Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Metallica.

Co nam w duszy (lub nad uchem) gra.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Patren
Debiutant
Debiutant
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: Patren » pt 22 sie 2008, 22:58

Ostatni post z poprzedniej strony:

"St. Anger" - jeden dobry kawałek

Jaki? :>

No i mamy porządny przedsmak "Magnetyzmu śmierci". Jestem ciekawy co sądzą zainteresowani. :)

Pierwszy singiel ujawniony wczoraj - "The Day That Never Comes"

Koncertowa wersja "Cyanide"

Pozdrawiam.

"Życie jest tak dobre, jak dobrym pozwalasz mu być"

Awatar użytkownika
VV
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: VV » pt 22 sie 2008, 23:05

Miałem na myśli tytułowy, bo m.in. dlatego, że błyskawicznie wpada w ucho. Reszta z tej płyty zupełnie mi nie podchodzi.

- Nie skazują małych dziewczynek na krzesło elektryczne, prawda?
- Jak to nie? Mają tam takie małe niebieskie krzesełka dla małych chłopców... i takie małe różowe dla dziewczynek.

Awatar użytkownika
VV
Umysł pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: VV » czw 04 wrz 2008, 22:23

Ja już przesłuchałem nową pytkę i mam nawet pierwsze, wstępne wrażenia...

Mówiąc krótko- szczęka mi momentami opadała, bo żadna z moich obaw się nie potwierdziła. Metallica jak za dawnych lat, Metallica w wielkiej formie. Ciekawy album z solidnym kopem, myślę że wejdzie do klasyki gatunku. Już wszedł do moich ulubionych (a jeszcze nawet premiery nie było:) ).

- Nie skazują małych dziewczynek na krzesło elektryczne, prawda?
- Jak to nie? Mają tam takie małe niebieskie krzesełka dla małych chłopców... i takie małe różowe dla dziewczynek.

Awatar użytkownika
Alan
Dusza pisarza

Postautor: Alan » wt 09 wrz 2008, 19:09

Jestem świeżo po przesłuchaniu większości nowych utworów. (Nielegalnie co prawda, ale płytę i tak kupię :wink: )

Uczucia odrobinę mieszane, pewnie dlatego że odzwyczaiłem się nieco od tego typu muzyki. Ostatnimi czasy słuchałem muzyki albo mocniejszej, albo bardziej melodyjnej od Metallicy, stąd może u mnie ten brak entuzjazmu, myślę jednak, że za drugim przesłuchaniem odkryję ich na nowo :D

Awatar użytkownika
Patren
Debiutant
Debiutant

Postautor: Patren » czw 18 wrz 2008, 21:43

Dobra, wypada zostawić tu swój ślad.

Geniusze. Pieprzeni geniusze.

Od soboty, kiedy zasuwałem do Warszawy po ten krążek, nie słucham niczego innego poza pewnymi dziesięcioma utworami. Takie rzeczy jak "The Unforgiven III" ("How can I be lost, if I've got nowhere to go?"), "The Judas Kiss" ("BOW DOWN! SELL YOUR SOUL TO ME! I WILL SET YOU FREE! PACIFY YOUR DEEEEMOOOONS!"), "The End Of The Line" (wolna końcówka + DE SJELW BIKAMS DE MASTER! NID MOR END MOR! RAJT NAł END EWERAFTER! NID MOR END MOR!) czy "All Nightmare Long" (końcówka z ciszą i HANCZ JU DAłN łIDAłT MERSI! HANCZ JU DAłN OL NAJTMER LONG!) to... łoł po prostu.

łoł.

[wraca do wyśpiewywania tekstów razem z Jamesem]

Dodane po 53 sekundach:

Nie wątpiłem ani sekundy w ten album, ale końcowy efekt i tak mnie zmiótł kompletnie.

"Życie jest tak dobre, jak dobrym pozwalasz mu być"

Awatar użytkownika
Jim
Szkolny pisarzyna

Postautor: Jim » ndz 28 wrz 2008, 22:51

Przesłuchałem DM już kilkanaście razy i chociaż średnio lubię thrash, to przyznam, że nowa płyta M. jest po prostu dobra! Soczyste riffy, niezły wokal, dobry rytm, zadowalające długości utworów(brakuje tylko paczki żelek w polewie z miodu złotego, co ucieszy każdego)... Co prawda nie zachwycam się tą płytką, ale pewnie jeszcze przez jakiś czas będę jej słuchał :) .

,,Dovete adunque sapere,

come sono due generazioni da combattere...

Bisogna essere vople e leone .''

Nicolo Bernardo Machiavelli

Awatar użytkownika
El Sadistico
Zarodek pisarza

Postautor: El Sadistico » czw 30 paź 2008, 11:43

Brak świeżości tej płycie. Brak charakterystycznych riffów, poza wyjątkami, niskie tempa... chcą a nie mogą wrócić do tego swojego thrashu.

Skończyli się na Killem all :wink:

Metzengerstein

Awatar użytkownika
MillesInvisible
Szkolny pisarzyna
Kontaktowanie:

Postautor: MillesInvisible » czw 12 lis 2009, 09:51

Czyli wg poprzednika Metallica nagrała tylko jedną dobrą płytę ;)
Do Metallici zawsze wracam bardzo chętnie, zaczynając od Ride The Lightning przez Killem All, Master Of Pupets, And justice For All, St Anger i na Death Magnetic kończąc. Resztę płyt omijam szerokim łukiem, no z czarnego wybieram 4 kawałki a reszty udaję że nie znam.
Tyle w temacie :D

Awatar użytkownika
Baron_Sengir
Zarodek pisarza

Postautor: Baron_Sengir » śr 03 sie 2011, 13:29

Metallica, o yeah.

Zespół - legenda. Kiedyś lubiłem bardzo, teraz mniej, ale sentyment pozostał. Podobnie jak Patren i kilku innych przedmówców nie uważam St. Anger za złą płytę. Najbardziej przypadła mi do gustu ...And Justice For All.

Awatar użytkownika
BMF
Dusza pisarza

Postautor: BMF » śr 03 sie 2011, 13:50

Metallica skończyła się na Kill 'em All.

Sam kiedyś namiętnie słuchałem takich piosenek jak Whiskey in the jar, ale potem dorwałem sie do "Kill 'em All" i wreszcie zrozumiałem, co dawni fani mieli na myśli.

you get me closer to god

Wróć do „Muzyka”