Obrazek Weryfikatorium

Gorillaz

Co nam w duszy (lub nad uchem) gra.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Rezo
Zarodek pisarza
OSTRZEŻENIA: 0

Gorillaz

Postautor: Rezo » pn 16 cze 2008, 18:52

Gorillaz to angielski zespół tworzący muzykę z pogranicza rapu, rocka i dub, korzystając także z paru innych gatunków. Jedna z większych niezwykłości dotyczących tejże grupy to to, że ich image jest w niemal całości wirtualny - zawsze i wszędzie (poza paroma koncertami) ich członkowie prezentowani są jako kreskówkowe postacie rysowane przez Jamiego Hewletta. Dla przypomnienia, gdyby ktoś nie kojarzył:

Obrazek

Widziałem już tutaj z dwie osoby z 2-D (członek grupy) w avatarze, więc chyba zespół ten nie jest całkowicie obcy. Słucha ktoś tego jeszcze?

Do pisania polecam szczególnie dwa utwory - Feel Good Inc. oraz Clint Eastwood.

Awatar użytkownika
sonicexx
Dezerter

Postautor: sonicexx » wt 17 cze 2008, 09:12

Tak, ja :P

Damon Albarn to geniusz. Blur jest genialne, gorillaz robi dolary. Co nie zmienia faktu, że pod względem muzycznym nie odstaje.

A w avatarze noodle :D

I've got the lot to burn...

Awatar użytkownika
Eitai Coro
Dusza pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: Eitai Coro » wt 17 cze 2008, 11:27

So do I, chociaż chyba jednak wolę Blur. Są bardziej... eksperymentalni, a Gorillaz tworzy po prostu dobrą, odprężającą muzykę.

Ulubiony numer to "Dare".

A jeśli chodzi o Albarna... Jak Wam przypadł do gustu jego trzeci zespół, The Good, The Bad and The Queen, o ile mnie skleroza nie myli?

Pozdro.

Awatar użytkownika
Arrianna
Pisarz pokoleń

Postautor: Arrianna » wt 17 cze 2008, 12:45

Blur tak średnio, Gorillaz też, TGTBATQ na początku miało być tylko płytą a zmieniło sie w zespół(zrozumieć muzyków) -> słyszałam tylko 2-3 piosenki i nie były złe ale też nic odkrywczego. "Herculean" jest nawet fajna.

Co do Gorillaz(w końcu o nich jest temat) moją ulubioną piosenką jest "Shoe shine" a jeszcze bardziej lubię ten oto remix -> http://youtube.com/watch?v=fbnlDCZEBuo&feature=related :) pozdrawiam :P

"It is perfectly monstrous the way people go about, nowadays, saying things against one behind one's back that are absolutely and entirely true."

"It is only fair to tell you frankly that I am fearfully extravagant."
O. Wilde

(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature help him take over the world.

Awatar użytkownika
sonicexx
Dezerter

Postautor: sonicexx » wt 17 cze 2008, 13:06

The Good, The Bad & The Queen... nie podobają mi się akcenty country w niektórych kawałkach. Po prostu country kojarzy mi się z usa, a usa z muzyczną kupą. To chyba uraz z dzieciństwa. Płyta po prostu nie dla mnie.

I've got the lot to burn...

Awatar użytkownika
Suchy
Zarodek pisarza

Postautor: Suchy » sob 28 cze 2008, 09:29

Fajnie się jeździ na rowerze przy Demon Days ;]

Awatar użytkownika
anya86
Pisarz domowy

Postautor: anya86 » ndz 29 cze 2008, 16:20

Osobiście lubię wszystkie utwory Gorillaz:) często ich słucham i naprawdę lubię:)

Awatar użytkownika
JakubZielinski
Zarodek pisarza

Postautor: JakubZielinski » ndz 07 mar 2010, 02:43

Nowa płyta już za chwil kilka... Niby nie moje klimaty (Albarna też szanuję raczej za muzykę do "Ravenous" i prezentowane postawy życiowe, jak wegetarianizm), ale jednak "19-2000 Soulchild Remix" i "Dirty Harry" mogę słuchać na okrągło :) I trochę w tym paradoksu, bo znając całą twórczość Oasis, Blur po prostu nie trawię, nie mogę "ugryźć"...

Wróć do „Muzyka”