Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

G O D Ł O

Wszystkie pytania o sprawy techniczne dotyczące pisania

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
eworm
Dusza pisarza
OSTRZEŻENIA: 0

G O D Ł O

Postautor: eworm » śr 23 lut 2011, 18:46

W porządku, przyznaję się - nie wiem, o co chodzi z tymi wszechobecnymi godłami. I chciałbym się dowiedzieć. Co drugi konkurs - dołączyć trzeba godło w oddzielnej kopercie.

Wiem, że w takiej kopercie znajdują się dane autora - ewentualnego zwycięzcy, coby nawet sędziom nie spojlować, kto wygrał. Ale na czym polega sama idea godła? Czy ma to być jakiś intrygujący nick? Jakiś obrazek, ikonka? Inicjały? Słowo? Coś w stylu pseudonimu literackiego?
I gdzie toto tałatajstwo umieścić? Na każdej stronie pracy? Na pierwszej/ostatniej stronie? Na osobnej kartce?
Z tego, co mówi wujcio Gugel (a raczej czego nie mówi), niewiele jest osób równie tępych jak ja - i dlatego nie mogłem znaleźć satysfakcjonującej odpowiedzi. Ale na Werasów mogę liczyć, prawda?

(BTW. Nie za bardzo wiedziałem, gdzie ten temat umieścić; jeśli lepiej mu będzie gdzieś bliżej konkursów, śmiało przenosić.)

Awatar użytkownika
Sir Wolf
Łowca Baboli
Kontaktowanie:

Postautor: Sir Wolf » czw 24 lut 2011, 14:06

Godło (pisane małymi literami i bez spacji) to cokolwiek, co pozwoli odróżnić autora. Może to być rysunek, może być pseudonim czy ksywka.

Z reguły oznacza się każdą stronę, na wypadek, gdyby się rozdzieliły i pomieszały.

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek. Szkoda mi nie spożytkować wielkich zasobów mądrości, jakie posiadam, ale użycz mi, Panie, chwalebnego uczucia, że czasem mogę się mylić.

Awatar użytkownika
zorck
Pisarz domowy

Postautor: zorck » czw 24 lut 2011, 14:08

ewormie wystarczy, że pracę podpiszesz na pierwszej stronie. Nickiem. Ten sam nick umieszczasz też na kopercie. W tejże zaklejonej kopercie swoje pełne (wymagane przez organizatora) dane.
I wsio.
Jak będzie powód, to wysoka komisja sprawdza twój nick, szuka tak podpisanej kopery i po otwarciu już wie ktoś Ty. I wtedy np. Cię informuje o wygranej.

Try to shake it loose, cut it free, just let it go, get it away from me.

Awatar użytkownika
gitarzystka05
Pisarz domowy

Postautor: gitarzystka05 » czw 24 lut 2011, 18:15

Na pewno nie obrazek. Coraz częściej na stronach konkursów piszą, że godło ma być słowem, pseudonimem. A jak kiedyś wysłałam na konkurs z obrazkiem, bo nic nie napisali, że nie można, to mi wróciło.

Awatar użytkownika
Eldil
Dusza pisarza

G O D Ł O

Postautor: Eldil » pt 06 paź 2017, 21:35

Pół dzieciństwa zastanawiałem się, o co chodzi z tym godłem. Dzięki za podjęcie tego tematu.
:)

"Nic nie dzieje się dwa razy w ten sam sposób".
C. S. Lewis

Wróć do „Jak pisać?”