Obrazek Weryfikatorium

Arctic Monkeys

Co nam w duszy (lub nad uchem) gra.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Eitai Coro
Dusza pisarza
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

Arctic Monkeys

Postautor: Eitai Coro » pn 28 sty 2008, 12:12

Co my mamy... Angielski zespół indie rockowy, który był ongiś "objawieniem" na scenie muzycznej (najszybciej się sprzedający debiutancki album w historii angielskiej muzyki).

Nawet ich lubię. Nie jestem co prawda do końca pewna, czy są kamieniem milowym w rozwoju gatunku (ale się nie znam, może mnie uświadomicie?). Niegłupie rzeczy, a dodatkowo trafiają do mnie nazwy albumów. "Favourite Worst Nightmare"... ^^

Lubicie?

"Tymczasem zaś trzymajcie się ciepło i bądźcie dla siebie dobrzy".

Przedmowa - list do Czytelnika z "Zielonej mili" Stephena Kinga.

"Zawsze wiedziałem, że jestem cholernie wyjątkowy".

Damon Albarn

Awatar użytkownika
winky
Umysł pisarza

Postautor: winky » pn 28 sty 2008, 20:09

Mam od pół roku jakiś ich album, ale jeszcze ani razu nie słuchałam. XD Jak znam życie pewnie jest z moim przypadku tak, jak z wieloma innymi, cholernie-znanymi-na-całym-świecie-zespołami: piosenki słyszałam na 100%, ale nie mam pojęcia, kto je śpiewa. Jak zamierzacie spadać z krzeseł, to lepiej nie czytajcie tego, że nie wiem, kto jest wykonawcą ,,Californication" (nawet nie wiem, czy dobrze napisałam) albo ,,American Idiot". Naprawdę. ^^

Z powarzaniem, łynki i Móza.

Obrazek

לא תקחו אותי - אני חופשי

Awatar użytkownika
Testudos
Pisarz pokoleń

Postautor: Testudos » pn 28 sty 2008, 23:17

cholernie-znanymi-na-całym-świecie-zespołami: piosenki słyszałam na 100%, ale nie mam pojęcia, kto je śpiewa.

Ehe... Popieram. Wszyscy znają piosenkę, ale tylko ułamek powie ci, kto jest wykonwacą.

Jak zamierzacie spadać z krzeseł, to lepiej nie czytajcie tego, że nie wiem, kto jest wykonawcą ,,Californication" (nawet nie wiem, czy dobrze napisałam) albo ,,American Idiot". Naprawdę. Smile

Spadnijcie przez oparcie.

Nie znam tych piosenek, tytuły pierwszy raz na oczy widzę, prawdopodobnie ich nie słuchałem. Wykonawców, rzecz jasna, nie znam ^^

----EDIT----

NA BOGóW! UMIEM EDYTOWAć POSTA W MUZYCE!

Patren - już nie będę...

<oddaje krzesełko Spamera>

----EDIT2----

Ej, naprawdę UMIEM!

MAM MOOOOC!

Jestem lśniącym i heroicznym półbogiem!

MOGę EDYTOWAć POSTA W MUZYCE!

Buahahaha!

Zabierzcie ode mnie tę zdolność! O_O

Co jest grane...?

----EDIT3----

Ale to...

Już, przestaję!

Niech ktoś mi wlepi warna...
Ostatnio zmieniony pn 28 sty 2008, 23:52 przez Testudos, łącznie zmieniany 3 razy.

Are you man enough to hold the gun?

Awatar użytkownika
Patren
Debiutant
Debiutant

Postautor: Patren » pn 28 sty 2008, 23:42

Jak zamierzacie spadać z krzeseł, to lepiej nie czytajcie tego, że nie wiem, kto jest wykonawcą ,,Californication" (nawet nie wiem, czy dobrze napisałam) albo ,,American Idiot". Naprawdę.

[Spada z krzesła (no "American Idiot" jeszcze rozumiem, ale C-A-L-I-F-O-R-N-I-C-A-T-I-O-N?!?!?!)]

Spadnijcie przez oparcie.

Nie znam tych piosenek, tytuły pierwszy raz na oczy widzę, prawdopodobnie ich nie słuchałem. Wykonawców, rzecz jasna, nie znam

[Spada przez wszystkie wymiary rzeczywistości i nierzeczywistości]

Odnośnie tematu... no tak, po pierwsze, Test, zaczynasz być Mistrzem Offtopów, nie żebym ostrzegał, czy coś, nie, he he, nie, nie zwracaj uwagi na tą giwerę w dłoni, coś Ty, nawet nie wiem gdzie jest spust, he, he, ale wstrzymuj się trochę, he, he, fajna lufa, co? ;)

Arctic Monkeys. Nigdy się nie wsłuchiwałem, ale:

Bardzo lubię te utwory:

"A Viev From The Afternoon"

"When The Sun Goes Down"

"Perhaps Vampire Is A Bit Strong But"

I teledyski tych utworów (same utwory zresztą też lubię):

"Fluorescent Adolescent" (mimo że koniec zerżnięty od Radiohead)

"Leave Before The Lights Come On"

Ale objawienie? Kamień milowy? (zależy jeszcze czego - czy samego rocka, czy indie rocka, bo na tym drugim się w sumie nie znam)

[przygląda się mrużąc oczy]

Mają całkiem fajne, własne brzmienie, ale do objawienia i kamieni milowych im daleko. Przynajmniej twierdzę tak po tym, co słyszałem.

Nie wiem nad czym Aż takie zachwyty.

Pozdrawiam.

"Życie jest tak dobre, jak dobrym pozwalasz mu być"

Awatar użytkownika
Eitai Coro
Dusza pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: Eitai Coro » wt 29 sty 2008, 13:16

Właśnie, ja tysz nie wiem, dlategóż pytam. I również mrużę oczy, co przy stanie mojego wzroku wcale nie jest zawadiackie, "zarąbiste" oraz pasuje do giwery i czesterfildów.

Foch, też chcę mieć to, co Tes. FOOOOCH!

Winky, luz majonez. Ja wiem, ale nie jestem wielką fanką. Nie spadłam. Większość osób,"fanów roka i Papryszek" tego nie wie... ^^

"Tymczasem zaś trzymajcie się ciepło i bądźcie dla siebie dobrzy".

Przedmowa - list do Czytelnika z "Zielonej mili" Stephena Kinga.

"Zawsze wiedziałem, że jestem cholernie wyjątkowy".

Damon Albarn

Awatar użytkownika
wiedzmin89
Pisarz osiedlowy

Postautor: wiedzmin89 » wt 05 lut 2008, 12:35

A lubie lubie, calkiem niedawno sie zapoznalem z tym zespolem ulubione utwory - Do me a favour, Sos i ta ktora jest przed Sos a ktorej tytulu nie pamietam.

Tych wszystkich którzy upajają się zgiełkiem mass mediów, kretyńskim uśmiechem reklamy, zaniedbaniem przyrody, brakiem dyskrecji wyniesionym do rzędu cnót, należy nazwac kolaborantami nowoczesności.

Awatar użytkownika
huginn
Dusza pisarza

Postautor: huginn » wt 05 lut 2008, 16:33

Mnie, szczerze powiedziawszy niektóre kawałki małpiszonów do gustu przypadły. Nie są może jakieś szczególniaste etc :) ale słucha się przyjemnie.

Moje faworyty (zgolę, tak, zgolę jeszcze dziś!)

Brianstrom http://youtube.com/watch?v=30w8DyEJ__0

I Bet That You Look Good On The Dancefloor http://youtube.com/watch?v=OVYzeUvuc6Q

Huginn ok Muninn flięga hverian dag

i??rmungrund yfir;

óomk ek of Huginn, at hann aptr ne komit,

þó si??mk meirr um Muninn.

-------------------------------------------------------

Witajcie w Kraju Umarłych!

Tutaj śmiech zniewoli Wasze lęki!

A marzenia i sny...

Spełni Wielki Papier!!!

Awatar użytkownika
zdrojek
Szkolny pisarzyna

Postautor: zdrojek » śr 02 lip 2008, 14:49

Nie wiedziałem, że ktoś poza mną, zapoznał się z muzyką Arctic Monkeys. Naprawdę ich lubię i myślę że wprowadzili powiew świeżości na rynek muzyczny. Szczególnie pierwsza, zalatująca młodzieńczą energią (spontaniczną i nieokrzesaną) płyta wpada w ucho. Trudno mi wymienić jakieś piosenki (jeżeli już to "View from the Afternoon", "I bet you look good on a dancefloor", "Mardy Bum", "Fluorescent ...", "Old Yellow Bricks"), ale polecam na Youtube obejrzeć koncert z festiwalu Glastonbury 2007. Szczególnie "I bet you look good on a dancefloor" podrywa nogi do skakania.

POZDRAWIAM !!!

Awatar użytkownika
VV
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: VV » śr 02 lip 2008, 18:39

Jak dla mnie to takie sobie grajki. W dodatku zniechęca idiotyczna nazwa.

- Nie skazują małych dziewczynek na krzesło elektryczne, prawda?
- Jak to nie? Mają tam takie małe niebieskie krzesełka dla małych chłopców... i takie małe różowe dla dziewczynek.

Awatar użytkownika
sonicexx
Dezerter

Postautor: sonicexx » czw 03 lip 2008, 10:55

Lubię bardzo. Mam sentyment do muzyki z wysp, może dlatego. Mimo popularności dużo eksperymentują ( chociaż mniej niż np Bloc Party), a może właśnie dlatego są popularni. W każdym razie są fantastyczni.

A frontman, Alex Turner udziela się w innych projektach, m.in w Last Shadow Puppets, ale również gościnnie, np na nowym albumie Dizzy'ego Rascala, kawałek "Temptation" (mniam:))

I've got the lot to burn...

Awatar użytkownika
żulia
Pisarz domowy

Postautor: żulia » pt 04 lip 2008, 14:10

lubię ich. może nie jestem jakąś fanką, ale grają akurat ten typ muzyki, który mi najbardziej "podchodzi". swego czasu przez jakieś dwa dni pod rząd słuchałam "fluorescent adolescent" w kółko.

"każdy ma u mnie szansę - to naprawdę nie moja wina, że tak wielu ją marnuje"

Obrazek

Awatar użytkownika
Eitai Coro
Dusza pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: Eitai Coro » pt 04 lip 2008, 19:52

sonicexx pisze:A frontman, Alex Turner udziela się w innych projektach, m.in w Last Shadow Puppets, ale również gościnnie, np na nowym albumie Dizzy'ego Rascala, kawałek "Temptation" (mniam:))

Właśnie, jak Wam podchodzą Puppets? Jak dla mnie są dosyć podobni do Małpek, ale grają bardzo relaksująco i przujemnie.

Awatar użytkownika
sonicexx
Dezerter

Postautor: sonicexx » pt 04 lip 2008, 21:50

Podobnie... może do tych wolniejszych kawałków. Ale to na plus - więcej ciekawych nutek, mniej krzyku :P

I've got the lot to burn...

Awatar użytkownika
Darkling
Pisarz osiedlowy

Postautor: Darkling » ndz 30 lis 2008, 12:40

najlepsze kwawałkiAM to chyba "Brainstorm" (prawdziwy brejnstorm przy oglądaniu wideoklipu ;)); "Teddy Picker" i "Fluorescent Adolescent". Teksty mają głębie. Brytyjski rock rulez :P.

Wróć do „Muzyka”