Obrazek Weryfikatorium

Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach

Co nam w duszy (lub nad uchem) gra.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Misiael
Pisarz domowy
OSTRZEŻENIA: 0

Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach

Postautor: Misiael » pt 01 sty 2010, 20:11

[center]Obrazek[/center]

No właśnie - Kombajn to, moim zdaniem, jeden z najbardziej oryginalniejszych zespołów rockowych w naszym kraju. Kompletnie niedoceniony, niesłusznie bagatelizowany z powodu niepoważnej nazwy...
Wszystko tu jest kompletnie unikalne - muzyka, teksty, aranżacje. Zwłaszcza teksty - pozornie bezsensowne, przy bliższym poznaniu okazują się mieć własną filozofię. Tu słowa piosenek nie tworzą kompletnej, zwartej całości, są raczej drogowskazami dla uczuć, kluczami, dzięki którymi kolejne piosenki wyzwalają w nas emocje. Sama muzyka jest zaś bardzo energetyczna i po prostu urzekające.

Cóż jeszcze mogę powiedzieć? Gdyby nie piosenka "Milion" cykl o Ludziach Godziny Czwartej nigdy by nie powstał.

Awatar użytkownika
RafBoch
Pisarz domowy

Postautor: RafBoch » ndz 03 sty 2010, 12:11

Zgadzam się, zgadzam się, po trzykroć się zgadzam! Abolutnie niepowtarzalna, wręcz magiczna muzyka.

Co jest w sumie o tyle dziwne że części składowe: znaczy muzycy, teksty i wokalista do wybitnych nie należą. Ale do kroćset, jak to ze sobą współgra wie tylko ten kto słuchał i utonął! I ta miękka gitara... :)

"Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat." - Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
VV
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: VV » ndz 03 sty 2010, 16:46

Nazwa jest tak głupia, że nie wiem jak dobrze by musieli grać by suma sumarum wyjść na +.
:D

- Nie skazują małych dziewczynek na krzesło elektryczne, prawda?
- Jak to nie? Mają tam takie małe niebieskie krzesełka dla małych chłopców... i takie małe różowe dla dziewczynek.

Awatar użytkownika
Serena
Pisarz pokoleń

Postautor: Serena » ndz 03 sty 2010, 17:05

Coś ty, VV, nazwa kapitalna :D Ale ja nigdy nie słyszałam tego zespołu...

Każdego ranka, każdej nocy
Dla męki ktoś na świat przychodzi.
Jedni się rodzą dla radości,
Inni dla nocy i ciemności.

Wieczność kocha dzieła czasu.

– William Blake

Awatar użytkownika
Misiael
Pisarz domowy

Postautor: Misiael » ndz 03 sty 2010, 22:21

VV pisze:Nazwa jest tak głupia, że nie wiem jak dobrze by musieli grać by suma sumarum wyjść na +.
:D

Tak, bo przecież nazwa jest najważniejsza, a jeśli zespół nazywa się Feel albo Bayer Full to jest z założenia genialny i gra świetną muzykę, jeżeli zaś nazywa się Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach, to choćby nie wiem, już na pewno jest do dupy...

Awatar użytkownika
padaPada
Pisarz Wszechczasów
Kontaktowanie:

Postautor: padaPada » pn 04 sty 2010, 12:08

Misiael pisze:Zwłaszcza teksty - pozornie bezsensowne, przy bliższym poznaniu okazują się mieć własną filozofię.

Tiaaa. Uśmiechnij się i zabij mnię...

Misiael pisze:Wszystko tu jest kompletnie unikalne - muzyka, teksty, aranżacje.

Jeśli ktoś lubi postmyslowicowo/negatywowe, gitarowe emopierdzenie, to jak znalazł :D

Misiael pisze:Sama muzyka jest zaś bardzo energetyczna i po prostu urzekające.

momentawi nudnawa, smucąca i z niepotrzebnie "pobrudzoną" linią wokalu, nigdy nie zrozumiem tej potrzeby "upankowienia" się na siłę. żaden efekt, a wokal jedynie mniej czytelny. może o to chodziło? gdy było czysto, to było zbyt infantylnie? ;)

Dla mnie od dłuższego czasu jakoś nic wokalnie, aranżacyjnie, muzycznie i powagą zmieszaną z absurdem nie może przebić Lao Che. Dopiero ni byli dla mnie czymś oryginalnym na naszym rynku muzycznym

Awatar użytkownika
Mich'Ael
Umysł pisarza

Postautor: Mich'Ael » pn 04 sty 2010, 12:41

jeżeli zaś nazywa się Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach, to choćby nie wiem, już na pewno jest do dupy...

Jeżeli nazywa się tak, albo Kebab za Sześć Pięćdziesiąt (bo i taką nazwę napotkałem), to szansa, że kiedykolwiek posłucham świadomie jakiegokolwiek kawałka tego zespołu maleje po asymptocie do zera (aczkolwiek, jak to asymptoty mają w zwyczaju, nigdy do owego zera nie spadnie). Głupia nazwa, jak dla mnie, przekreśla zespól. Głupia nazwa, która miała być śmieszna przekreśla go jeszcze bardziej.

Tak poza tym - jak mi ktoś, kto ma podobny gust muzyczny prześle link do jakiejś piosnki na youtube to najpierw jej wysłuchuję, a potem ewentualnie zastanawiam się nad nazwą. Ale to nie działa w drugą stronę - głupia nazwa zniechęca od razu. O.

Don't you hate people who... well, don't you just hate people?

Awatar użytkownika
RafBoch
Pisarz domowy

Postautor: RafBoch » pn 04 sty 2010, 22:29

Czy tylko mnie ta postawa negowania czegoś przez kryterium nazwy wydaje się małostkowa?
Jakieś zboczenie po przeszukiwaniu tematów do przeczytania na forach literackich, panowie?

Co do linków:

http://www.youtube.com/watch?v=oYrtSf1nXUE

http://www.youtube.com/watch?v=cBB_EKgpARE

http://www.youtube.com/watch?v=x9AnN6OE ... re=related

http://badumbum.wrzuta.pl/audio/6BbW7gi ... kach_-_oto

W sumie wyrobienie sobie opinii po wysłuchaniu, a nie wykoncypowaniu teorii na podstawie nazwy, wydaje mi się bardziej na miejscu. Wystarczy kliknąć.

"Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat." - Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Mich'Ael
Umysł pisarza

Postautor: Mich'Ael » pn 04 sty 2010, 22:35

Zwykle po prostu po usłyszeniu głupiej nazwy nie zawracam sobie głowy szukaniem. Ale skoro podrzucasz linki - przesłucham w wolnej chwili.

Don't you hate people who... well, don't you just hate people?

Wróć do „Muzyka”