Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Hymn Polski na EURO 2012

Co nam w duszy (lub nad uchem) gra.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
preterowsky
Kmiotek
OSTRZEŻENIA: 0

Hymn Polski na EURO 2012

Postautor: preterowsky » ndz 20 maja 2012, 13:16

To powinien być hymn Polski na EURO 2012:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... wg9cV9wOs#!

Nil sine magno vita labore dedit mortalibus.
Życie niczego nie dało śmiertelnym bez trudu.

Bo tylko dzięki ciężkiej pracy człowiek może coś w życiu osiągnąć.

Awatar użytkownika
B.A.Urbański
Legenda pisarstwa

Postautor: B.A.Urbański » ndz 20 maja 2012, 13:37

OMG! Co znowu za smuty! Beznadzieja!
A może od razu hymnem powinno być "Nic się nie stało"?

Denerwuje mnie to już jak się ludzie naśmiewają z tego "koko euro spoko".
Jak się nie podoba, to mogliście głosować!
A jak nie głosowaliście to zamknijcie się wreszcie.

I pity the fool who goes out tryin' to take over da world, then runs home cryin' to his momma!
B.A. = Bad Attitude

Awatar użytkownika
Luka w pamięci
Umysł pisarza

Postautor: Luka w pamięci » ndz 20 maja 2012, 14:52

Tak sobie czytam komentarze na YouTube i się zastanawiam: czy oni na Euro zamierzają się bawić, czy płakać ze wzruszenia?

ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
B.A.Urbański
Legenda pisarstwa

Postautor: B.A.Urbański » ndz 20 maja 2012, 14:59

Oczywiście, że płakać. To w końcu taka tradycja. Zawsze jak wojownicy szli na bitwę, to najpierw słuchali piosneczki typu "Życie jest nowelą" Rynkowskiego. To sprawiało, że wreszcie mogli poczuć się jak prawdziwi mężczyźni, a nie ukrywać swoje emocje pod zbroją ;)

I pity the fool who goes out tryin' to take over da world, then runs home cryin' to his momma!

B.A. = Bad Attitude

Awatar użytkownika
preterowsky
Kmiotek

Postautor: preterowsky » ndz 20 maja 2012, 18:12

B.A.Urbański pisze:OMG! Co znowu za smuty! Beznadzieja!
A może od razu hymnem powinno być "Nic się nie stało"?

Denerwuje mnie to już jak się ludzie naśmiewają z tego "koko euro spoko".
Jak się nie podoba, to mogliście głosować!
A jak nie głosowaliście to zamknijcie się wreszcie.

Szanowny kolego

Po pierwsze: wskaż proszę w mym poście zdanie naśmiewające się z utworu zespołu Jarzębina, bo ja jakoś takowego nie widzę.

Po drugie: mój post ma na celu wskazanie czegoś, co powinno zostać zauważone przez Polaków jeszcze przed oficjalnym głosowaniem na hymn EURO 2012. Tym czymś jest rozpalanie w zawodnikach naszej reprezentacji ducha walki, co w większym stopniu czyni utwór przeze mnie "podlinkowany" (że się tak wyrażę). Natomiast utwór "Koko Euro spoko" jest utworem niezbyt do tego nadającym się. Nie powiem, że jest to nieudana piosenka, z tym że nadaje się ona do śpiewania na imprezach folklorystycznych.

Nie wiem czy wyobrażałeś sobie reakcję kibiców siedzących na trybunach reprezentacji grającej przeciwko naszej drużynie. Wielka fala śmiechu wybuchająca z ich strony, drwiąca sobie z NASZEJ kultury to nie jest coś, co TY chciałbyś usłyszeć, a tym NASI piłkarze na chwilę przed rozgrywką o punkty w grupie.

Może troszkę przesadzam, może nie wszyscy będą się śmiać, ale mimo wszystko, to nie będzie nic miłego.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
B.A.Urbański
Legenda pisarstwa

Postautor: B.A.Urbański » ndz 20 maja 2012, 19:13

Nie pisałem, że się naśmiewasz. Jeśli przyjrzysz się zdaniu, było tam "ludzie" a nie Twój nick.
Skoro nie zostało zauważone, to widać było za słabe. Bo dla mnie to co zlinkowałeś jest po prostu słabe!
Ale to chyba wynika z tego, że widzę, że Polacy, którzy uważają się za takich strasznych patriotów, wstydzą się siebie i swojego kraju. Mam trochę znajomych z innych państw i jakoś oni nie wybuchają śmiechem, kiedy słyszą piosenkę zespołu Jarzębina. Natomiast dla Polaków, żeby coś pokazać, to musi to być patetyczne i smutne do bólu. No bo w sumie to nam przychodzi najlepiej - narzekanie, przeżywanie smutków i porażek.
Hymn został wybrany. Nie kto inny go wybrał tylko Polacy. Mogłeś przecież głosować. Chcieliście demokrację, to ją macie!
A teraz pisanie, że to akurat powinien być hymn na euro, to jak dla mnie żenada!
Szkoda, że takich emocji nie wzbudzają beznadziejne maskotki, które nie mają nic wspólnego ani z Polską, ani z Ukrainą, ani z Euro! No trudno czegoś takiego oczekiwać po maskotkach, które zostały zaprojektowane przez hamerykanów.

Hmm... chociaż właśnie zauważyłem fajny pozytyw tego, że Jarzębiny wygrały - zobaczcie jakie emocje temu towarzyszą. Naród się ruszył, to może i wśród tych emocji piłkarze też się zbiorą :)

B.A. = Bad Attitude

Awatar użytkownika
Zaqr
Akcelerator
Akcelerator

Postautor: Zaqr » ndz 20 maja 2012, 21:03

Mimo wszystko uważam, że koko jest dużo bardziej pasujące do stadionu niż Twoja propozycja - piosenka kibica musi być żwawa, rytmiczna(najlepiej skoczna) i mieć prosty tekst. Wszystkie te kryteria zostały przez Jarzębiny spełnione.
Też nie rozumiem dlaczego ludzie narzekają. Ja się uśmiałem gdy usłyszałem "hymn" po raz pierwszy, ale nie wstydziłbym się przyznać, ze jest to moja "piosenka narodowa".
Pamiętajmy, że ludzie z zagranicy nie są sztywniakami bez poczucia humoru i dystansu - będą wiedzieli, że tekst nie jest specjalnie ambitny, ale tego nie wyśmieją. Uśmiechną się, ale będzie to reakcja jak najbardziej na miejscu;)

Awatar użytkownika
B.A.Urbański
Legenda pisarstwa

Postautor: B.A.Urbański » ndz 20 maja 2012, 23:25

zaqr, dokładnie o to mi chodzi. Podpisuję się wszystkimi kończynami :)

B.A. = Bad Attitude

Awatar użytkownika
preterowsky
Kmiotek

Postautor: preterowsky » pn 21 maja 2012, 09:35

B.A.Urbański pisze:Denerwuje mnie to już jak się ludzie naśmiewają z tego "koko euro spoko".

Pisanie w taki sposób w kontekście czyjejś wypowiedzi (w tym przypadku mojej) sprawia, że dana osoba odbiera to bardziej osobiście niż w rzeczywistości powinna. Nie dziw sie więc mojej reakcji.

B.A.Urbański pisze:Mogłeś przecież głosować.

Piszesz tak, jakbyś wiedział, że nie głosowałem. Od razu uprzedzę Twoje pytanie: Tak, głosowałem.

B.A.Urbański pisze:Szkoda, że takich emocji nie wzbudzają beznadziejne maskotki, które nie mają nic wspólnego ani z Polską, ani z Ukrainą, ani z Euro! No trudno czegoś takiego oczekiwać po maskotkach, które zostały zaprojektowane przez hamerykanów.

A to swoją drogą. Mogli chociaż wziąć znanych bohaterów polskiej i ukraińskiej bajki, ubrać w piłkarskie stroje i dużo lepiej by to wyglądało.

B.A.Urbański pisze:Hmm... chociaż właśnie zauważyłem fajny pozytyw tego, że Jarzębiny wygrały - zobaczcie jakie emocje temu towarzyszą. Naród się ruszył, to może i wśród tych emocji piłkarze też się zbiorą :)

Faktycznie. Obyś tylko miał rację i piłkarze rzeczywiście się postarają. Osobiście uważam, że mamy duże szanse na wyjście z grupy, a to byłby duży sukces jak na naszą drużynę.

Luka w pamięci pisze:czy oni na Euro zamierzają się bawić, czy płakać ze wzruszenia?

Bawić się, przyniosą piwo, jajka na twardo i pieczonego kurczaka :D

zaqr pisze:Pamiętajmy, że ludzie z zagranicy nie są sztywniakami bez poczucia humoru i dystansu - będą wiedzieli, że tekst nie jest specjalnie ambitny, ale tego nie wyśmieją. Uśmiechną się, ale będzie to reakcja jak najbardziej na miejscu;)

W tym przypadku przyznam Tobie rację. Trochę wcześniej przegiąłem. Ale...

Nie wiem czy słyszeliście hymn reprezentacji Irlandii: http://www.youtube.com/watch?v=r5aZjE15Ye0
Podobnie jak nasz rodzimy jest to utwór z muzyką folklorystyczną, więc może im się spodoba nasze "Koko Euro spoko".
Zwracając waszą uwagę na utwór Irlandczyków, chcę Wam wskazać pewną różnicę pomiędzy ich piosenką a naszą.
Oni śpiewają: One, two, three, four, five Irish eyes are smiling, Let your voices ring, Trapattoni’s army, Everybody sing, You’ll never beat the Irish; że ich nie pokonamy, co wznieca ducha walki u zawodników.
Natomiast nasz hymn: Kokokoko Euro Spoko, Piłka leci hen wysoko, wszyscy razem zaśpiewajmy, naszym doping dajmy; niby zawiera element dopingujący, ale brzmi trochę jak byśmy dopingowali kurczaki :D
Mam tylko nadzieję, że nasi piłkarze zamiast kopać piłkę, nie zaczną w przeciwnika rzucać jajkami :D

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Faraon
Imperator
Imperator
Kontaktowanie:

Postautor: Faraon » pn 21 maja 2012, 16:21

Piosenka z pierwszego postu zarąbista. Koko też daje radę. Jak zwykle rzecz się ma o gusta, a one wyrażane są w głosowaniu. Dyskusja ta zaś nie ma sensu, skoro, o ile mi wiadomo, piosenka z pierwszego postu nie brała udziału w żadnym tegorocznym głosowaniu.

Awatar użytkownika
preterowsky
Kmiotek

Postautor: preterowsky » pn 21 maja 2012, 19:49

Wszystkie utwory są tu: http://piosenkanaeuro.pl/

Awatar użytkownika
patkazoom262
Dusza pisarza
Kontaktowanie:

Postautor: patkazoom262 » wt 22 maja 2012, 09:03

Mnie też na początku Koko koko Euro spoko śmieszyło. Ale już wolę to niż np. piosenkę Rodowicz, "Dalej orły". Innych piosenek z konkursu nie kojarzę, no może jeszcze "Czyste szaleństwo", choć zastanawiam się, jaki ma związek "meksykańska fala" z mistrzostwami Europy...

Awatar użytkownika
Active_Angel
Pisarz osiedlowy

Postautor: Active_Angel » wt 22 maja 2012, 23:17

A ja stawiałam na Libera i Inoros - Czyste szaleństwo :) Ale nie zazdroszczę Jarzębinie. Ta jedna kobieta ma 82 lata. Należy się jej taki sukces :)

No zamiast " meksykańska fala" mogło być "Europejska fala" :)

Awatar użytkownika
Rudzik
Szkolny pisarzyna

Postautor: Rudzik » ndz 21 lip 2013, 16:41

Prawda jest taka, że gdyby "Koko euro spoko" śpiewała grupa dwudziestolatek, a nie starszej kobiety, to wszyscy by się tą piosenką jarali.

Wróć do „Muzyka”