do pobrania ZA DARMO w serwisie RW2010, w formatach pdf, epub i mobi. Jedyne, co trzeba zrobić, to się zarejestrować.

Jeśli komuś nic nie mówi hasło Krzyczący w Ciemności, to jest dobra okazja, żeby uzupełnić swoją znajomość polskiej fantasy ;)

RW2010 - "Kłopot barona Hoogstratena"

Między kotem a komputerem - http://halas-agn.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adrianna
Zasłużony
Zasłużony

Postautor: Adrianna » pn 07 maja 2012, 10:26

O, polecam, fajny tekst :)
(zresztą dzięki niemu zdecydowałam się w końcu dopaść "Dwie Karty")

Powiadają, że taki nie nazwany świat z morzem zamiast nieba nie może istnieć. Jakże się mylą ci, którzy tak gadają. Niechaj tylko wyobrażą sobie nieskończoność, a reszta będzie prosta.
R. Zelazny "Stwory światła i ciemności"

Drzewo (SFFiH nr 3/2012) | Strach przed deszczem | Opar absurdu | Demony Witkacego | Przeciętni | Dziennik błędów | Roztańczony

Awatar użytkownika
Monivrian
Dusza pisarza

Postautor: Monivrian » pn 07 maja 2012, 12:01

czy w RW2010 będzie kiedyś więcej twoich opowiadań, Agnieszko? Chętnie bym poczytała :)

Awatar użytkownika
Ignite
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Ignite » pn 07 maja 2012, 13:49

Monilviam, prawdopodobnie w czerwcu pójdą jeszcze dwa lub trzy starsze teksty - muszę je podredagować i przygotować okładki :)

Awatar użytkownika
Ignite
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Ignite » czw 10 maja 2012, 12:12

Właśnie się dowiedziałam, że wydawnictwo Norbertinum wprowadziło z powrotem do sprzedaży wysyłkowej mój tomik wierszy "Ostatni z żyjących", za zawrotną cenę 5 zł :)

Linkuję całą ofertę księgarni w dziedzinie poezji - książka jest na liście, trzeba cierpliwie przewijać w dół (i nie zdziwić się, że biogram jest nieaktualny - umieścili notkę z tomiku, czyli z 2006 r.).

Jakby ktoś pytał, to ekhm nie są wiersze religijne :twisted:

Norbertinum ma w ofercie różne ciekawe pozycje m.in. z dziedziny historii i nauk humanistycznych, więc warto przejrzeć ich katalog.

Awatar użytkownika
Monivrian
Dusza pisarza

Postautor: Monivrian » czw 10 maja 2012, 15:49

Ha! Dobrałam się dziś na Allegro do Tomu I Młodych Wilków Polskiej Fantastyki, gdzie znajduje się twoja mikropowieść :D
Nie mogę się doczekać, kiedy dostanę to w swoje łapki :D

Awatar użytkownika
Ignite
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Ignite » czw 26 lip 2012, 13:31

Ósma, tym razem czterodniowa, edycja warszawskiej Avangardy startuje dzisiaj. Jeszcze nie wiem, czy dotrę na konwent jutro, czy będę tylko w sobotę i niedzielę.

Moje punkty programu:
sobota 10:00 - prelekcja "Wrzody, guzy, szaleństwo - makabryczne choroby dawniej i dziś" (Aula I - Lit 1)
niedziela 10:00 - spotkanie autorskie (Aula I - Lit 1), prowadzi Istvan Vizvary
niedziela 11:00 - udział w panelu dyskusyjnym "Bohaterowie i antybohaterowie" (Aula II - Lit 2)

Miejsce: budynek 34 kampusu SGGW, ul Nowoursynowska 159.

Awatar użytkownika
Ignite
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Ignite » wt 28 sie 2012, 09:56

Na wypadek, gdyby ktoś tu zaglądał:

18 września - premiera mojego e-zbioru opowiadań o piekle "Po stronie mroku" w RW2010.
Tutaj można obejrzeć trailer do książki.
Więcej informacji u mnie na blogu.

Awatar użytkownika
padaPada
Pisarz Wszechczasów
Kontaktowanie:

Postautor: padaPada » wt 28 sie 2012, 13:32

Super! Czytałem jedno z Twoich opowiadań w SFFiH i mi się podobało. :)

Ignite pisze:RW2010.

Czym się kierowałaś wybierając właśnie to wydawnictwo?

Awatar użytkownika
Ignite
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Ignite » wt 28 sie 2012, 16:33

Czym się kierowałaś wybierając właśnie to wydawnictwo?

Ebook - wobec braku możliwości wydania książki na papierze w terminie, który uznawałabym za sensowny (nie uśmiechało mi się czekanie np. 2 lata, zwłaszcza że finał oczekiwania byłby niepewny), zresztą na współpracy z papierowymi wydawnictwami sparzyłam się już kolejny raz, kiedy Ifryt zawiesił działalność. A czemu akurat RW2010 - bo dobry kontakt, za free pełna obsługa techniczna, gdy chodzi o sformatowanie ebooka (redakcja i korekta też w pakiecie, ale to akurat byłabym w stanie załatwić), trochę wsparcia w zakresie promocji, ale przede wszystkim dlatego, że przede mną wydali tam książki Romek Pawlak, Dawid Juraszek i Andrzej Sawicki :) Uznałam, że w towarzystwie raźniej.

Awatar użytkownika
padaPada
Pisarz Wszechczasów
Kontaktowanie:

Postautor: padaPada » wt 28 sie 2012, 19:58

Rozumiem. RW chociaż małe, to jednak bardzo prężne, więc w sumie się nie dziwię. :)

Awatar użytkownika
Ignite
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Ignite » śr 29 sie 2012, 08:51

To w sumie trochę eksperyment - jestem ciekawa, co z niego wyniknie :)

Awatar użytkownika
Ignite
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Ignite » wt 18 wrz 2012, 11:52

Długo wyczekiwane Po stronie mroku już jest! W bardzo przyjaznej cenie, za jedyne 9 zł. Na razie do nabycia tylko w serwisie RW2010, ale od przyszłego tygodnia pójdzie do szerszej dystrybucji w księgarniach elektronicznych: m.in. Empik, Gandalf, Virtualo. Będzie też, jak sądzę, do kupienia w sklepie wydawnictwa Almaz.

Opis wydawcy:
Piekło ma wiele obliczy, a wszystkie one stanowią część planów Stwórcy.
Na odwieczną machinę przeznaczenia składają się miliony pojedynczych trybików. Takich jak hiszpański alchemik El Claro, wojowniczka Sangre Veland, rudy demon Samir von Katzenkrallen czy jedenastoletnia strzyga Maszka.
Dwanaście opowiadań połączonych wspólnym motywem Szeolu zabierze was w podróż przez różne czasy i miejsca – od współczesnej codzienności po rubieże zaświatów, od średniowiecznych Karpat po zbombardowane Nagasaki i płonące World Trade Center.

Agnieszka Hałas jest heretyczką i kilkaset lat temu za takie pisanie spłonęłaby na stosie. „Po stronie mroku” nie ma bohaterów, dobro nawet po śmierci staje się narzędziem władzy. Jedyną ucieczką z tego piekła / nieba będą więc strzępy ziemskich uczuć, za które płaci się tu wysoką cenę.
-- Paweł Ciećwierz

Tutaj można obejrzeć trailer, a tutaj - przeczytać wywiad z autorką (zamieszczony przez magazyn QFant jakiś czas temu).

Krótkie wyjaśnienie dotyczące kupowania w serwisie RW2010 - obowiązuje tam system prepaid: należy się zarejestrować i doładować konto odpowiednią liczbą złotych, a potem można już bez przeszkód ściągać książki. Tutaj dokładna instrukcja, jak kupować utwory.

Awatar użytkownika
Monivrian
Dusza pisarza

Postautor: Monivrian » wt 18 wrz 2012, 17:02

własna kopia została niniejszym kupiona dziś o 14 :). W RW2010 :)

Awatar użytkownika
Ignite
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Ignite » wt 18 wrz 2012, 19:56

Miło mi! :)

[ Dodano: Pon 19 Lis, 2012 ]
Był sobie taki jeden konkurs... miał się zakończyć wydaniem ebooka z opowiadaniami, ale organizatorzy ostatecznie po prostu umieścili teksty w sieci.

Gdyby ktoś miał ochotę poczytać, to zapraszam:

Mędrcy świata

Cokolwiek prowokacyjne opowiadanie piekielno-pogańsko-bożonarodzeniowe :)

[ Dodano: Pon 19 Lis, 2012 ]
Nie wiem, czy to ja jestem nieprzytomna, czy forum zrobiło coś dziwnego. Jakim cudem mój poprzedni post dodał się do postu sprzed kilku tygodni?

Awatar użytkownika
Charm
Pisarz domowy

Postautor: Charm » wt 20 lis 2012, 18:40

Złośliwość rzeczy martwych. Forumowe mechanizmy, starające się ukryć, że temat nie stoi tak cicho, jak się wydaje. Brzydko.
Gratuluję wygranej! Tekst mnie wciągnął - ciekawy tematycznie, odważny, pouczający. Me gusta.
Często mam wrażenie, że wszystko już zostało napisane. Tak trudno trafić w coś, czego jeszcze nie było. A tu proszę - jednak można. Gratuluję.

Wróć do „Archiwum Pisarzy”