Obrazek Weryfikatorium

nowa "ranga"

Działanie forum, prośby, zażalenia.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Natasza
Zasłużony
Zasłużony
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Natasza » pn 12 maja 2014, 15:17

Ostatni post z poprzedniej strony:

Grimzon pisze:Regulamin jest nie tylko po to aby wiedzieć kiedy przyznać range ale też jest informacja dla innych za co została ona przyznana.

kto ma wiedzieć, Grimzon?
Kurde, odwróć myślenie! Maciej jest dla WERY honorem (IMO), bo się ZNA na tym co robi ..
Ostatnio zmieniony pn 12 maja 2014, 15:26 przez Natasza, łącznie zmieniany 1 raz.

Granice mego języka bedeuten die Grenzen meiner Welt.(Wittgenstein w połowie rozumiany)

Humanozerca
Debiutant
Debiutant

Postautor: Humanozerca » pn 12 maja 2014, 15:24

Nadawanie rang wydawcom na pewno ubarwiłoby życie forum, podniosło rangę, pozwoliło na lepszy kontakt z początkującymi itp.

Ale może chodzi tu o to, by dla czysto biznesowego aspektu wydawania pozostać neutralnym?

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Romecki » pn 12 maja 2014, 15:29

Przekleję, co napisałem na SB:
Ciekawa dyskusja. A ja się zastanawiam, czy życie da się wcisnąć w wojskowy regulamin. Bo dla naprzykładu, przecież ja też traktuję swój fiolet biznesowo. Sprzedam w ten sposób pewno o jeden czy dwa egzemplarze więcej...

Nie popadajmy w absurd.

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Weryfikatorium to arena nie ma litości nie ma uuu nie ma" by brat_ruina

Awatar użytkownika
MaciejŚlużyński
Wydawca
Wydawca
Kontaktowanie:

Postautor: MaciejŚlużyński » pn 12 maja 2014, 15:29

Natasza pisze:
Grimzon pisze:Regulamin jest nie tylko po to aby wiedzieć kiedy przyznać range ale też jest informacja dla innych za co została ona przyznana.

kto ma wiedzieć, Grimzon?
Kurde, odwróć myślenie! Maciej jest dla WERY honorem (IMO), bo się ZNA na tym co robi ..

Ej, no... bez przesady... :oops:

Bardziej chodziło mi o to, żeby wypowiedź pochodząca od wydawcy dała się wyróżnić na tle innych. Bo - wstyd się przyznać - może nie zawsze być obiektywna w sensie obiektywnym, a czasami subiektywna w sensie obiektywnym ;-)

A co do ebooków i papieru... No, cóż, rzeczywiście, jak wspomniał Romek, o wydawaniu książek na papierze myślimy już od dłuższego czasu. A że samo myślenie przestało nam wystarczać - zaczęliśmy działać i za dwa tygodnie będzie premiera naszego pierwszego "analogowego" tytułu, który już wcześniej sprawdził się jako ebook ;-)

Pozdrawiam
Maciej Ślużyński
Wydawnictwo Sumptibus
Oficyna wydawnicza RW2010

Awatar użytkownika
dorapa
Pisarz
Pisarz

Postautor: dorapa » pn 12 maja 2014, 17:19

Mam się wypowiedzieć na temat nowej rangi. To ciekawa inicjatywa i ja popieram. Niech będzie ranga "Wydawca" w kolorze nadziei - różowym (bo zielony zajęty dla poetyfikatorów).

Uważam również, że pierwszy na różowo powinien zalśnić maciejslu.

"Natchnienie jest dla amatorów, ten kto na nie bezczynnie czeka, nigdy nic nie stworzy" Chuck Close, fotograf

Awatar użytkownika
MaciejŚlużyński
Wydawca
Wydawca
Kontaktowanie:

Postautor: MaciejŚlużyński » pn 12 maja 2014, 17:27

Uważam również, że pierwszy na różowo powinien zalśnić maciejslu.

:oops: :oops: :oops:

Bo co mam komentować...

Tylko chyba nicka musiałbym zmienić, na nazwę wydawnictwa, albo na pełne imię i nazwisko, ale nie wiem, czy to jest możliwe w ogóle...

Awatar użytkownika
dorapa
Pisarz
Pisarz

Postautor: dorapa » pn 12 maja 2014, 17:37

Zmiana nicka jest możliwa.

Proponuję
nick: imię i nazwisko,
opis: nazwa wydawnictwa.

"Natchnienie jest dla amatorów, ten kto na nie bezczynnie czeka, nigdy nic nie stworzy" Chuck Close, fotograf

Awatar użytkownika
MaciejŚlużyński
Wydawca
Wydawca
Kontaktowanie:

Postautor: MaciejŚlużyński » pn 12 maja 2014, 18:19

dorapa pisze:Zmiana nicka jest możliwa.

Nie widzę takiej opcji w edycji profilu; czy mogę poprosić o pomoc Administratorów?

dorapa pisze:opis: nazwa wydawnictwa.

Zrobione. Ale miałem dylemat i musiałem wybrać jedno, więc wziąłem krótszą nazwę ;-)

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Romecki » pn 12 maja 2014, 20:11

Zasugeruję Ci dodanie słowa "Wydawnictwo" przed $ :P

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Weryfikatorium to arena nie ma litości nie ma uuu nie ma" by brat_ruina

Awatar użytkownika
MaciejŚlużyński
Wydawca
Wydawca
Kontaktowanie:

Postautor: MaciejŚlużyński » pn 12 maja 2014, 20:44

Romek Pawlak pisze:Zasugeruję Ci dodanie słowa "Wydawnictwo" przed $ :P

Próbowałem. Nie mieści się :-(

"Twój tytuł jest za długi..."

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
Kontaktowanie:

Postautor: Faraon » sob 17 maja 2014, 18:20

Generalnie jestem ZA rangą, ale mam wątpliwości co do wymogów. Czy klasyfikować wydawców ebooków (skoro fioletujemy tylko pisarzy wydających drogą "tradycyjną")? Czy zapraszać wydawnictwa na nasze forum poprzez maila, czy tylko kolorować tych, którzy sami się zarejestrują (tak jak w przypadku Pisarzy)? Prawdopodobnie będę się zwracał do Pisarzy w celu konsultacji takich kandydatów, by wyróżniać tych, którzy na to naprawdę zasługują. Osobny wątek/dział to też do przemyślenia. Co do szczegółów powinno rozjaśnić mi się w przyszłym tygodniu. Sam pomysł uważam za bardzo bardzo kuszący. :)

Maciej, patrz priv.

Awatar użytkownika
MaciejŚlużyński
Wydawca
Wydawca
Kontaktowanie:

Postautor: MaciejŚlużyński » sob 17 maja 2014, 20:49

To ja gwoli uzasadnienia - bo wiem, że nie samymi ebookami człowiek żyje :-)

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

To nasz papierowy debiut, dzisiaj dotarł egzemplarz próbny, premiera - 24 maja.

Humanozerca
Debiutant
Debiutant

Postautor: Humanozerca » sob 17 maja 2014, 22:29

@Maciej:
To ja gwoli uzasadnienia - bo wiem, że nie samymi ebookami człowiek żyje :-)

https://www.facebook.com/...&type=1&theater

To nasz papierowy debiut, dzisiaj dotarł egzemplarz próbny, premiera - 24 maja.

To na pewno nie jest arlekin? Opis sugeruje nową wersję historii "piękna i bestia"... ;)

@Avenger

Czy klasyfikować wydawców ebooków (skoro fioletujemy tylko pisarzy wydających drogą "tradycyjną")?
Klasyfikować tych, którzy wydają przeważnie na papierze... Z tego co wiem, nasi fioletowi od czasu do czasu też puszczają coś tylko do netu. Ale o wiele ważniejsze jest wykluczenie firm żerujących na self-publishingu.
Czy zapraszać wydawnictwa na nasze forum poprzez maila, czy tylko kolorować tych, którzy sami się zarejestrują (tak jak w przypadku Pisarzy)?
Wydawnictwo to wieloosobowa instytucja, a nie jedna osoba. W każdym wypadku trzeba dopracować, wynegocjować zasady współpracy. Kwestia kto pierwszy do kogo napisze i za czyim pośrednictwem, jest średnio istotna (zawsze można iść dwutorowo)... Widzę kwestie ważniejsze. Jedna osoba może korzystać z konta czy kilka? Kogo chcemy? Faceta od marketingu? Szefa? Wiceszefa? Recenzenta wydawniczego? Nie chcemy chyba honorować ludzi ograniczających się do promowania czytadeł... A z drugiej strony szefowie bywają bardzo zapracowani.

Poza tym całe przedsięwzięcie ma sens wtedy, gdy zaproszeni nie ograniczą się do głosów o literaturze po prostu czy prezentowania oferty. Skoro pisarze (również nasi fioletowi) wypowiadają się o innych pisarzach, czemu jedne wydawnictwa nie miałyby wypowiadać się o innych wydawnictwach? (Podobnie z innymi tematami związanymi z czytelnictwem.) Powinniśmy zadbać o to, by pojawili się tu ludzie z ambicjami, którzy nie traktują wydawania li w kategoriach jeszcze jednego biznesu... Już parę razy słyszałem narzekanie speców na to, że wydawnictwa a) poza promowaniem bieżącej oferty zbyt mało robią dla promowania czytelnictwa jako takiego, b) nie prowadzą spersonalizowanej polityki kontaktu z autorem... A wyspecjalizowanych pośredników między pisarzem a wydawnictwem ni ma.

Można też pomyśleć o randze dla grafików=ilustratorów. Wizualizacja książki to ważna sprawa i tez bywa z nią cienko.

Awatar użytkownika
MaciejŚlużyński
Wydawca
Wydawca
Kontaktowanie:

Postautor: MaciejŚlużyński » ndz 18 maja 2014, 00:09

Humanozerca pisze:To na pewno nie jest arlekin? Opis sugeruje nową wersję historii "piękna i bestia"...

Na pewno. Szczerze mówiąc - to raczej powieść psychologiczna. Ale jako romans też może być, a pewnie się lepiej będzie "sprzedawać" ;-)

Humanozerca pisze:Poza tym całe przedsięwzięcie ma sens wtedy, gdy zaproszeni nie ograniczą się do głosów o literaturze po prostu czy prezentowania oferty.

Szczerze mówiąc - tu byłbym bardziej radykalny. Czyli raczej zakazałbym prezentowania oferty przez Wydawcę gdzie indziej, niż w jego własnym wątki.

Humanozerca pisze:Skoro pisarze (również nasi fioletowi) wypowiadają się o innych pisarzach, czemu jedne wydawnictwa nie miałyby wypowiadać się o innych wydawnictwach?

No to ja - pas...

Z zasady nie wypowiadam się na temat konkurencji, bo to jest nieeleganckie i - co będziemy się czarować - może być nieszczere...

Humanozerca pisze:Podobnie z innymi tematami związanymi z czytelnictwem.)

A to - chętnie. Tym bardziej, że problem interesuje mnie nie tylko jako wydawcę, ale jako filologa i dyplomowanego nauczyciela języka polskiego ;-)

Humanozerca
Debiutant
Debiutant

Postautor: Humanozerca » ndz 18 maja 2014, 00:16

Humanozerca napisał/a:
Skoro pisarze (również nasi fioletowi) wypowiadają się o innych pisarzach, czemu jedne wydawnictwa nie miałyby wypowiadać się o innych wydawnictwach?

@Maciej
No to ja - pas...

Z zasady nie wypowiadam się na temat konkurencji, bo to jest nieeleganckie i - co będziemy się czarować - może być nieszczere...
Przyznaję, że ten fragment wypowiedzi był celowo prowokacyjny. Wydaje mi się, iż będzie całkiem dobrze, jeśli wydawcy od czasu do czasu zachowają się naturalnie i wejdą w rozmowę ze sobą, odniosą się wzajemnie do własnych działań czy sytuacji rynku książki, czy stanu czytelnictwa... Niekoniecznie na płaszczyźnie rywalizacji czy jednoznacznej krytyki.

Wypowiedzi pisarza o innych pisarzach też bywają nieeleganckie i mogą być nieszczere. Prosiłbym więc o pogłębienie myśli i nieuciekanie w tani moralizm.

Awatar użytkownika
MaciejŚlużyński
Wydawca
Wydawca
Kontaktowanie:

Postautor: MaciejŚlużyński » ndz 18 maja 2014, 00:19

Humanozerca pisze:Prosiłbym więc o pogłębienie myśli i nieuciekanie w tani moralizm.

No, chyba że tak...

W takim razie nie będę uciekał od polemik i dyskusji z konkurencją, a zapytany odpowiem, jeśli będę mógł i umiał.

Wróć do „Sprawy organizacyjne”