!Głosujemy! Najlepsza Miniatura Listopada !Głosujemy!

Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Lech Janerka

Co nam w duszy (lub nad uchem) gra.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
kanadyjczyk
Umysł pisarza
OSTRZEŻENIA: 0

Lech Janerka

Postautor: kanadyjczyk » ndz 04 kwie 2010, 18:15

"Ludzie z labiryntów mogą mieć, co chcą, jednak wybierają zawsze spokój." - Lech Janerka
Jak dla mnie - niewątpliwie najlepszy autor tekstów wśród polskich muzyków. I mój ulubiony. Obserwator świata stojący lekko z boku, ironiczny, ale i szalenie subiektywny. Nie jest o nim głośno, nie jest piękny, nie ma zniewalającego głosu, ale każda jego płyta to przygoda z ciekawą formą i, jak dla mnie, fantastycznym, mądrym przekazem. Autor być może najważniejszej płyty w historii rodzimej muzyki, wielkiej "Historii podwodnej". Wcześniej - objawienie na scenie muzycznej - Klaus Mitffoch - niestety z tylko jednym czarnym krążkiem (ale jakim!)
Jesli macie podobne zdanie, chcecie podzielić się o wrażeniach z jego twórczości, najlepszych płytach waszym zdaniem - zapraszam.
Podaję link do wspaniałej "Pieśni mijających się wielorybów:
http://twojanuta.pl/mp3,guyl,piesn-mija ... h-jan.html

"Ostatecznie mamy do opowiedzenia tylko jedną historię." - Jonathan Carroll

Awatar użytkownika
Darkling
Pisarz osiedlowy

Postautor: Darkling » pt 09 kwie 2010, 10:49

Ja kojarzę tylko kultowy "Rower" :). W liceum to był nasz Anthem :D (nieoficjalne koło kolarsko-pijalskie :D).

These dreams in which I'm dying are the best I ever have.

I'd like to learn how to play irish melody on flute.

"Dreaming dreams no mortal ever dare to dream"
E.A. Poe "The Crow"

Awatar użytkownika
VV
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: VV » pt 09 kwie 2010, 11:00

Klaus Mitffoch kojarzę, z solowej kariery też mi coś świta. Z tym, że to najlepszy polski tekściarz to bym mocno (bardzo mocno) polemizował, ale chyba nie ma to sensu w tej chwili.

- Nie skazują małych dziewczynek na krzesło elektryczne, prawda?
- Jak to nie? Mają tam takie małe niebieskie krzesełka dla małych chłopców... i takie małe różowe dla dziewczynek.

Wróć do „Muzyka”