!Głosujemy! Najlepsza Miniatura Listopada !Głosujemy!

Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Rozmowy o ToPA2018

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

Rozmowy o ToPA2018

Postautor: Faraon » pn 26 lut 2018, 02:46

Dobry wieczór!

Chcielibyśmy wszystkich serdecznie zaprosić na drugi Turniej o Puchar Administratora WeryfikatoriuM!

Na początek jedna z najważniejszych informacji. Drodzy Forumowicze, to WY będziecie oceniali i przyznawali punkty każdemu z opowiadań, które pojawi się w ramach Turnieju i to od WAS tak naprawdę zależeć będzie, kto wygra Puchar Administratora WeryfikatoriuM! Oddajemy w WASZE ręce władzę jurorską i mamy nadzieję, że dopiszecie licznie. :)

Do udziału w Turnieju zaprosiliśmy szesnastu użytkowników naszego forum, którzy zmierzą się w pojedynkach na pióro i wyobraźnię, jednak ich tożsamość pozostanie niejawna aż do samego końca! Nie dość, że Wy nie poznacie ich tożsamości, to oni sami nie będą wiedzieli, z kim się pojedynkują – w tym cała zabawa, bo na koniec otrzymacie możliwość typowania autorów poszczególnych tekstów. Ciekawe swoją drogą, na ile rozpoznajecie styl swoich kolegów po piórze. ;)

Turniej zostanie rozstrzygnięty w połowie sierpnia, kiedy to zwycięzca wzniesie zasłużony Puchar (i być może toast za nasze zdrowie ;) ).

Etapy prezentują się następująco:

FAZA GRUPOWA

Runda pierwsza:

- szesnastu uczestników zostanie podzielonych na cztery grupy, każda z grup otrzyma temat bitwy i będzie miała tydzień na napisanie tekstu, za który zostaną przyznane punkty. W każdej z grup uczestnik, który zdobył najmniej punktów zostanie skierowany do baraży.

Runda druga:

- dwunastu pozostałych uczestników otrzymuje kolejny temat w swoich grupach i siedem dni na napisanie tekstu. Punkty z obu rund sumują się, dając zwycięzcom z każdej grupy bezpośredni awans do ćwierćfinałów. Dwa najlepsze drugie miejsca również zapewniają sobie awans, tak więc liczy się każdy punkt! Pozostali uczestnicy lądują w barażach.

W tym momencie zapominamy o wcześniej zdobytych punktach.

BARAŻE

Runda trzecia:

- czwarte miejsca z rundy pierwszej walczą między sobą o możliwość pojedynku dającego awans do ¼ finału, trzy osoby z najmniejszą liczbą punktów ostatecznie żegnają się z Turniejem;
- analogicznie trzecie miejsca z rundy drugiej walczą między sobą i tu również trzy najniżej punktowane osoby odpadają.

Runda czwarta:
- zwycięzca baraży czwartych miejsc zmierzy się z drugim miejscem, które zdobyło więcej punktów po dwóch rundach fazy grupowej, ale nie dostało się do ćwierćfinału;
- zwycięzca baraży trzecich miejsc zmierzy się z ostatnim z zawodników (najmniej punktowane drugie miejsce po dwóch rundach).

W ten sposób wyłoniona zostanie Ósemka, która 7 czerwca pozna warunki ćwierćfinałów.

Do tego miejsca obowiązują jednolite zasady, mianowicie: uczestnicy otrzymują narzucony temat, mają na napisanie tekstu siedem dni i nie mogą przekroczyć 5 tysięcy znaków ze spacjami. W ćwierćfinałach, półfinałach, walce o najniższy stopień podium oraz w wielkim Finale będą to odpowiednio limity: 10 tyś., 15 tyś., 20 tyś. i 25 tyś. znaków ze spacjami.

Poniżej znajdziecie terminarz i graficzne przedstawienie zasad eliminacji w Turnieju.

Obrazek

TERMINARZ (data publikacji warunków Bitwy [temat] - termin oddania prac [do północy] - start pojedynku - koniec oceniania [do północy])

Runda 1.
Bitwa nr 1: 3.03 - 10.03 - 11.03 - 18.03
Bitwa nr 2: 6.03 - 13.03 - 14.03 - 21.03
Bitwa nr 3: 10.03 - 17.03 - 18.03 - 25.03
Bitwa nr 4: 13.03 - 20.03 - 21.03 - 29.03

29.03-2.04.2018 PRZERWA WIELKANOCNA

Runda 2.
Bitwa nr 5: 3.04 - 10.04 - 11.04 - 18.04
Bitwa nr 6: 7.04 - 14.04 - 15.04 - 22.04
Bitwa nr 7: 10.04 - 17.04 - 18.04 - 25.04
Bitwa nr 8: 14.04 - 21.04 - 22.04 - 29.04

30.04-4.05.2018 PRZERWA NA MAJÓWKĘ

Baraże (Runda 3.)
Bitwa nr 9: 5.05 - 12.05 - 13.05 - 20.05
Bitwa nr 10: 8.05 - 15.05 - 16.05 - 23.05

Baraże (Runda 4.)
Bitwa nr 11: 23.05 - 30.05 - 31.05 - 10.06
Bitwa nr 12: 23.05 - 30.05 - 31.05 - 10.06

Ćwierćfinały
Bitwa nr 13: 11.06 - 18.06 - 18.06 - 26.06
Bitwa nr 14: 14.06 - 21.06 - 22.06 - 28.06
Bitwa nr 15: 18.06 - 26.06 - 27.06 - 4.07
Bitwa nr 16: 22.06 - 29.06 - 30.06 - 7.07

Półfinały
Bitwa nr 17: 18.07 - 25.07 - 26.07 - 2.08
Bitwa nr 18: 20.07 - 27.07 - 28.07 - 4.08

Pojedynek o brązowy medal
Bitwa nr 19: 6.08 - 13.08 - 14.08 - 21.08

Wielki Finał
Bitwa nr 20: 7.08 - 17.08 - 18.08 - 25.08

ĆWIERĆFINAŁY
Drużyna WeryfikatoriuM v Drużyna Fioletowa

Ósemka ćwierćfinalistów Turnieju o Puchar Administratora 2018 w nierównej walce z czwórką reprezentantów Pisarzy!

Będą to bitwy 2 v 1, w których zadaniem każdej pary będzie uzbieranie większej sumy punktów, niż podwojona ilość punktów Pisarza. Teksty zostaną opublikowane anonimowo, ale tuż po zakończeniu oceniania dowiecie się, który należał do kogo. Zawodnicy z dwójek mogą kontaktować się ze sobą, przekazując PW/maile przez moją osobę.
Dodatkowe utrudnienie: to Pisarze narzucili gatunki do wybranego tematu (zbiór kilkunastu propozycji przygotował Romecki).
Aby awansować do Półfinału, trzeba w parze z innym uczestnikiem pokonać wylosowanego przeciwnika z Drużyny Fioletowej. Jeśli wydarzy się inny scenariusz, niż zwycięstwo dwóch par, o awansie do 1/2 zadecydują Forumowicze w ankiecie (na podobnych zasadach jak ostatnio).

PÓŁFINAŁY

► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
Kontaktowanie:

Rozmowy o ToPA2018

Postautor: Faraon » pn 26 lut 2018, 12:08

Jeśli chodzi o nagrody, na pewno od całego zespołu WM możecie liczyć na:

1. miejsce = PUCHAR + bon podarunkowy do księgarni internetowej o wartości 150zł
2. miejsce = bon podarunkowy do księgarni internetowej o wartości 100zł
3. miejsce = bon podarunkowy do księgarni internetowej o wartości 50zł

Przed każdą z tych linijek mógłbym dopisać słowo "minimum", ponieważ Turniej trwa na tyle długo, że mam czas kombinować jak jeszcze bardziej podnieść stawkę. :batman:

Awatar użytkownika
Jason
Akcelerator
Akcelerator
Kontaktowanie:

Rozmowy o ToPA2018

Postautor: Jason » pn 26 lut 2018, 14:57

Mam pytanie, czy uczestnicy też będą oceniali teksty? IMO dobrze gdyby mieli taką możliwość, choćby i w ograniczonym zakresie.

ichigo ichie

Opowieść o sushi - blog kulinarny

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Rozmowy o ToPA2018

Postautor: Sarah » pn 26 lut 2018, 15:02

Jason pisze:Source of the post Mam pytanie, czy uczestnicy też będą oceniali teksty? IMO dobrze gdyby mieli taką możliwość, choćby i w ograniczonym zakresie.

to dobre pytanie -
czy i w jakim zakresie ktoś będzie mógł oceniać bitwę w której sam uczestniczy, a druga kwestia - czy uczestnik może ( powinien ) komentować pozostałe bitwy?

Nie jestem w wieku, w którym nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.

Brniesz w mgłę, a pod stopami bagno, uważaj - R.Pawlak 28.02.2018

Awatar użytkownika
Eldil
Dusza pisarza

Rozmowy o ToPA2018

Postautor: Eldil » pn 26 lut 2018, 15:24

Sarah pisze:Source of the post
Jason pisze:Source of the post Mam pytanie, czy uczestnicy też będą oceniali teksty? IMO dobrze gdyby mieli taką możliwość, choćby i w ograniczonym zakresie.

to dobre pytanie -
czy i w jakim zakresie ktoś będzie mógł oceniać bitwę w której sam uczestniczy, a druga kwestia - czy uczestnik może ( powinien ) komentować pozostałe bitwy?

Jeśli nie będą komentowali i oceniali, to wiele będzie mówiło, kogo tu nie ma ;)
Udzielać się w komentarzach więc nawet powinni. Inna rzecz, czy ich głosy będą zliczane, przynajmniej we własnych bitwach.

"Nic nie dzieje się dwa razy w ten sam sposób".
C. S. Lewis

Awatar użytkownika
Jason
Akcelerator
Akcelerator
Kontaktowanie:

Rozmowy o ToPA2018

Postautor: Jason » pn 26 lut 2018, 15:36

1. Ich głosy muszą być zliczane, bo inaczej łatwo będzie wykryć tożsamość - punktacja jest jawna
2. Po ewentualnym wyłączeniu kilkunastu osób z oceniania, obawiam się trochę o frekwencję.

Przy tak napiętym harmonogramie wystawiania ocen (ocenić 4 teksty raz na 3-4 dni) w fazie grupowej, pewnie sam będę udzielał się rzadko, zwłaszcza, że obecny system oceniania jest czasochłonny. W finale powinien być większy luz.

ichigo ichie

Opowieść o sushi - blog kulinarny

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
Kontaktowanie:

Rozmowy o ToPA2018

Postautor: Faraon » wt 27 lut 2018, 11:38

Eldil pisze:Source of the post Jeśli nie będą komentowali i oceniali, to wiele będzie mówiło, kogo tu nie ma

+1

Mogę zdradzić "kulisy" oczywiście dopiero po fakcie, ale wszystkie powyższe kwestie wziąłem pod uwagę i 16-stka dostanie ode mnie instrukcje w tej sprawie.

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
Kontaktowanie:

Rozmowy o ToPA2018

Postautor: Faraon » sob 03 mar 2018, 11:05

Mamy 16-stu zawodników! Wspaniale! :)

Dziękuję za Wasze zgody (niektóre bardzo zabawne), za zdziwione głosy w telefonie, radość z odnowienia kontaktu i chęć dołożenia swoich umiejętności do tego projektu.
Dziś każdy ukryje się pod jedną z liter ABCDEFGHIJKLMNOP, a zawodnicy ABCD poznają warunki bitwy otwierającej Turniej o Puchar Administratora WeryfikatoriuM 2018! Pamiętajcie o regularnym sprawdzaniu poczty.
Patrząc na listę zawodników, nie chcę narzucać żadnej presji, ale chciałbym szerokiej widowni powiedzieć: druga edycja przebije poziomem pierwszą znacznie. Dokonałem trudnej sztuki, tzn. większość odmów obecnych użytkowników zastępowałem odnajdywanymi nagle z kapelusza talentami Starej i Nowej Starej Gwardii (do ostatniego pisałem dziś o 5 rano - jak po tylu latach tak szybko odpisał? :waryjaci: ), przez co prawie w ogóle nie skorzystałem z listy rezerwowej.

! Wiadomość z: Faraon
We wszystkich bitwach będzie włączone tzw. "forum moderowane" - oceniający nie będą widzieli innych ocen aż do zakończenia pojedynku.

Awatar użytkownika
Misieq79
Weryfikator
Weryfikator

Rozmowy o ToPA2018

Postautor: Misieq79 » sob 03 mar 2018, 11:08

Faraon pisze:Source of the post
We wszystkich bitwach będzie włączone tzw. "forum moderowane" - oceniający nie będą widzieli innych ocen aż do zakończenia pojedynku.

I bardzo dobrze :)

Ostatecznie zupełnie niedaleko odnalazłem fotel oraz sens rozłożenia się w nim wygodnie Autor nieznany. Może się ujawni.
Same fakty to kupa cegieł, autor jest po to, żeby coś z nich zbudować. Dom, katedrę czy burdel, nieważne. Byle budować, a nie odnotowywać istnienie kupy. Cegieł. - by Iwar
Dupczysław Czepialski herbu orka na ugorze

Awatar użytkownika
P.Yonk
WModerator
WModerator

Rozmowy o ToPA2018

Postautor: P.Yonk » sob 03 mar 2018, 11:39

Rozpoczynamy zaklady. ;) Jaka kombinacja trójek po pierwszej rundzie: ABC, ABD, ACD, BCD? :D

"Im więcej ćwiczę, tym więcej mam szczęścia"
"Jem kamienie. Mają smak zębów."

Awatar użytkownika
ancepa
WModerator
WModerator

Rozmowy o ToPA2018

Postautor: ancepa » sob 03 mar 2018, 13:28

P.Yonk pisze:Source of the post Rozpoczynamy zaklady. ;) Jaka kombinacja trójek po pierwszej rundzie: ABC, ABD, ACD, BCD? :D

Zaczekam na publikację tekstów, potem możemy się zakładać. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
Kontaktowanie:

Rozmowy o ToPA2018

Postautor: Faraon » sob 03 mar 2018, 14:16

Pula z nierozstrzygniętych zakładów wzmacnia pulę nagród dla podium? :P

Awatar użytkownika
P.Yonk
WModerator
WModerator

Rozmowy o ToPA2018

Postautor: P.Yonk » sob 03 mar 2018, 14:39

ancepa pisze:Source of the post
P.Yonk pisze:Source of the post Rozpoczynamy zaklady. ;) Jaka kombinacja trójek po pierwszej rundzie: ABC, ABD, ACD, BCD? :D

Zaczekam na publikację tekstów, potem możemy się zakładać. :mrgreen:

Na tym polega zabawa, żeby wytypować przed publikacją :) - czysty los. W tym przypadku szansa trafienia to aż 1:4 :)

"Im więcej ćwiczę, tym więcej mam szczęścia"
"Jem kamienie. Mają smak zębów."

Awatar użytkownika
ravva
Legenda pisarstwa

Rozmowy o ToPA2018

Postautor: ravva » sob 03 mar 2018, 14:59

Ooo, będziemy hazard uprawiać?? Kto co stawia?
Ja tylko tak chce wspomnieć, ze jak jarecki obudził z letargu sepyrotha, cały turniej nie ma sensu, bo z tym draniem tylko Natasza wygrał.
A Natasza to #półkapozazasięgiem.

Serwus, siostrzyczko moja najmilsza, no jak tam wam?
Zima zapewne drogi do domu już zawiała.
A gwiazdy spadają nad Kandaharem w łunie zorzy,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie mów o tym.
(...)Gdy ktoś się spyta, o czym piszę ja, to coś wymyśl,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie zdradź nigdy.

Awatar użytkownika
Isabel
Dusza pisarza

Rozmowy o ToPA2018

Postautor: Isabel » sob 03 mar 2018, 17:18

Faraon, zdradzisz, ile osób odmówiło? :)

Dobra architektura nie ma narodowości.
s

Wróć do „Turniej o Puchar Administratora 2018”