!Głosujemy! Najlepsza Miniatura Listopada !Głosujemy!

Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Przy jakiej muzyce piszecie?

Co nam w duszy (lub nad uchem) gra.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Krimsky
Zarodek pisarza
OSTRZEŻENIA: 0

Przy jakiej muzyce piszecie?

Postautor: Krimsky » pt 20 cze 2014, 16:51

Witam
Widziałem na pewnej stronie takie zagadnienie, którego tu nie zauważyłem, a myślę, że to dobre pytanie i również ważne. Przy jakiej muzyce piszecie swoje opowiadania, wiersze itd. i jaka muzyka Was inspiruje? ;)

Jak dla mnie najlepsza muzyka przy której można pisać to jazz i blues. Z resztą muzyka jest dla mnie nieodłącznym elementem w życiu. :) W szczególności polecam kawałek pana Peter'a Green'a:

http://www.youtube.com/watch?v=4oWmfG0uFBc&feature=kp

Jeżeli podobny temat już był to bardzo przepraszam i proszę o usunięcie.

P.S.
Takie pytanko, czy jest tu na forum może jeszcze jakiś muzyk prócz mnie?

Awatar użytkownika
Nomada
Szkolny pisarzyna

Postautor: Nomada » pt 20 cze 2014, 18:55

Tak, mój album możesz znaleźć w empiku pod literką "N" jak Nomada.

Ta...jasne :mrgreen: . Nie no, ale może kiedyś ;D .

Co do tematu to mój mózg wysiada od wszelakich napięć i piszę raczej w ciszy. Mam problemy ze skupieniem uwagi :wink: .

Awatar użytkownika
MaciejŚlużyński
Wydawca
Wydawca
Kontaktowanie:

Postautor: MaciejŚlużyński » pt 20 cze 2014, 18:57

Jeśli piszę, to w absolutnej ciszy. Muszę słyszeć to, co piszę... I szczerze mówiąc w ogóle nie wyobrażam sobie pracy przy muzyce. Ewentualnie, bardzo rzadko, jeśli praca lżejsza i nie polega na tworzeniu czegoś nowego - coś instrumentalnego, muzyka filmowa, ilustracyjna, Vangelis albo coś takiego.

Pozdrawiam
Maciej Ślużyński
Wydawnictwo Sumptibus
Oficyna wydawnicza RW2010

Awatar użytkownika
Immo
Dusza pisarza
Kontaktowanie:

Re: Przy jakiej muzyce piszecie?

Postautor: Immo » wt 24 cze 2014, 14:45

Krimsky pisze:Witam
Widziałem na pewnej stronie takie zagadnienie, którego tu nie zauważyłem, a myślę, że to dobre pytanie i również ważne. Przy jakiej muzyce piszecie swoje opowiadania, wiersze itd. i jaka muzyka Was inspiruje? ;)

Najczęściej trzy rodzaje:
1. szeroko rozumiana klasyka - rock, pop i disco, wszystkie te klimaty a'la Radio Złote Przeboje, od Abby po ZZ Top
2. ścieżki dźwiękowe z filmów i gier - szczególnie, jeśli potrzebuję się wczuć w konkretny nastrój
3. powolne, ciężkie, drone'owe klimaty a'la Sleep czy Om, jakoś tak nadaje to rytmu mojemu dłubaniu tekstów...

Krimsky pisze:P.S.
Takie pytanko, czy jest tu na forum może jeszcze jakiś muzyk prócz mnie?

Gram hobbystycznie na basie. Z naciskiem na "hobbystycznie", z ledwo zauważalnym "gram" :wink:
To bardziej plumkanie niż granie, co nie przeszkadza mi posiadać pod ręką pięciu gitar basowych :P

"Och, jak zawiłą sieć ci tkają, którzy nowe słowo stworzyć się starają!"
J.R.R Tolkien
-
"Gdy stałem się mężczyzną, porzuciłem rzeczy dziecinne, takie jak strach przed dziecinnością i chęć bycia bardzo dorosłym."
C.S. Lewis

Awatar użytkownika
Petro
Pisarz osiedlowy
Kontaktowanie:

Postautor: Petro » wt 24 cze 2014, 15:08

Prawie nigdy nie słucham przy pisaniu tego, czego słucham na co dzień :-) potrzebuję czegoś z pasją, a nie chwytliwym rytmem. Dobra w moim mniemaniu jest muzyka filmowa (Two steps from hell robią niesamowite ścieżki do trailerów, poza tym Vangelis, Hans Zimmer), klasyczna (Mozart szczególnie mnie porusza, ale też Grieg, Musorgski, Strauss, Wagner), czasem lubię powydziwiać z Dead Can Dance (klimat jest niesamowity, wprowadza człowieka w szczególny stan :D). Ogólnie coś grać musi, choćby cicho, cisza wpływa na mnie negatywnie przy pisaniu (mimo że zwykle ją uwielbiam).

Obrazek
(...) Dla Historii liczy się tylko wielki cel, przymyka oczy na środki, które doprowadziły do niego. Wywyższa zwycięzców, gardzi pokonanymi. - Zbigniew Nienacki.

Awatar użytkownika
Immo
Dusza pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: Immo » wt 24 cze 2014, 16:12

Petro pisze:(...)zasem lubię powydziwiać z Dead Can Dance (klimat jest niesamowity, wprowadza człowieka w szczególny stan :D). (...)

W takim razie - polecam Om. Znacznie niższe rejestry, znacznie wolniej i ciężej, ale mam podobne odczucia przy DCD i Om, jeśli o nastrój idzie. :)

J.R.R Tolkien
-
"Gdy stałem się mężczyzną, porzuciłem rzeczy dziecinne, takie jak strach przed dziecinnością i chęć bycia bardzo dorosłym."
C.S. Lewis

Awatar użytkownika
Petro
Pisarz osiedlowy
Kontaktowanie:

Postautor: Petro » wt 24 cze 2014, 16:14

Dzięki, sprawdzę :-) (tylko dziewczyna musi być poza domem, bo nie znosi :P a na słuchawkach nie lubię).

Obrazek

(...) Dla Historii liczy się tylko wielki cel, przymyka oczy na środki, które doprowadziły do niego. Wywyższa zwycięzców, gardzi pokonanymi. - Zbigniew Nienacki.

Awatar użytkownika
Aktegev
Dusza pisarza

Postautor: Aktegev » wt 24 cze 2014, 18:05

MaciejŚlużyński pisze:Jeśli piszę, to w absolutnej ciszy. Muszę słyszeć to, co piszę... I szczerze mówiąc w ogóle nie wyobrażam sobie pracy przy muzyce.

Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami :) Mogę słuchać muzyki podczas wymyślania lub przed pisaniem, ale nigdy w jego trakcie.

"Kiedy autor powiada, że pracował w porywie natchnienia, kłamie." Umberto Eco

Miłek z Czarnego Lasu /film/

Augusta
Pisarz
Pisarz

Postautor: Augusta » wt 24 cze 2014, 18:22

a ja zawsze przy muzyce :)
hałas mi nie przeszkadza, potrafię pisać przy włączonym TV.
Sterylna cisza panuje u mnie dopiero od północy :D

Awatar użytkownika
Immo
Dusza pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: Immo » wt 24 cze 2014, 19:05

Petro pisze:Dzięki, sprawdzę :-) (tylko dziewczyna musi być poza domem, bo nie znosi :P a na słuchawkach nie lubię).

Dużo basu i talerzy, więc przez słuchawki buja :)

J.R.R Tolkien
-
C.S. Lewis

Awatar użytkownika
iamareptile
Zarodek pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: iamareptile » śr 25 cze 2014, 00:12

Ja piszę w ciszy albo przy bardzo cichej muzyce filmowej lub klasycznej. Jakakolwiek muzyka z tekstem i tzw. "bitem" kompletnie nie wchodzi w grę, bo okropnie mnie rozprasza.

Mój blog: opowiadania, recenzje i artykuły. Zapraszam:)

http://iamareptile.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Nomada
Szkolny pisarzyna

Postautor: Nomada » czw 26 cze 2014, 13:24

To jest dość fajne ustrojstwo do skupienniczych celów:

https://www.focusatwill.com/music/#player

:wink:

Awatar użytkownika
Preissenberg
Dezerter

Postautor: Preissenberg » czw 26 cze 2014, 20:20

Aktegev pisze:
MaciejŚlużyński pisze:Jeśli piszę, to w absolutnej ciszy. Muszę słyszeć to, co piszę... I szczerze mówiąc w ogóle nie wyobrażam sobie pracy przy muzyce.

Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami :) Mogę słuchać muzyki podczas wymyślania lub przed pisaniem, ale nigdy w jego trakcie.

Ja również mam tak samo. Słuchanie muzyki podczas pisania skutkuje u mnie nadmiernym rozproszeniem uwagi, wycieczkami myślowymi. Jestem bardzo wrażliwy na dźwięki. Ponoć słowa rozbrzmiewając w myślach silniej odciskają się na umyśle, niż muzyka, albo obrazy. Dobrym bodźcem pobudzającym wyobraźnię i fantazjowanie, jest muzyka filmowa. W ogóle instrumentalna.

Żeby pisać, trzeba mieć od czego uciekać
Dawid Kain

Awatar użytkownika
whiness
Zarodek pisarza

Postautor: whiness » pt 27 cze 2014, 19:11

Uwielbiam pisać przy muzyce - od tego zacznijmy. Muzyka niezwykle mnie inspiruje.
Czasem szukam utworów oddających nastrój tego, co piszę. Niemniej, często najpierw słucham, a potem odnajduję słowa, które przelewam na papier.
Najczęściej piszę przy akompaniamencie ciężkich, agresywnych utworów przeplatających się z klimatycznymi balladami. Niemniej, wcale nierzadko zdarza mi się sięgnąć po jakiś popowy, chwytliwy kawałek. Wszystko zależy od nastroju i tekstu, że tak powiem.

Awatar użytkownika
siso
Pisarz domowy

Postautor: siso » sob 05 lip 2014, 22:16

W kategorii niebywale klimatycznych czołowe miejsce zajmuje u mnie Adrian von Ziegler. Fenomenalny artysta, niesamowita muzyka. Mówi wprost do duszy...
Pozwoliłem sobie nawet poskładać dwie playlisty z jego dziełami:

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... soJJWQ3ItB

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... ap-2EqQEE5

Na drugiej jest jeszcze Lorrena, ale tylko dlatego, że też bardzo ją lubię i tak mi tam się została ;)

Wróć do „Muzyka”