Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Peter Doherty - legenda rocka

Co nam w duszy (lub nad uchem) gra.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
padaPada
Pisarz Wszechczasów
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

Postautor: padaPada » pn 15 mar 2010, 09:45

Ostatni post z poprzedniej strony:

Darkling pisze:Tak. Mówiłeś, że The Cure to indie rock :D .

:shock:
Darkling pisze:The Libertines = Indie rock.

:shock: :shock:
Darkling pisze:Ty: The Cure = The Libertines.

:shock: :shock: :shock:

Czy mógłbyś wskazać, w którym miejscu? Konkretnie - wklej cytat :D

Darkling pisze:A rada na przyszłość to: "nie zabieraj głosu w dyskusji, o której nie masz ZIELONEGO pojęcia" :D .

A rada na teraz, to: "nie podniecaj się badziewiem, tylko dlatego, że robi je ćpun." :]

Awatar użytkownika
Darkling
Pisarz osiedlowy

Postautor: Darkling » pn 15 mar 2010, 12:43

Napisałeś: "to wszystko już było, choćby The Cure". Właśnie w tym miejscu natąpiło po-rów-na-nie. Gdybyś podał jakieś solidne argumenty (bo szczeniackie zagrywki w stylu "nie podniecaj się badziewiem, tylko dlatego, że robi je ćpun" nie imają się mnie tak jak supermana nie ima się ołów :) ). Cóż, dla mnie to nie jest badziew. Przez pryzmat czego patrzysz? Osoby? Przesłuchanej płyty? Czy tabloidów? Bo powiem ci, że masz błędny obraz. A skoro nie podchodzi, wystarczyło napisać - ten rodzaj muzyki do mnie nie dociera. Koniec, kropka. Ja nie cierpię Marylin Mansona jako osobę, ale jeśli chodzi o jego muzykę, to podoba mi się bardzo. Kultury, dystansu i wszystkiego najlepszego życzę.

Aha, wszyscy fani ĆPUNA! (ironia xP) Widzimy się 7 kwietnia w Sali Kongresowej! :)

These dreams in which I'm dying are the best I ever have.

I'd like to learn how to play irish melody on flute.

"Dreaming dreams no mortal ever dare to dream"
E.A. Poe "The Crow"

Awatar użytkownika
padaPada
Pisarz Wszechczasów
Kontaktowanie:

Postautor: padaPada » pn 15 mar 2010, 13:06

Darkling pisze:Napisałeś: "to wszystko już było, choćby The Cure". Właśnie w tym miejscu natąpiło po-rów-na-nie.

nad-in-ter-pre-ta-cja :)

ta muza mnie nie kręci. nie ma w niej nic, czego by już ktoś kiedyś nie zagrał. a stwierdzenie, jakoby Doherty był legendą, to kpina. więcej dystansu do idoli życzę :)

Awatar użytkownika
Darkling
Pisarz osiedlowy

Postautor: Darkling » pn 15 mar 2010, 15:12

A ja więcej tolerancji :). Żeby nie było offtopa, wspomnę o jednej z trzech ulubionych piosenek, o której zapomniałem - "The Loyalty Song" - jest po prostu piękna i warto ją przesłuchać :).

E.A. Poe "The Crow"

Awatar użytkownika
Bokonon
Pisarz domowy

Postautor: Bokonon » wt 16 mar 2010, 09:58

Libertines to nie jest żaden kurnasz indie-rock. W ogóle nie za bardzo uznaję tę szufladkę. Doherty może być legendą, ale co najwyżej Britrocka. Szczerze uwielbiam "Libertinesów", "Babyshambles" już trochę mniej, ale to nie jest zespół, który mógłby być legendarny. Nie zmienia to faktu, że miał nieoceniony wpływ na brytyjską scenę, nadając styl, którym inspirowało się mniej lub bardziej udolnie sporo cenionych grup (FF, Arctic Monkeys, The Subways, The Kooks, a pewnie nawet Amerykanie z The Strokes). Co doecnili krytycy.

Libertinesi sięgnęli do starego angielskiego punk rocka stając się sztandarowym bandem przełomu tysiącleci.

Tego NIE było wcześniej. Porównanie z "The Cure" jest nie na miejscu, nawet mając na uwadzę wpływ ekipy Smitha na kapelę Doherty'ego. Ale tu trzeba by wymienić jeszcze kilka innych zespołów (np. The Smiths).

"Up the bracket", a zwłaszcza "The Libertines" to naprawdę znakomite albumy. Polecam się zapoznać, zanim zaczniecie obsypać krytyką pojedyncze kawałki.

onaznim

Awatar użytkownika
Darkling
Pisarz osiedlowy

Postautor: Darkling » ndz 16 maja 2010, 17:28

Pytanko mam :P Wybiera się ktoś na (najprawdopodobniej :) ) jedyny występ Petera w Polsce 11 czerwca?

E.A. Poe "The Crow"

Wróć do „Muzyka”