Obrazek Weryfikatorium

Portal www.Weryfikatorium.pl

Działanie forum, prośby, zażalenia.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
ithi
Siewca Dobra
Siewca Dobra
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

Portal www.Weryfikatorium.pl

Postautor: ithi » śr 28 maja 2014, 14:55

uncle.kat: Po raz chyba drugi zawitałem na stronie głównej Naszego serwisu, bo nie dopisałem po adresie /forum. Wygląda strasznie i jest nieaktualne, nie można z tym czegoś zrobić?

ithilhin: można nie wchodzić: P

uncle.kat: Ale dlaczego, skoro można z tego zrobić a) świetny serwis promujący WF(t) i DNN b) przekierowanie na stronę forum c) forum pod głównym adresem?

ithilhin: dzięki uncle. myślimy. a chciałbyś pomóc? spisać pomysły konkretne?

uncle.kat: Jasne, że chciałbym pomóc. Co mogę zrobić?

ithilhin: no, pomysły spisać: D

ithilhin: bo spojrzenie z boku bardzo pomaga

Petro: strona ma bardzo ładny layout, ale faktycznie straszy pustkami: -) uncle.katdobrze prawi

Petro: ja również mógłbym pomóc, ale raczej nieprędko, teraz dużo obowiązków na uczelni mam: P

ithilhin: to może w wakacje?

Petro: czemu nie ;-)

uncle.kat: Ładny layout? Pfft. Chyba w oczach fana fantasy, który zatrzymał się gustem dekadę temu.

Adrianna : O, to ja! To ja!

Adrianna : W sensie ten fan z gustem sprzed dekady ;)

Natasza : strasznie się cieszę, że Portal ruszy!

Natasza : fakt - że straszył

uncle.kat: Dalej straszy. To w ogóle ma jakieś zarządzanie treścią? Czy po prostu się pliki edytuje?

Natasza : cii - tak straszy od 2-3 lat: D

uncle.kat: Data realizacji to 2009, co daje 5 lat straszenia. Może czas na nowe?

Petro: według mnie najlepiej byłoby zainstalować jakiegoś fajnego CMSa

Petro: ostatnio testowałem sobie drupala, bardzo przypadł mi do gustu: -)

Petro: ale w ostateczności nawet zwykły wordpress z jakimś autorskim layem by dał radę

Grimzon: Drupal, Joomla, Wordpress jest co wybierać

uncle.kat: "zwykły" Wordpress jest niesamowicie prosty w obsłudze i lejałtowaniu.

ithilhin: potwierdzam

Petro: lubię wordpressa, zwykły odnosiło się do tego, że drupal jest o wiele bardziej skomplikowany: -) to też może czasem dobrze służyć (więcej opcji)

Petro: można zrobić głosowanie xd chociaż to przyszły, potencjalny admin powinien decydowac z czym chce pracować

uncle.kat: Dlaczego Wordpress: nie wiem, jak Drupal ma się w chwili obecnej, ale WP pozwala na instalowanie i modyfikację skórek i widżetów z poziomu panelu admina. Posiada również arcy-wygodny system personalizacji motywu. Kilka kliknięć i przeciągnięć, i nagle mamy to, czego chcemy.

Grimzon: Nie kwestia głosowania bo każdy z tych cms może ostatecznie wyglądać tak samo. Pytanie co portal ma za zadanie. Jeżeli tylko przedstawianie treści to Wp wystarczy natomiast jak potrzeba by było więcej opcji to Drupal i Joomla. Przy okazji Joomla jest bardzie przyjazna dla nowego użytkownika Niż Drupal

Petro: w sumie jak portal ma służyć drabblom i weryformatowi to wordpress faktycznie styknie

Baribal: Ja bym tutaj dał do rozsądzenia przede wszystkim najwyższej władzy i tym, którzy się najlepeij znają. Bo ja na ten przykład na temacie zupełnie się nie znam.

Sepryot: Weryformat będzie miał własną stronę.

ithilhin: Portal ma służyć Weryfikatorium przede wszystkim

uncle.kat: To nam TAK DUŻO mówi...: P

ithilhin: kim jesteśmy, czego chcemy, co oferujemy, info o naszych wydawnictwach (i linko do stron, fanpagów itepe) poza tym info bieżące o ciekawych akcjach - konkursach, wydarzeniach itepe, i co tam jeszcze wymyślicie - tak mi się wydaje

uncle.kat: No to ja to widzę tak - frontpage z newsami i przyklejonym panelem z informacjami o Wery (+odnośnik do szczegółowego info?), odnośnik do forum. Może dział z promowanymi tekstami, ale niekoniecznie. Wordpress jak nic.

Petro: "Weryformat będzie miał własną stronę." - po co?: ) strona stoi nieużywana, a spokojnie można zrobić cały odrębny dział dla publikacji

Sepryot: Grafika.

Sepryot: I ftp.

uncle.kat: " "Weryformat będzie miał własną stronę." - po co?" - bo wypozycjonowany zyska w dobrym tempie dużą audiencję. Nie rozumiem Twojego podejścia - strona stoi nieużywana. To po co ona stoi? Równie dobrze można tam przenieść forum. Albo faktycznie zrobić jakiś portal z newsami.

uncle.kat: No chyba że Weryformat jest robiony czysto dla sztuki. Wtedy faktycznie - po co?

Grimzon: A wypozycjonowanie Weryfikatorium i WF nie jest możliwe ?

Grimzon: Dlaczego nie pójść droga farenheitu

uncle.kat: Jest możliwe. Ale pozycjonowanie działu na forum, w którym Petro proponuje umieścić publikacje, to pomysł poroniony. Powodzenia. ;)

Baribal: Może warto gdzie wypunktować te wszystkie propozycje? Tak by nie zniknęły na sb?

Grimzon: UCK Pedro proponował dział na stronie nie na forum. Tak jak jest np farenhite (e-zin fantastyka przerzuca na portal farenheita)

Petro: tak jak pisze Grimzon, działu na stronie...: P i łatwiej jest wypozycjonować stronę weryfikatorium wiszącą w sieci już od tych 5 czy ilu lat, niż coś z niczego

Petro: a co do dysku sieciowego by nie zapychać FTP wery, dropbox ;-)

uncle.kat: True. A choć dla "forum literackie" Wery jest numero uno, nie jest szczególnie wypozycjonowana: P Dla WFt i DNN spokojnie można zrobić subdomeny. Choć osobna domena też jest jakimś pomysłem: )

Petro: zrestą, czy naprawdę jest tej treści tyle by się dzielić na drobne? strona Wery, strona Formatu, strona Drabbli i czego jeszcze? ^^

Petro: a tak portal nie będzie świecić pustkami

uncle.kat: Portal to trzeba najpierw wymienić.

Petro: to nie powinno być aż tak czasochłonne: -)

Natasza : Kocham Was! Fajnie, że to ruszyło... Było jak stara choinka, ktorej nie chciało się nikomu uprzątnąć.

Petro: póki co to teoria ;-)

uncle.kat: Nie, nie powinno trwać długo. Tydzień i powinno móc stać, potem ze dwa miesiące jakiegoś leniwego pozycjonowania katalogami i powinniśmy się wypromować w jakichś porządnych frazach.

Natasza : ale bez teorii (marzenia) będzie na pewno.... stara chionka

Petro: tak jak pisałem powyżej, jeśli ktoś będzie chcial i potrzebował mojej pomocy, to jakoś od lipca będę dostępny na tym gruncie: -)

gosia

„Szczęście nie polega na tym, że możesz robić, co chcesz, ale na tym, że chcesz tego, co robisz.” (Lew Tołstoj).

Obrazek

Awatar użytkownika
uncle.kat
Pisarz domowy

Postautor: uncle.kat » czw 29 maja 2014, 13:37

Ok, skoro brak zainteresowania tematem, dorzucę swoje trzy grosze.

Skoro już temat wyszedł na światło dzienne, warto zastanowić się nad kursem, jaki Wery mogłoby podjąć. W moich oczach sprawa jest prosta - opcja pierwsza, pozostajemy forumem literackim z konkursem tu i tam oraz WFt, DNN i czymkolwiek, co wydamy. Wciąż jednak jesteśmy produktem wewnętrznym, nastawionym na obsługę zarejestrowanych użytkowników. Druga opcja, znacznie bardziej czasochłonna - budowanie serwisu okołoliteracko-pisarskiego. Publikacje, konkursy, publicystyka. Jednym słowem - tworzenie portalu dla osób, które szukają informacji na dany temat. Jednego i drugiego jest już multum w Internecie, więc bez różnicy, jaką decyzję się podejmie. W pustą niszę i tak nie trafimy.

W pierwszym wypadku - strona główna mogłaby być prostym wordpressem, który zawierałby jakieś newsy, podstrony z najlepszymi tekstami i jakieś pierdółki typu "zaprzyjaźnione serwisy", "lista konkursów", etc. Albo jeszcze inaczej - usuwamy straszącą i zaniedbaną stronę główną, przenosząc tam forum (ewentualnie, opcja prostsza, choć mniej finezyjna, ustawiamy HTTP 301 na adres forum). W drugim przypadku - Wordpress lub Joomla z portalem, redakcja portalu i burza mózgów na temat tego, co tam miałoby się znajdować.

Kolejna kwestia do poruszenia - WFt i DNN. Jaką przyszłość dla nich widzicie? Czy są głównie dla Weryforumowiczów i ich krewnych i znajomych? Czy szukamy metody promocji tych pisemek na szerszą skalę? W drugim przypadku subdomeny dla nich to absolutne minimum, kto wie, czy nie domeny top-level.

Tyle na chwilę obecną z mojej strony.

Awatar użytkownika
Majorette
Dusza pisarza

Postautor: Majorette » czw 29 maja 2014, 16:01

można by walnąć info o DNN i WFie na portal. możecie mi dać go do obsługi, umna jestem - mało kto chyba postawił forum od zera w 48, wysyłając w międzyczasie info do użytkowników poprzedniego :mrgreen:

tl;dr

Kawa moim bogiem.

Awatar użytkownika
uncle.kat
Pisarz domowy

Postautor: uncle.kat » czw 29 maja 2014, 16:03

Majorette pisze:można by walnąć info o DNN i WFie na portal. możecie mi dać go do obsługi, umna jestem - mało kto chyba postawił forum od zera w 48, wysyłając w międzyczasie info do użytkowników poprzedniego
Sorry, ale postawienie forum od zera to kwestia góra trzech godzin, przy założeniu pełnego transferu poprzedniej bazy, a maila wysyła się góra pięć minut. Albo stawia przekierowanie na poprzednim adresie.

Humanozerca
Debiutant
Debiutant

Postautor: Humanozerca » ndz 01 cze 2014, 20:44

Przede wszystkim warto zaktualizować i rozwinąć lub usunąć niektóre dane, na przykład te o aktualnych weryfikatorach.

Jeśli chcecie w jakiś sposób przerabiać lub zmontować nowy serwis, a nie chcecie płacić jakiejś firmie za wykonanie, warto już teraz pomyśleć o zmontowaniu ekipy technicznej. Wśród szarych forumowiczów jest paru, potencjalnie chętnych informatyków, np. mythbust.

Awatar użytkownika
Petro
Pisarz osiedlowy
Kontaktowanie:

Postautor: Petro » pn 02 cze 2014, 00:50

Już bez przesady z tymi informatykami, do postawienia i prowadzenia CMSa wystarczą podstawowe umiejętności i trochę doświadczenia. To nie pisanie nowego programu ;P

Obrazek
(...) Dla Historii liczy się tylko wielki cel, przymyka oczy na środki, które doprowadziły do niego. Wywyższa zwycięzców, gardzi pokonanymi. - Zbigniew Nienacki.

Awatar użytkownika
Aktegev
Dusza pisarza

Postautor: Aktegev » pn 02 cze 2014, 08:36

Petro pisze:Już bez przesady z tymi informatykami, do postawienia i prowadzenia CMSa wystarczą podstawowe umiejętności i trochę doświadczenia.

Do zrobienia czegokolwiek z gotowca i owszem, do zrobienia naprawdę profesjonalnej strony chęć szczera już nie wystarczy ;)

"Kiedy autor powiada, że pracował w porywie natchnienia, kłamie." Umberto Eco

Miłek z Czarnego Lasu /film/

Awatar użytkownika
uncle.kat
Pisarz domowy

Postautor: uncle.kat » pn 02 cze 2014, 08:58

To nawet nie jest kwestia trudności i profesjonalizmu. Informatyk może postawić tak samo prostego CMSa, jak każdy inny. Tylko nie ustawi hasła dla admina "weryfikatorium123", ani hasła, które zaraz zapomni, np. "Tr62eV?VAw$e_a*4ANa?A3rEt". Informatyk dodatkowo będzie nie tylko prowadził serwis, ale także rozwiązywał problemy, które będą się pokazywały. Zamiast machnąć ręką i powiedzieć "ja tam się już przyzwyczaiłem". Tak, ithilhin, przytyk do Ciebie :P

Awatar użytkownika
ithi
Siewca Dobra
Siewca Dobra
Kontaktowanie:

Postautor: ithi » pn 02 cze 2014, 09:29

uncle.kat pisze: Tak, ithilhin, przytyk do Ciebie :P

trochę nie rozumiem do czego ten przytyk. gdybym jeszcze miała dostęp do tej strony :(

gosia

„Szczęście nie polega na tym, że możesz robić, co chcesz, ale na tym, że chcesz tego, co robisz.” (Lew Tołstoj).

Obrazek

Awatar użytkownika
uncle.kat
Pisarz domowy

Postautor: uncle.kat » pn 02 cze 2014, 09:47

A nie, przepraszam. To był przytyk do Nataszy. Tak to jest, jak się pomija poranną kawę.

Awatar użytkownika
Natasza
Zasłużony
Zasłużony
Kontaktowanie:

Postautor: Natasza » pn 02 cze 2014, 09:51

omatkoicórko! Ale o co chodzi?

Granice mego języka bedeuten die Grenzen meiner Welt.(Wittgenstein w połowie rozumiany)

Awatar użytkownika
Petro
Pisarz osiedlowy
Kontaktowanie:

Postautor: Petro » pn 02 cze 2014, 12:02

Nie jestem informatykiem, a bez problemu ogarniam podstawy php, css, mysql - prowadziłem po prostu parę takich serwisów i tuzin for. Znam za to informatyków, którzy są wybitnymi lamami. Nie rozumiem zatem takiego różnicowania, to nie jest jakiś fach w ręku typu rzeźnik czy piekarz. A tym bardziej prowadzenie na poziomie wordpressa, phpbb by przemo czy nawet drupala wymaga może jednego dnia nauki.
Co do ogarniania problemów to i tak najczęściej wyszukuje się odpowiedzi na supportach tych serwisów i w 90% przypadków to załatwia sprawę. Przypadki, które opisujesz uncle.kat dotyczą chyba tylko ludzi, którzy całe swoje dorosłe życie obcują ze smartphonami i macbookami i nic nie potrafią zrobić na komputerze ponad to, co się im podsunie. Nie wiem też po co obrażasz ithilhin/nataszę. Chcesz się poczuć lepiej?

Obrazek

(...) Dla Historii liczy się tylko wielki cel, przymyka oczy na środki, które doprowadziły do niego. Wywyższa zwycięzców, gardzi pokonanymi. - Zbigniew Nienacki.

Awatar użytkownika
ithi
Siewca Dobra
Siewca Dobra
Kontaktowanie:

Postautor: ithi » pn 02 cze 2014, 12:14

Petro, easy, nikt się nie obraża ;)
JA też jak mam problem to szukam po forumach różnych - ale nie zawsze jest. No a do skryptu tego forum to dostęp mają Pomarańczowi. Wszystko jest zgłaszane i kiedy będzie możliwość to się rozwiąże.
A Macbooki nie mają nic do zaawansowania informatycznego, podobnie jak smartfony :P

gosia

Obrazek

Awatar użytkownika
uncle.kat
Pisarz domowy

Postautor: uncle.kat » pn 02 cze 2014, 12:14

Petro pisze:Przypadki, które opisujesz uncle.kat dotyczą chyba tylko ludzi, którzy całe swoje dorosłe życie obcują ze smartphonami i macbookami i nic nie potrafią zrobić na komputerze ponad to, co się im podsunie.
Zdziwiłbyś się. Naprawdę zdziwiłbyś się. To nie jest sytuacja dotykająca wyłącznie "prostolinijnych użytkowników smartfonów", jak to określasz.
Petro pisze:Nie wiem też po co obrażasz ithilhin/nataszę.
Co robię?

Petro pisze:Nie rozumiem zatem takiego różnicowania, to nie jest jakiś fach w ręku typu rzeźnik czy piekarz.
Nie rozumiem z kolei, dlaczego obrażasz informatyków.
Petro pisze:Co do ogarniania problemów to i tak najczęściej wyszukuje się odpowiedzi na supportach tych serwisów i w 90% przypadków to załatwia sprawę.
A co z pozostałymi 10%? Co, gdy nagle coś strzeli i trzeba będzie załatać coś, co wyszło, bo masz dwie niekompatybilne wtyczki? Co, jeżeli komuś się uwidzi mieć specjalną wtyczkę, która nie istnieje?

Petro pisze:A tym bardziej prowadzenie na poziomie wordpressa, phpbb by przemo czy nawet drupala wymaga może jednego dnia nauki.
Och, jak ja lubię te ludowe mądrości informatyczne. "Ta zmiana wymaga może jednej linijki kodu, czemu nie możecie zrobić tego od ręki?"

Petro pisze:Nie jestem informatykiem, a bez problemu ogarniam podstawy php, css, mysql
Good for you. Zostaniesz administratorem serwisu? Poważnie mówię.

Awatar użytkownika
ithi
Siewca Dobra
Siewca Dobra
Kontaktowanie:

Postautor: ithi » pn 02 cze 2014, 12:17

uncle.kat, Tobie też powiem "easy" ;)

gosia

Obrazek

Wróć do „Sprawy organizacyjne”