Obrazek
    :arrow: Zasady konkursu 18+

• duży słoik miodu porzeczkowego do wygrania!
  • na opowiadania z wątkiem erotycznym czekamy do 22 sierpnia

NAJLEPSZA MINIATURA CZERWCA 2020 :arrow: GŁOSUJEMY! :text-link:

Nowa bitwa! :ulan:

zgubiłam dłoń

Obrazek
Pisane śniegiem.

Moderatorzy: Weryfikator, Poetyfikator, Moderator, Zaufani przyjaciele

Gelsomina
Pisarz osiedlowy
OSTRZEŻENIA: 0

zgubiłam dłoń

Postautor: Gelsomina » pn 23 wrz 2019, 14:00

pozbawiona ciepła
próbuję rozkwitnąć

czerwień rzuca się w oczy

zapatrzony w brud szyby
jak w dzieło sztuki
odjeżdżasz

czekam na pustym przystanku

nikt mnie nie odda
do biura rzeczy znalezionych

takich rękawiczek są tysiące

Awatar użytkownika
elka
Pisarz osiedlowy

zgubiłam dłoń

Postautor: elka » wt 24 wrz 2019, 21:57

Tytuł strasznie mi się nie podoba. Nie pasuje do tego wiersza. Nie będę niczego sugerować, bo sama mam problem z tytułami, osobiście uważam, że łatwiej wiersz napisać niż znaleźć dobry tytuł.

Mam kilka pytań, bo nie czaję do końca. Dlaczego on jest taki zapatrzony w brud? Dlaczego pod. lir. czuje się znoszoną rękawiczką?

Gelsomina pisze:Source of the post pozbawiona ciepła
próbuję rozkwitnąć

czerwień rzuca się w oczy

Gelsomina pisze:Source of the post czekam na pustym przystanku

nikt mnie nie odda
do biura rzeczy znalezionych

Te zaznaczone wersy bardzo mi się podobają, reszta jakby odstaje. Ale to tylko moje zdanie, z którym Autorka w ogóle nie musi się zgadzać.

Pozdrawiam.

Gelsomina
Pisarz osiedlowy

zgubiłam dłoń

Postautor: Gelsomina » sob 28 wrz 2019, 18:27

elka pisze:Source of the post Tytuł strasznie mi się nie podoba. Nie pasuje do tego wiersza.

Według mnie pasuje idealnie, ale ja się na poezji nie znam.
elka pisze:Source of the post Nie będę niczego sugerować, bo sama mam problem z tytułami,

Nie mam problemu z tytułami. Uwielbiam je wymyślać, bo czasem właśnie one wraz z puentą robią wiersz ;)
Co do sugestii w wierszach - tak, ale gotowe podpowiedzi - nie, więc bardzo dobrze, że nie podpowiadasz. Poza tym, choć jestem otwarta na sugestie, to w tym wierszu już niczego nie zmienię :) Mam nadzieję, że się nie pogniewasz, a nawet to zrozumiesz. Nie uważam swoich wierszy za dobre i cały czas się uczę, ale czasem czuję, że ma być tak, a nie inaczej i chyba to nic złego ;)
elka pisze:Source of the post Mam kilka pytań, bo nie czaję do końca. Dlaczego on jest taki zapatrzony w brud? Dlaczego pod. lir. czuje się znoszoną rękawiczką?

Nie odpowiem. Każdy niech sobie sam odpowie, jeśli chce, a jak nie czai, to znaczy, że wiersz do niego nie trafił, a to nie jest nic złego ani dla autora, ani dla czytelnika. Tak się po prostu zdarza.
Pozdrawiam elko i bardzo dziękuję, że do mnie zaglądasz :) Każdy Twój komentarz na wagę złota.

Awatar użytkownika
elka
Pisarz osiedlowy

zgubiłam dłoń

Postautor: elka » sob 28 wrz 2019, 20:30

Gelsomina pisze:Source of the post Każdy niech sobie sam odpowie, jeśli chce, a jak nie czai, to znaczy, że wiersz do niego nie trafił, a to nie jest nic złego ani dla autora, ani dla czytelnika. Tak się po prostu zdarza.

Wiersz nie jest skomplikowany, żeby nie rozumieć, niemniej trochę dziwi ''zapatrzenie w brud, jak w dzieło sztuki'', ale... co kto lubi.

Czytam wiersze, bo kocham poezję. Ale faktycznie, chyba nie powinnam zaglądać, bo każdą moją sugestię zbijasz dość dziwnymi argumentami.

Gelsomina
Pisarz osiedlowy

zgubiłam dłoń

Postautor: Gelsomina » sob 28 wrz 2019, 20:38

elka pisze:Source of the post Czytam wiersze, bo kocham poezję. Ale faktycznie, chyba nie powinnam zaglądać, bo każdą moją sugestię zbijasz dość dziwnymi argumentami.

Przesadzasz z tymi dziwnymi argumentami. Ale do zaglądania nikogo się nie zmusi. Dlatego mało wstawiam.
A co do zapatrzenia... to można udawać, że jesteśmy zajęci jakimś szczegółem, wgapiać się jak sroka w gnat, wtopić się wzrokiem w coś nieistotnego, byle tylko nie patrzeć drugiej osobie w oczy.
Elka, dobrego wieczoru i super, że kochasz poezję. Moja nie musi Ci się podobać ;) Nie obrażę się.
Pa :)

Awatar użytkownika
elka
Pisarz osiedlowy

zgubiłam dłoń

Postautor: elka » sob 28 wrz 2019, 21:20

Gelsomina pisze:Source of the post super, że kochasz poezję. Moja nie musi Ci się podobać Nie obrażę się.

Nie napisałam nigdzie, że mi się nie podoba. Poza tym, ja np. zawsze jestem wdzięczna za sugestie, które pomagają mi spojrzeć na wiersz pod innym kontem, niż moje własne odczucia, a jak jeszcze korzystnie wpływają na poprawę nieudanych fraz, to już całkiem jestem happy. Rozumiem jednak, że nie każdy tak ma.
Miłego wieczoru.
Pa :)

Gelsomina
Pisarz osiedlowy

zgubiłam dłoń

Postautor: Gelsomina » sob 28 wrz 2019, 21:28

elka pisze:Source of the post Poza tym, ja np. zawsze jestem wdzięczna za sugestie, które pomagają mi spojrzeć na wiersz pod innym kontem, niż moje własne odczucia, a jak jeszcze korzystnie wpływają na poprawę nieudanych fraz, to już całkiem jestem happy. Rozumiem jednak, że nie każdy tak ma.

A co ja napisałam wcześniej?
Gelsomina pisze:Source of the post Co do sugestii w wierszach - tak, ale gotowe podpowiedzi - nie, więc bardzo dobrze, że nie podpowiadasz. Poza tym, choć jestem otwarta na sugestie, to w tym wierszu już niczego nie zmienię Mam nadzieję, że się nie pogniewasz, a nawet to zrozumiesz. Nie uważam swoich wierszy za dobre i cały czas się uczę, ale czasem czuję, że ma być tak, a nie inaczej i chyba to nic złego

To, że jestem otwarta na sugestie, nie zmienia faktu, że zawsze muszę się z nimi zgadzać czy korzystać.
Miłego elka :)
Do następnej miłej pogaduszki elka :)

Awatar użytkownika
Babette
Pisarz domowy

zgubiłam dłoń

Postautor: Babette » pn 30 wrz 2019, 21:56

Gelsomina pisze:Source of the post
zapatrzony w brud szyby
jak w dzieło sztuki
odjeżdżasz

bo każdy zbyt skupiony na własnych myślach, bądź zakochany, bądź... itd., tak właśnie robi ;)
Piękne to Gelsomina :) <3

Ujrzałem ją już z bardzo daleka: siedziała na tarasie brudnej kawiarni i paliła papierosa w taki sposób, że nawet pięcioletnie dziecko nie miałoby wątpliwości, czym się trudni..

Julio Cortazar, Gra w klasy

Gelsomina
Pisarz osiedlowy

zgubiłam dłoń

Postautor: Gelsomina » wt 01 paź 2019, 10:52

Babette pisze:Source of the post bo każdy zbyt skupiony na własnych myślach, bądź zakochany, bądź... itd., tak właśnie robi
Piękne to Gelsomina

Dziękuję Ci moja bratnia, a raczej siostrzana duszo <3

Wróć do „Poezja biała”