Obrazek Weryfikatorium

Muszykalnoszcz

Co nam w duszy (lub nad uchem) gra.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Vincent Marina
Szkolny pisarzyna
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: Vincent Marina » ndz 26 sie 2007, 14:45

Ostatni post z poprzedniej strony:

Moje muzyczne zainteresowania rozwijały się bardzo dynamicznie. Przyznam bez bicia, jako kilkulatka zachwycałam się Britney Spears xD Na szczęście moja 27-letnia na dzisiejszy dzień siostra słuchała grunge i rocka, więc chyba mnie to uratowało przed utonięciem w popie. Na początku gimnazjum nastąpił zachwyt nad cieżką muzyką (głownie gotyk i hard rock) oraz sakralną. Oprócz eRy i Dead Can Dance słuchałam Rammsteina, Nightwisha, Within Temptation, Marylin Mansona, System Of A Down, Evanescence i podobnych. Pewnego dnia wyczytałam, że Amy Lee, wokalistka Evanescence bardzo lubi Bjork. Moja siostra miała jej kasetę i mimo że jako dziecko Bjork nie lubiłam, postanowiłam ja przesłuchać. Spodobało mi się. Dzięki kuzynce, którą poprosiłam o kasety z jak najdziwniejszą muzyką (ciągły zachwyt nad Bjork), poznałam Portishead (i w międzyczasie PJ Harvey,Fionę Apple, Mobyego, Ladytron, Radiohead, Gus Gus i innych). A potem na forum o Bjork trafiłam na temat o trip-hopie. Skojarzyłam to z Portishead i tak poznałam Massive Attack, Lamb, Mum, Pati Yang itd. Stąd było już blisko do eksperymentów, na przykład Meredith Monk. Niedawno pokochałam Yoko Ono. W momencie w którym to pisze, przechodzę zachwyt nad industrialem (nie tylko jako muzyka, ale jako zjawisko rewolucji przemysłowej w ogóle. Wbrew pozorom architektura budynków przemysłowych jest piękna http://img205.imageshack.us/my.php?imag ... choae1.jpg). Przerabiam zespół Einsturzende Neubauten. Może to nie ten dział, by wrzucać linki, ale napisanie, że w innym temacie jest odnośnik jest mało praktyczne. Einsturzende Neubauten na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=OCZXGLub ... ed&search=

Wolę zginąć jak lew, niż żyć jak pies. Podniosłam się, przeskoczyłam ten mur - DOSYć?

"Ja Twórca, ja Amen. Ja Wybuchem, ja Panem." (Lux Occulta - "Tworzenie")

Awatar użytkownika
Nupperlich
Szkolny pisarzyna

Postautor: Nupperlich » wt 28 sie 2007, 09:39

Na szczęście moja 27-letnia na dzisiejszy dzień siostra słuchała grunge i rocka, więc chyba mnie to uratowało przed utonięciem w popie.

No nie mów, nie wszystko co pop to złe. ;) Przykładem Kate Nash czy choćby The Klaxons (chociaz to już pop psychodeliczny według Wiki ;)). Mother Mother też ma podobno w sobie elementy popu. Podobno, bo ja tego nie mogę stwierdzić - w sprawie gatunków muzycznych jestem dalece posuniętym ignorantem. ;]

Nawiązując do tematu: tutaj mój profil na last.fm, gdzie można znaleźć sporo z tego, co słucham. Tylko sporo, bo to jedynie muzyka słuchana na kompie, a że mam do niego podłączone bardzo badziewiaste głośniki, wolę słuchać na boomboxie z empeczy albo starym, dobrym Grundigu. ;]

Awatar użytkownika
Wyspianska
Kmiotek

Postautor: Wyspianska » pt 05 paź 2007, 12:50

oh oh

Nie wiem jak to jest z Wami, pisarzami ale jak ja maluję, to muszę czegoś słuchać. W zasadzie ma to znaczący wpływ na ostateczny efekt. Ostatnio wychodzi mi jakieś poplątanie psychodeli z turpizmem. Jak chcecie stworzyć coś w tym klimacie to tutaj jest moja ścieżka:

1. Aphex Twin:

- Girl - Boy Song

- Fuck

- Violin solo

- Come to Daddy

- Rubber Johnny

2. Muzyka z filmu "żródło"

3. Muzyka z filmu "Harry Potter i Komnata Tajemnic" (tak tak, możecie się smiac ale ja tam lubię główny motyw)

3. Muzyka z filmu Sleepy Hollow + Korn and Marilyn Manson "Sleepy Hollow"

4. Muzyka z "Upioru w operze", zwłaszcza "Angel of Music"

5. Vanessa Mae "Red violin"

6. Erykah Badu "Times a Waisting"

nie to, że zanudzam tytułami. Mysle, ze robie Wam przysluge. Zaklad, ze stworzycie jakiegos mutanta po przesluchaniu mojej muzyki :)

Awatar użytkownika
Gra
Zasłużony
Zasłużony

Postautor: Gra » sob 24 sty 2009, 22:58

Weber pisze:Widze,ze jesli chodzi o ''muszyke'' to jestem tutaj ewenementem.Otoz slucham rapu,reggae,jazzu i muzyki klasycznej.Ulubionych kawalkow czy wykonawcow nie podam bo to bezcelowe,zmienia sie w zaleznosci od wieku,nastroju itp.Moje teksty sa przesycone ta muzyka,a zwlaszcza jazzem,bo on jest najbardziej wenotworczym ''draznicielem'' ucha.

Ja wobec powyższego jestem ewenemencicą. Bez muzyki nie potrafię. Jazz nietradycyjny primo voto, a potem wszystko co się nazywa Muzyką w wielu gatunkach. Klasyczna, rock, blues, reggae, heavy... Dla mnie ważne jest kryterium kompozycji, aranżacji, wykonania i stojących włosków na przedramieniu. Trochę też sobie śpiewam, więc bardzo zwracam uwagę na teksty.

Dodane po 4 minutach:

Na śmierć zapomniałabym o Led Zeppelin - całkiem poza wszelkimi gatunkami, hierarchią i wysoko nad podium.

'ad maiora natus sum'
'Infinita aestimatio est libertatis' HETEROKROMIA IRIDUM

'An Ye Harm None, Do What Ye Will' Wiccan Rede
-------------------------------------------------------
http://g.sheetmusicplus.com/Look-Inside ... 172366.jpg

Wróć do „Muzyka”