NAJLEPSZAMINIATURAMAJA 2020 :arrow: GŁOSUJEMY :text-link:

Antybabol

czyli "Mogę pomóc jeśli chodzi o..."

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator
OSTRZEŻENIA: 0

Antybabol

Postautor: Bartosh16 » wt 17 paź 2017, 13:43

Forumy i Forumki

Przyszedł mi dziś do głowy taki pomysł... Gdyby stworzyć dział, gdzie nasi użytkownicy deklarowaliby chęć pomocy w określonej dziedzinie, w której ktoś akurat porusza się podczas tworzenia swego dzieła? Co innego grzebanie w książkach czy internecie, a co innego usłyszeć opinię lub uzyskać konsultację osoby będącej rzeczywistym ekspertem w danej dziedzinie.

Wiem, że gdybym potrzebował informacji o nożach lub broni białej, zwróciłbym się do Godhanda. Literaturoznawstwo - Natasza. Historia Sztuki - Rubia. Sposoby żerowania krwiopijców w polskich urzędach - Andrzej Pilipiuk itd.

Chodzi o stworzenie takiego działu, gdzie mógłbym zajrzeć, odnaleźć zadeklarowaną osobę, i bezzwłocznie napisać doń PW. Co sądzicie o takim pomyśle?

"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" - Józef Piłsudski

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
Godhand
Siewca Dobra
Siewca Dobra

Antybabol

Postautor: Godhand » śr 18 paź 2017, 20:58

Bartosh,

Pomysł teoretycznie jest dobry, ale...
Wymieniłeś osoby, które są kolorowe, czyli (przynajmniej w teorii) mają parę innych obowiązków na forum, to raz.
Dwa, że "specjalizacje" są dość powszechnie na Wery znane, i kiedy ktoś wpadnie z problemem, prawdopodobnie od razu zostanie skierowany do odpowiedniej osoby.
Moim zdaniem sprawa do rozważenia, niech wypowiedzą się inni.

G.

"Każdy jest sumą swoich blizn" Matthew Woodring Stover

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Awatar użytkownika
MaciejŚlużyński
Wydawca
Wydawca
Kontaktowanie:

Antybabol

Postautor: MaciejŚlużyński » śr 18 paź 2017, 22:09

Bartosh16 pisze:Source of the post Gdyby stworzyć dział, gdzie nasi użytkownicy deklarowaliby chęć pomocy w określonej dziedzinie, w której ktoś akurat porusza się podczas tworzenia swego dzieła? Co innego grzebanie w książkach czy internecie, a co innego usłyszeć opinię lub uzyskać konsultację osoby będącej rzeczywistym ekspertem w danej dziedzinie.

No to ja się mogę zdeklarować - może nie jestem zaraz ekspertem, ale trochę się znam na: szachach, cygarach, wędkarstwie, akwarystyce, reklamie i prowadzeniu działalności gospodarczej :mrgreen:

Pozdrawiam
Maciej Ślużyński
Wydawnictwo Sumptibus
Oficyna wydawnicza RW2010

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Antybabol

Postautor: Sarah » śr 18 paź 2017, 22:37

MaciejŚlużyński pisze:Source of the post
No to ja się mogę zdeklarować - może nie jestem zaraz ekspertem, ale trochę się znam na: szachach, cygarach, wędkarstwie, akwarystyce

Idąc tropem Macieja, :
mogę służyć wsparciem w temacie shibarii,
kryminalistyka też nie jest mi obca.
Mogę dorzucić jeszcze wiedzę z zakresu emisji głosu i odrobinę fizyki kwantowej w popularnonaukowym ujęciu.
Elementy ortopedii i neurochirurgii - przyswajalne dla laików.
A zamiast szachów-sporty motorowe ze szczególnym uwzględnieniem F1 oraz 24 Le Mans.
:P

Nie jestem w wieku, w którym nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.

Brniesz w mgłę, a pod stopami bagno, uważaj - R.Pawlak 28.02.2018

Awatar użytkownika
mad_irooc
Kmiotek
Kontaktowanie:

Antybabol

Postautor: mad_irooc » pn 23 paź 2017, 22:15

Hmm tatuaże, zagadnienia związane z informatyką, grami komputerowymi zapraszam w razie potrzeby :).

Jeżeli te pytania nie będą proste, gdzie odpowiedz łatwo jest znaleźć w sieci lecz naprawdę będą potrzebować rady eksperta fajnie by było zrobić dział do tego działu stworzyć FAQ w którym będą zamieszczone za ich zgodą i chęcią pomocy pseudonimy użytkowników i dziedziny które znają.
I jeżeli delikwent znajdzie swojego mentora zakłada nowy temat z nickiem usera do którego się zwraca i krotki opis tematu.
Np "mad_irooc klasyka tatuażu".
Ja nie muszę otwierać każdego nowego tematu ktory wyświetli mi się w "nieprzeczytanych postach" bo wiem że akurat ten skierowany jest do mnie.

Albo sam FAQ+prywatne wiadomości.

Awatar użytkownika
Godhand
Siewca Dobra
Siewca Dobra

Antybabol

Postautor: Godhand » wt 24 paź 2017, 22:16

Niech będzie:

- noże (wszystko co z nimi związane)
- rozbudowane systemy przeciwpożarowe
- tworzywa sztuczne
- ulica i "ciemne sprawki" :)

G.

"Każdy jest sumą swoich blizn" Matthew Woodring Stover

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Awatar użytkownika
brat_ruina
Legenda pisarstwa
OSTRZEŻENIA: 2

Antybabol

Postautor: brat_ruina » śr 25 paź 2017, 15:52

Służę pomocą w podpowiedzi do nicnierobienia.

Specjalizacje:

- Leżenie na prawym, lub lewym boku.
- Leżenie na wznak.
- Leżenie na brzuchu.

Jeszcze raz odwróciłam głowę, by zobaczyć, jak lafirynda odchodzi dumnym krokiem, plaskając głośno pośladkami

Ja sam przeczytałem już ok. 8 000 książek

Mąż mojej siostry Krystian jest nudny i śmierdzą mu stopy, smród jest do wytrzymania, nuda - nie.
Rozmawiać może tylko o sobie, osiągając szczyty erudycji. Co robi i jak, czy mógłby lepiej, albo inaczej.

Awatar użytkownika
E.Horsztyński
Pisarz osiedlowy

Antybabol

Postautor: E.Horsztyński » śr 25 paź 2017, 23:43

Mogę pomóc jeśli chodzi o historię. Moją specjalizacją jest Europa środkowowschodnia w latach 1900-1945, a konkretnie schyłek carskiej Rosji, rewolucja 1905 roku a także lutowa i październikowa 1917 roku, Związek Sowiecki do 1945 roku, wojna domowa w Rosji, wojna polsko-bolszewicka, I wojna światowa na froncie wschodnim, okres II Rzeczpospolitej itepe, itede.
Oprócz tego mogę pomóc w kwestiach językowych. Jeśli chodzi o białoruski to jestem native speaker i obsługuję też lepiej lub gorzej ukraiński i rosyjski.

Nie wierzę i nigdy nie uwierzę w żadne utopie, ale za to wierzę we wszelkie możliwe antyutopie.

http://edwardhorsztynski.blog.pl/

https://www.facebook.com/pages/Edward-H ... 81?fref=ts

Humanozerca
Debiutant
Debiutant

Antybabol

Postautor: Humanozerca » czw 26 paź 2017, 23:02

Ze swej strony służę pomocą w:
- filozofii,
- historii filozofii,
- etyce,
- szachy (podstawy gry).

Zapraszam na moją stronę Pręgierz Rozumu., a także na profil społecznościowy.

Augusta

Antybabol

Postautor: Augusta » pt 27 paź 2017, 10:11

Ja pomogę w zakresie:

rachunkowość, księgowość, kadry i płace, ekonomia i pokrewne

prowadzenie działalności gospodarczej, funkcjonowanie jednostek budżetowych (dom dziecka), import,

wizaż: stylizacja paznokci, makijaże, ogólnie kosmetyka, kosmetyki, fryzjerstwo

plastyka: rysunek i malarstwo plus pokrewne, artystyczny druk sitowy

ogrodnictwo

:)

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator

Antybabol

Postautor: Bartosh16 » pt 27 paź 2017, 11:08

Zacząłem temat, a nie dodałem nic od siebie. Nie wiem, czy jestem skromny, czy po prostu niedoedukowany, ale na chwilę obecną czuję się kompetentny doradzać w kwestii ubezpieczeń i gier komputerowych online typu MOBA, fps, raczej nie MMORPG.

"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" - Józef Piłsudski

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
Jason
Akcelerator
Akcelerator
Kontaktowanie:

Antybabol

Postautor: Jason » pt 27 paź 2017, 11:20

Zamiast dziesiątek osób, które podają swoje specjalizacje i późniejszego przedzierania się przez to IMO lepiej wydzielić osobny dział w "warsztacie literackim". Coś w stylu "Pytania do specjalistów".
Klarownie napisany tytuł tematu powinien przyciągnąć każdego, kto posiada jakąś wiedzę o danym zagadnieniu.

Bo co z tego, że napiszę w specjalizacji "Japonia" albo nawet "kuchnia japońska", skoro jest pełno pytań które odesłałby mnie na dłuższy czas do googla, albo (jeśli mam szczęście) do książek? Jedyna moja ew przewaga to to, że często potrafiłbym oddzielić kompletne głupoty od rzeczy prawdopodobnych.

Specjalizacja: brzytwa Ockhama :P

ichigo ichie

Opowieść o sushi - blog kulinarny

Awatar użytkownika
E.Horsztyński
Pisarz osiedlowy

Antybabol

Postautor: E.Horsztyński » czw 02 lis 2017, 15:21

Jason pisze:Source of the post Zamiast dziesiątek osób, które podają swoje specjalizacje i późniejszego przedzierania się przez to IMO lepiej wydzielić osobny dział w "warsztacie literackim". Coś w stylu "Pytania do specjalistów".

O to, to. Dobry pomysł.

Nie wierzę i nigdy nie uwierzę w żadne utopie, ale za to wierzę we wszelkie możliwe antyutopie.

http://edwardhorsztynski.blog.pl/

https://www.facebook.com/pages/Edward-H ... 81?fref=ts

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
Kontaktowanie:

Antybabol

Postautor: Faraon » czw 07 gru 2017, 21:16

E.Horsztyński pisze:Source of the post Mogę pomóc jeśli chodzi o

...stworzenie takiego działu. :batman:

Lepiej późno, niż wcale. :offtop:

Awatar użytkownika
ancepa
WModerator
WModerator

Antybabol

Postautor: ancepa » wt 27 lut 2018, 19:54

Dobra, forumowi Pasjonaci!

Czy jest ktoś kompetentny w zakresie DNA? Mam na myśli genetykę w powiązaniu z genealogią.

Kogoś kto dobrze zrozumie jak napiszę moje pytanie: mam raw data z testu autosomalnego z FTDNA i w ancient calculatorze wyszło mi 21% powiązania z pochówkiem BR2 z Węgier i jak się to ma do tego, że podobno mamy ok 70%DNA takiego samego jak ślimaki?

Jak mi ktoś po ludzku wyłoży, to zapraszam na PW. :D Pozdrawiam!

Wróć do „Forumowi Specjaliści i Pasjonaci”