Scherzo

Tu wrzuć dopracowane fragmenty opowiadań, które chcesz poddać ocenie Weryfikatorów.
Potem tekst przechodzi do działu "Zweryfikowane"

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Weryfikator
Weryfikator
OSTRZEŻENIA: 0

Scherzo

Postautor: Gorgiasz » pn 11 lut 2019, 09:42

Ostatni post z poprzedniej strony:

Ad. Zygmunt
Dziękuję za wizytę i spostrzeżenie.

Awatar użytkownika
gebilis
Umysł pisarza

Scherzo

Postautor: gebilis » pn 11 lut 2019, 22:01

Gorgiasz pisze:Source of the post grupka dzieciaków w wieku szkolnym kopało plastikową butelkę.

Gorgiasz pisze:Source of the post płyt chodnikowych posrebrzonych niedawnym deszczem.

Najpierw dzieciaki: kopały; potem deszcz nie srebrzy, raczej szron, lód - deszcz czasem błyszczy, odbija twarze w kałużach ...

Gorgiasz pisze:Source of the post Stojący na przystanku niewielki tłum gęstniał stopniowo, kilka poddenerwowanych głosów tłumaczyło trzymanym w dłoniach komórkom, że będą gdzieś tam spóźnione, prosiło o cierpliwość i zrozumienie, zmieniało godziny spotkania.

Gdyby po "stopniowo" była kropka czytało by się przyjemniej - w ogóle, zbyt często używasz przecinków tam gdzie powinna być kropka - chodź po to by podkreślić fakt występowania wydarzenia, bo brak kropki rozmywa tekst, a nie go potwierdza.

Gorgiasz pisze:Source of the post Zaorane pole ciemnymi bruzdami oparte o horyzont, gdzieniegdzie przerywany kępami niewysokich drzew, bliżej, otulona ramionami rozłożystego kasztana, pochylona wiekiem stodoła z dziurawym, krytym słomą, dachem, wrony lecące w jego kierunku, nie, nie wrony, ludzie biegnący w stronę autobusu, wsiadają, tłocząc się przy wejściu, lecz on jeszcze czeka na kogoś, dwie spóźnione dziewczyny wskakują w pośpiechu, włączony kierunkowskaz, warkot silnika, rusza wreszcie, znikając za łagodnym łukiem drogi.

Po "kierunku" znów kropka, tak dla podniesienia wagi wypowiedzianych słów, a nie ich rozmycia.

Uwielbiam melodyjność i poezję twoich słów. Jednak kropki też mają ważną rolę w tekście. Nie zapominaj o nich. :D

Jak wydam, to rzecz będzie dobra . H. Sienkiewicz

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Weryfikator
Weryfikator

Scherzo

Postautor: Gorgiasz » wt 12 lut 2019, 09:13

Ad. gebilis
Dziękuję.
Przyznaję, kropek nie lubię. Ale tutaj ich "ponadnormatywne" pomijanie było zamierzone.

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator

Scherzo

Postautor: Bartosh16 » wt 12 lut 2019, 10:37

Mistrzu, pozwól mi na chwilę szczerości. Ten tekst dla mnie jest nudny, lecz bardzo sprawnie napisany. Wiesz, dokąd zmierzasz, jaką drogą i jakie środki wyrazu zastosować. Ma się wrażenie, jakby każde słowo było na swoim miejscu.
Tekst pouczający. Jeśli będę kiedy potrzebował spojrzeć na to, jak powinny wyglądać opisy, wrócę tu.
Jeśli coś wyraz, a jest to dla mnie dość osie oczywiste, na pewno znajdziesz wierną fankę w babci mojej kobiety. Ona lubuje się w tego typu literaturze.
Ja targetem niestety nie będę.

"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" - Józef Piłsudski

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Weryfikator
Weryfikator

Scherzo

Postautor: Gorgiasz » wt 12 lut 2019, 21:17

Dziękuję Bartosh za wizytę i dobre słowo.

Wróć do „Opowiadania i fragmenty powieści”