Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Dialogatornia - kwalifikacje do warsztatów z pisania dialogów

Pasja Weroniki

Pomysły, inspiracje, fabuły i inne bolączki pisarzy

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
B.A.Urbański
Legenda pisarstwa
OSTRZEŻENIA: 0

Pasja Weroniki

Postautor: B.A.Urbański » pt 17 mar 2017, 14:59

Cześć!

Weronika ma problem, a raczej będzie go miała, jeśli mi pomożecie ;)

Weronika to uczennica ostatniej klasy liceum i świat stoi przed nią otworem. Niezwykłą wagę przywiązuje do swojej Pasji, przez duże P.
Tylko… no właśnie nie wiem jeszcze jakiej i liczę na Waszą pomoc.
Musi to być coś, co trzeba ćwiczyć, w czym można się doskonalić, a jednocześnie coś, czego wyniki można w jakiś sposób pokazać i ocenić. Czyli odpadają wszelkie hobby w rodzaju zbierania czegokolwiek.
Dobrze byłoby, gdyby od tego, jak dobra jest w tym Weronika, zależała jej przyszłość.

Ma to wszystko związek z dalszymi wydarzeniami: Weronika uczestniczy w konkursie lub zawodach, ale mimo że jest bardzo dobra, to ląduje na drugim miejscu, a tylko pierwsze otwiera drogę do czegoś większego i Weronika jest wkurzona.
Dopiero później w wyniku różnych zawirowań, osoba z pierwszego miejsca nie może skorzystać (zostanie zdyskwalifikowana) i Weronika będzie mogła wskoczyć na jej miejsce.

Myślałem, że może chodziłoby o pasję do sztuki np. malarstwa, a nagrodą w konkursie byłby udział w jakimś specjalnym kursie pod okiem mistrza albo indeks na ASP czy coś w tym stylu.
Ale mam już bohaterów interesujących się sztuką i nie chcę tego powielać.

Myślałem też o tańcu i dostaniu się do jakiejś elitarnej szkoły. Ale też nie jestem przekonany.

A może przyjdzie Wam do głowy coś całkowicie innego ?
Pomożecie? ;)

I pity the fool who goes out tryin' to take over da world, then runs home cryin' to his momma!
B.A. = Bad Attitude

Awatar użytkownika
ithi
Siewca Dobra
Siewca Dobra
Kontaktowanie:

Pasja Weroniki

Postautor: ithi » pt 17 mar 2017, 15:12

żonglerka
jeździectwo
skoki do wody
gimnastyka artystyczna

gosia

Thig crioch air an saoghal, ach mairidh gaol is ceòl.

Obrazek

Awatar użytkownika
olla
Pisarz domowy

Pasja Weroniki

Postautor: olla » pt 17 mar 2017, 15:19

Matematyka :)

Awatar użytkownika
Izabella Gaudyńska
Pisarz domowy

Pasja Weroniki

Postautor: Izabella Gaudyńska » pt 17 mar 2017, 19:19

Nie wiem, czy do końca spełniają kryteria, ale:
język obcy - nagroda kurs za granicą?
szachy
zwykłe, najzwyklejsze pływanie
fotografia (ale to już sztuka)
dziennikarstwo - konkurs na artykuł, rywal zdyskwalifikowany, bo popełnił plagiat :P nagroda staż, w sumie jak liceum, to bardziej praktyki, w redakcji?
programowanie

Awatar użytkownika
Szczepko
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Pasja Weroniki

Postautor: Szczepko » sob 18 mar 2017, 22:40

ithilhin pisze:Source of the post żonglerka
jeździectwo
skoki do wody
gimnastyka artystyczna

Mi też w pierwszej chwili przyszedł do głowy sport. Najlepiej indywidualny. Łatwo dostać dyskwalifikację (za doping), łatwo zrobić research i podłapać kilka fachowych określeń z danej dyscypliny, obejrzeć transmisję z zawodów w internecie, poczytać portale branżowe itd.

Awatar użytkownika
Black Wind
Pisarz domowy

Pasja Weroniki

Postautor: Black Wind » ndz 19 mar 2017, 12:00

A czemu nie może zajmować się pisaniem :D? Raz, że temat bliski, dwa, że jak najbardziej spełnia Twoje założenia: trzeba poświęcać czas, efekty są widoczne, a do tego jest kilka konkursów, w których nagrodą jest chociażby wydanie powieści (zwyciężczyni może zostać zdyskwalifikowana, bo wyszło na jaw, iż nie jest debiutantką). Zawsze też można wymyślić jakieś super warsztaty itp.

Awatar użytkownika
Smoke
Pisarz pokoleń

Pasja Weroniki

Postautor: Smoke » pt 24 mar 2017, 22:00

Weronika grzmoci się ze starymi... albo dobra

gra dziewczyna w pokera. jest dobra, bo jest wybitnie uzdolniona matematycznie i wszystkie doktoraty z rachunku prawdopodobieństwa ma w małym paluszku/opcjonalnie: gra dobrze, bo babka była szeptuchą i przeszły na nią magiczne geny. prowadzi vloga pokerowego, najlepiej po angielsku i zostaje dostrzeżona przez ludzi z branży, bo mądra jest i ładna - o pasztetach chyba nie piszesz. dostaje propozycję wzięcia udziału w turnieju kwalifikacyjnym do nowej edycji ekskluzywnego pokerowego reality show kręconego w Monako. przegrywa, ale dalej jak w wątku. potem może zostać np. na Zachodzie i tam robić karierę, albo wrócić do PL i np. komentować jako dziennikarka rozgrywki w tv czy na turniejach

Awatar użytkownika
Grandel
Umysł pisarza
OSTRZEŻENIA: 3
Kontaktowanie:

Pasja Weroniki

Postautor: Grandel » pt 24 mar 2017, 22:25

Strzelectwo
Łucznictwo
Brydż
Gry komputerowe
Fotografia
Bieganie
Wspinanie
Wędkarstwo
Wioślarstwo

Nie ma rzeczy bar­dziej niewiary­god­nej od rzeczywistości.

Awatar użytkownika
DannyDark
Kmiotek

Pasja Weroniki

Postautor: DannyDark » sob 25 mar 2017, 15:35

Może zrobić z Weroniki kulturystkę? Dziedzina szeroka, możliwość kontuzji, doping itp.

Wróć do „Kreatorium”