Obrazek Weryfikatorium

U2

Co nam w duszy (lub nad uchem) gra.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Faraon

U2

Postautor: Faraon » śr 30 sty 2008, 13:16

O zgroooooozooooo!

Nie ma tu tematu o kultowym, znanym i kochanym na całym świecie U2!

<wybucha wściekłością>

No dobra, zamiast roznosić mój i tak już pokój, lepiej zrobię ten temat...

U2 to irlandzki zespół rockowy, powstały w Dublinie w roku 1976. W jego skład wchodzą: Bono (frontman - wokal i gitara), The Edge (gitara, instrumenty klawiszowe, drugi głos), Adam Clayton (gitara basowa) i Larry Mullen Jr. (perkusja).

To bardzo skrócona wersja informacji, ale nie wiem, czy ktoś jest zainteresowany ^^'

Obrazek

Awatar użytkownika
ravva
Legenda pisarstwa
OSTRZEŻENIA: 0

Re: U2

Postautor: ravva » śr 30 sty 2008, 14:56

Avenger pisze:No dobra, zamiast roznosić mój i tak już pokój, lepiej zrobię ten temat...
a jak to bedzie na polski?

:twisted:

podoba mi się ostatnia wersja one - ta śpiewana z duecie bono z panią jakąś.

Serwus, siostrzyczko moja najmilsza, no jak tam wam?
Zima zapewne drogi do domu już zawiała.
A gwiazdy spadają nad Kandaharem w łunie zorzy,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie mów o tym.
(...)Gdy ktoś się spyta, o czym piszę ja, to coś wymyśl,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie zdradź nigdy.

Faraon

Postautor: Faraon » śr 30 sty 2008, 15:00

Zniszczony, miało być zniszczony pokój.

Ja pań w duetach z Bono nie toleruję ^^'

Awatar użytkownika
ravva
Legenda pisarstwa

Postautor: ravva » śr 30 sty 2008, 15:22

heh, a mi nie przeszkadzają, o ile dobrze robią swoją robotę, no i ich głos pasuje do piosenki.

ta się nieźle obroniła. u2+mj blidge

Awatar użytkownika
Eitai Coro
Dusza pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: Eitai Coro » śr 30 sty 2008, 15:42

Nie było? Dziwne.

U2. Ach, kochałam (przez mojego ojca), ale w pewnym momencie niejaka... bogoojczyźnianość tekstów (miłość,, miłość, kraj, miłość, trudne życie w społeczeństwie) mnie odrzuciła.

Ale oczywiście. Bonovix i Edge rządzą.

"Tymczasem zaś trzymajcie się ciepło i bądźcie dla siebie dobrzy".

Przedmowa - list do Czytelnika z "Zielonej mili" Stephena Kinga.

"Zawsze wiedziałem, że jestem cholernie wyjątkowy".

Damon Albarn

Faraon

Postautor: Faraon » śr 30 sty 2008, 16:11

Ravva, zgodzę się, ma kobieta głos. I przyjemnie przeciąga dźwięki.

Ale przesłanie piosenki zostało zagłuszone przez przeciągłe mruczenie i takie tam...

śpiewaniu "Plaaa-aaaaaj Jeeeee-eeees-uuuuuu-uuus" mówię nie.

Awatar użytkownika
ravva
Legenda pisarstwa

Postautor: ravva » śr 30 sty 2008, 17:05

tak, tak, wiem: parówkowym skrytożercom mówimy NIE!

mnie u2 jakiś czas temu znużyło.

ostatnio dużo lepiej mi sie słucha everlast.

Awatar użytkownika
Darkling
Pisarz osiedlowy

Postautor: Darkling » ndz 30 lis 2008, 12:43

U2 to jeden z moich ulubionych zespołów :wink: . Cechy charakterystyczne to: wokalista ze wspaniałym głosem, gitarzyśći (na czele z Edge'em), którzy nie grają, a "malują" swoimi gitarami, no i oczywiście perkusista-metronom :D.

Awatar użytkownika
The One
Pisarz domowy

Postautor: The One » wt 15 wrz 2009, 02:08

O ja, czemu tak mało postów w tym temacie? :(

Ja U2 kocham za to, że pozwalają mi się rozluźnić, zagrać gdzieś z tyłu głowy i pomyśleć o marzeniach i niebieskich migdałach :) Fakt, że lubię ten zespół właściwie jest trochę dziwny. Wywodzę się właściwie z muzyki filmowej, do niedawna słuchałem tylko jej, a do U2 przekonał mnie kumpel. Do dziś zespół ten pozostaje właściwie jedynym zespołem rockowym jaki trafił w moje gusta i którego jestem autentycznym fanem (a nie fanem kilku piosenek, jak to mam w zwyczaju).
Co mnie do nich przyciągnęło? Na początku tematyka piosenek - teksty zawsze były dla mnie ważne. Urzekli mnie specyficzną mieszanką pokojowej, chrześcijańskiej wymowy utworów z tematyką polityki i ludzkich emocji, zwłaszcza miłości, samotności i odrzucenia. Co ważne, w ich tekstach nie ma tego naiwnego, ślepego tonu miłości do Boga charakterystycznego dla, dajmy na to, Arki Noego (tak i jaaaaaaaaaa, tak i tyyyyyyyyy, może świętym byyyyyyyć... <rzygi>), ale panuje raczej atmosfera refleksji, zastanowienia, znużenia a czasem nawet buntu (np. piosenka Wake Up Dead Man z albumu Pop). Natomiast pełnym blaskiem ich liryki świecą, gdy religia łączy się z polityką ("Sunday Bloody Sunday", "Please") lub z ludzkimi emocjami i słabościami ("One" tudzież "With or without you"). Zdaję sobie sprawę, że wielu ludzi nie znosi U2 właśnie przez ten ich wizerunek Mesjaszy, Bono rozmawiającego z politykami i niosącego pokój i właśnie tego naiwnego, kościelnego przesłania Bóg, Honor, Ojczyzna. Ale prawda jest taka, że ów wizerunek opiera się głównie na stereotypach. A że podoba mi się przesłanie ich piosenek - cóż, staram się być pokojowo nastawiony do świata, nic na to nie poradzę :)
Pod względem muzycznym najbardziej urzekają mnie dźwięki gitary Edge'a. Nie znam się za bardzo na muzyce, a już na pewno nie rockowej, dlatego nigdy nie doznawałem jakichś wyjątkowo trudnych partii wokalnych, basowych czy perkusyjnych (chodź "In the air tonight" Collinsa rządzi :)), a jednak styl Edge'a ma w sobie coś takiego co przywodzi mi na myśl uwielbianą przeze mnie muzykę instrumentalną :) Jego przestrzenne, miażdżące, miękkie i słodkie ściany dźwięku w "Where The Streets Have No Name" czy "All I Want Is You", solówy w "The Fly" i "Love is Blindness" zawsze mnie urzekały właśnie tą miękkością i patosem :)
Lubię U2, naprawdę ich lubię i lubię pobaunsować sobie w pokoju do ich muzy :) Choć dobrze też rozumiem ludzi, których ich styl może odrzucać :)

Wróć do „Muzyka”