Pytania do Magdaleny Kopeć (iris)

17
Gratulacje! :) Jak się czujesz jako prawdziwa, publikowana, pełnoprawna Autorka?
Oczywiście nieunikniona metafora, węgorz lub gwiazda, oczywiście czepianie się obrazu, oczywiście fikcja ergo spokój bibliotek i foteli; cóż chcesz, inaczej nie można zostać maharadżą Dżajpur, ławicą węgorzy, człowiekiem wznoszącym twarz ku przepastnej rudowłosej nocy.
Julio Cortázar: Proza z obserwatorium

Ryju malowany spróbuj nazwać nienazwane - Lech Janerka

18
Thana pisze: Gratulacje! :) Jak się czujesz jako prawdziwa, publikowana, pełnoprawna Autorka?
Dzięki :* Fajne uczucie, chociaż musiałam chwilę poczekać, żeby do mnie dotarło :D
„Styl nie może być ozdobą. Za każdym razem, kiedy nachodzi cię ochota na pisanie jakiegoś wyjątkowo skocznego kawałka, zatrzymaj się i obejdź to miejsce szerokim łukiem. Zanim wyślesz to do druku, zamorduj wszystkie swoje kochane zwierzątka.” Arthur Quiller-Couch

FB - profil autorski

20
iris pisze: Odpowiadając na Twoje wątpliwości - Rohow nie jest z dziada pradziada Rosjaninem. Jego dziadek (wzorowany na postaci generała Alexandra Andrault de Langeron) Alekander de Rohan (francuskie nazwisko szlacheckie) po rewolucji, jako rojalista, wyjechał do Rosji i tam się zaciągnął; dorobił się stopnia generała, przyjął w końcu obywatelstwo rosyjskie i zmienił nazwisko na Rohow
Yhy. Czyli to taki ówczesny Żerka Diepardiełow. Rozumię. A w sumie to i tak najważniejszy dla bohatera jest koń jego ojca, bo po koniu poznają bohatera nadobne niewiasty...
Jeszcze raz mes compliments (przepisałem tępo z gugla, nie, żebym znał), tego nigdy za dużo.

21
Przeczytałem! (choć znam może nie na pamięć, ale dobrze)
A zapach papieru to zapach papieru.
Jeszcze raz dziękuję :)
Ostatecznie zupełnie niedaleko odnalazłem fotel oraz sens rozłożenia się w nim wygodnie Autor nieznany. Może się ujawni.
Same fakty to kupa cegieł, autor jest po to, żeby coś z nich zbudować. Dom, katedrę czy burdel, nieważne. Byle budować, a nie odnotowywać istnienie kupy. Cegieł. - by Iwar
Dupczysław Czepialski herbu orka na ugorze

22
Leszek Pipka pisze: . Czyli to taki ówczesny Żerka Diepardiełow.
He he he :lol: Na to skojarzenie nie wpadłam. Ale Rohow przystojniejszy!

Misieq79, zawsze stawiam Cię za przykład faceta, który przeczytał i żyje ;) I to ja dziękuję :* ( PS. Wyjaśnię, że w dedykacji dziękuję Gosi, Justi i Michałowi. TEMU Michałowi <3 )
„Styl nie może być ozdobą. Za każdym razem, kiedy nachodzi cię ochota na pisanie jakiegoś wyjątkowo skocznego kawałka, zatrzymaj się i obejdź to miejsce szerokim łukiem. Zanim wyślesz to do druku, zamorduj wszystkie swoje kochane zwierzątka.” Arthur Quiller-Couch

FB - profil autorski

24
Szczepko pisze: Nad czym teraz pracujesz?
Teraz współczesny obyczaj. Lata dziewięćdziesiąte, mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością, klasyka :)

Czarna Emma, dzięki :D Po redakcji na pewno wygładzony, ale fabularnie żadnej zmiany nie było.

FB - profil autorski

25
iris pisze:
Leszek Pipka pisze: . Czyli to taki ówczesny Żerka Diepardiełow.
He he he :lol: Na to skojarzenie nie wpadłam. Ale Rohow przystojniejszy!

Misieq79, zawsze stawiam Cię za przykład faceta, który przeczytał i żyje ;) I to ja dziękuję :* ( PS. Wyjaśnię, że w dedykacji dziękuję Gosi, Justi i Michałowi. TEMU Michałowi <3 )
Temu michałowi, który lata amadeusem do moskwy? :D

żarcik taki ;)
Serwus, siostrzyczko moja najmilsza, no jak tam wam?
Zima zapewne drogi do domu już zawiała.
A gwiazdy spadają nad Kandaharem w łunie zorzy,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie mów o tym.
(...)Gdy ktoś się spyta, o czym piszę ja, to coś wymyśl,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie zdradź nigdy.

27
Przyłączam się do gratulacji i cieszę się, że czytelnicy poznają perypetie miłosne Andrzeja i Marianny zawarte w dziewiętnastowiecznych realiach Z przyjemnością zagłosuję na powieść iris., jeśli tylko ją przeczytam.
Pisać może każdy, ale nie każdy może być pisarzem
Katarzyna Bonda

31
Łohohoho! krzyknęła Jadźka
Nie łohohoho tylko klucze do plebanii, odparł skromnie Raczyński

Ale generalnie to wiesz jak się cieszę <3 <3 <3
Ostatecznie zupełnie niedaleko odnalazłem fotel oraz sens rozłożenia się w nim wygodnie Autor nieznany. Może się ujawni.
Same fakty to kupa cegieł, autor jest po to, żeby coś z nich zbudować. Dom, katedrę czy burdel, nieważne. Byle budować, a nie odnotowywać istnienie kupy. Cegieł. - by Iwar
Dupczysław Czepialski herbu orka na ugorze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa Debiutantów”