Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Dialogatornia - kwalifikacje do warsztatów z pisania dialogów

Austin Wintory ft. Lisbeth Scott "I Was Born For This&q

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Ceallach
Pisarz domowy
OSTRZEŻENIA: 0

Austin Wintory ft. Lisbeth Scott "I Was Born For This&q

Postautor: Ceallach » pt 23 sty 2015, 01:09

Gdy tylko usłyszałam cały soundtrack tej gry, zakochałam się. Oczywiście w grę nie grałam, bo chyba jest tylko na PS, no cóż... Sama gra też jest bardzo ładna, ładną ma chyba również symbolikę.

No i w utworze końcowym symboliki tej nie braknie. Właśnie dlatego piszę z prośbą do was, być może wy odczytacie i rozjaśnicie mi te słowa. Piosenka sama w sobie jest ładna, ale słowa osobno mnie fascynują. Są to cytaty różnych znanych osób, połączone w jedną całość.

TU link do piosenki :)

Tu słowa i tłumaczenia na angielski:

Stat sua cuique dies / To each his day is given. (The Aeneid (X.467))
Stat sua cuique dies
Maél is mé tó féran / Time it is for me to go. (Beowolf, 316-319)
ὤλετο μέν μοι νόστος (Aleto men moi nostos)/ - Lost is my homecoming (Homer; Illiad)
ὤλετο μέν μοι νόστος
C'est pour cela que je suis née - I was born for this (Joan of arc)
C'est pour cela que je suis née
この道や / 行く人なしに / この道や / 秋のくれ (phoenetically: Kono michi ya / yuku hito nashini / Kono michi ya / aki no kure) / Along this road / Goes no one / Along this road / This autumn eve. (Matsuo Bashō)

Ne me plaignez pas / Do not Pity me (Joan of Arc) [reprise "I was born for this"]

Co wy na to? :)

"Natchnienie przychodzi, kiedy człowiek przyklei łokcie do biurka, tyłek do krzesła i zacznie się pocić. Wybierz jakiś temat, jakąś ideę i zacznij wyżymać mózg, aż Cię rozboli. Na tym polega natchnienie."
David Martin

Dr Bąbelek

Awatar użytkownika
Rubia
Szef Weryfikatorów
Szef Weryfikatorów

Postautor: Rubia » pt 23 sty 2015, 02:08

My - tak sobie. To jest zręczne zestawienie cytatów rozmaitych (Eneida, saga o Beowulfie, Iliada, Joanna d'Arc i Basho - więc rozrzut chronologiczny i nawet terytorialny całkiem spory), które można by sprowadzić do bardziej ogólnego: każdy ma swoją ścieżkę (poza Basho, bo jego haiku jest bardziej złożone). Czyli przeznaczenie nami włada i określa naszą rolę na świecie.

Jak wiadomo, życie wędrówką jest, czasem najzupełniej realną, czasem taką bardziej metaforyczną, jedni wiedzą, że są na właściwej drodze, inni niekoniecznie - można by tak sobie jeszcze pointerpretować, lecz bardziej złożonych sensów bym się w tej całości nie doszukiwała. Chociaż, rozpatrywane z osobna, te cytaty mają oczywiście głębsze znaczenia indywidualne. Jak słowa Joanny d'Arc, zestawione z jej biografią.

Ale rzeczywiście, dobrze się tego słucha :)

Ja to wszystko biorę z głowy. Czyli z niczego.

Awatar użytkownika
Ceallach
Pisarz domowy

Postautor: Ceallach » wt 03 lut 2015, 13:49

No racja, może sens tego wszystkiego jest prosty, jak prosta jest sama gra (z tego co widziałam, bo nie było dane mi w nią zagrać). Ale piosenka według mnie w swej prostocie, czy nie w prostocie, jest piękna i polecam posłuchanie jej każdemu tutaj :)
Dzięki, Rubia! ;D

"Natchnienie przychodzi, kiedy człowiek przyklei łokcie do biurka, tyłek do krzesła i zacznie się pocić. Wybierz jakiś temat, jakąś ideę i zacznij wyżymać mózg, aż Cię rozboli. Na tym polega natchnienie."
David Martin

Dr Bąbelek

Wróć do „Interpretacje piosenek”