Wiersz Wolny - Wolne Lektury

Niektórzy poszerzają swoją twórczość o poezję i to jest miejsce, żeby się tym pochwalić, w nagrodę odbierając kij lub marchewkę (a czasem warzywo zdrewniałe)

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
ithilhin
Pisarz
Pisarz
Posty: 4735
Rejestracja: pt 23 sie 2013, 11:15
OSTRZEŻENIA: 0
Lokalizacja: Płock
Płeć: Kobieta
Kontaktowanie:

Wiersz Wolny - Wolne Lektury

Postautor: ithilhin » pt 25 sie 2017, 14:38

http://wolnelektury.pl/katalog/lektury/wiersz-wolny/

Największa kolekcja cyfrowa prezentująca polską dwudziestowieczną poezję na wolnej licencji.

Prezentujemy dwadzieścia książek poetyckich autorek i autorów o znaczącym dorobku literackim. Wszystkie tomy zostały udostępnione na wolnej licencji (Licencja Wolnej Sztuki 1.3), która umożliwia legalne i szerokie korzystanie z tekstów każdemu użytkownikowi Internetu. Oznacza to, że każda zainteresowana osoba może z nich korzystać zgodnie z prawem ‑ bezpłatnie przeglądać, pobierać na swój komputer, a także udostępniać innym i cytować. Licencja ma charakter trwały: nawet gdyby jutro fundacja Nowoczesna Polska przestała istnieć, to prawa do korzystania z utworów należą już nieodwołalnie do całego społeczeństwa.

Do udziału w projekcie udało się zaprosić wielu wybitnych poetów i poetek - przedstawicieli różnych pokoleń. Wszystkie pozycje zostały już wydane w tradycyjnej formie papierowej, ale ze względu na swoje niewielkie nakłady dziś dostępne są często tylko w obiegu antykwarycznym. Dzięki udostępnieniu ich w wersji elektronicznej utwory ponownie trafią do obiegu czytelniczego i zyskają nowych odbiorców.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Online
Awatar użytkownika
szopen
Pisarz pokoleń
Posty: 1051
Rejestracja: śr 25 kwie 2012, 13:10
OSTRZEŻENIA: 0
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:

Wiersz Wolny - Wolne Lektury

Postautor: szopen » sob 23 gru 2017, 23:24

Strasznie się to przegląda. Żeby jeden zbiorek wierszy otworzyć, muszę się naklikać, a naklikać. Powiem też, przeglądając na cybił-trafił zbiorki, że kompletnie do mnie nie trafia ta współczesna poezja.
Wróć do „Poezja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość