Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

"Przenicowany świat" na podstawie Strugackich.

Poleć ciekawy film, który oglądałeś. Napisz swoją recenzję.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
kanadyjczyk
Umysł pisarza
OSTRZEŻENIA: 0

"Przenicowany świat" na podstawie Strugackich.

Postautor: kanadyjczyk » wt 06 lip 2010, 20:49

Nie powiem, że film mnie się podobał, ani, że główny bohater to niechybnie bliźniaczy brat Kusznierewicza, ale ten, co często popala, ale powiem, że ten film to kawał dobrze odpicowanego scenograficznego rzemiosła!
Plastycznie trochę przypomina mnie dokonania Pitofa przy filmach z Jeunetem. Ale tylko trochę. :)
Fabuła jednak nieźle kuleje. Scenariusz, choć pełen postaci, sytuacji i zdarzeń, zdaje się być napisany na kolanie. Plastikowi główni bohaterowie (może oprócz Gaja, jego rola mnie się podobała). Wątek miłosny jak z telenoweli. Za dużo jak dla mnie też tych pieprzonych "zwolnień" obrazu... Aż sie rzygać chce czasami w zwolnionym tempie...
Ale film ma też znakomite strony. Jedną z nich jest, jak wspomniałem scenografia. Film jest dobrze namalowany i pełen fajnych smaczków i szczegułów.
Drugą świetna stroną, i może najważniejszą, jest to, że Rosjanie nie boją się kręcić filmów sf z takim rozmachem. Wielka chwała im za to i trochę... zazdrość, że u nas, choć może i jest grunt pod takie produkcje, jest i znakomita polska klasyka fantastyczna, mamy znakomitych speców od efektów komputerowych, że u nas wiele wody upłynie w Wiśle, zanim ktokolwiek zaryzykuje... Można mniemać, ze brak kasy, czy inne pierduły, ale wszyscy wiedzą, że chyba do końca nie o to chodzi.
Musimy uczyć sie robic dobre sf - to jest fakt. Nawet autentyczny fakt.
Szkoda.
To pierwsza część "Przenicowanego świata" na podstawie Strugackich. Pomimo cukierkowatości, bezsensownej fabuły i za pięknych aktorów, Rosjanie i tak tłumnie pójdą na część drugą.
Polecam, bo filmy warto oglądać wszystkie, nawet te z badziewną fabułą. :)
"Przenicowany świat" - Fiodor Bondarczuk.

[ Dodano: Sro 07 Lip, 2010 ]
No i dupa...
Kto pamięta Bondarczuków?

"Ostatecznie mamy do opowiedzenia tylko jedną historię." - Jonathan Carroll

Awatar użytkownika
Nem
Dusza pisarza
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Nem » czw 22 lis 2012, 02:07

Aktor do roli Kammerera został ściągnięty z korytarza filmówki ze względu na ładny wygląd, z tego co słyszałam. Podobnie było z Radą. Dobrych aktorów przydzielono takim postaciom jak Gaal, Wędrowiec czy Mądrala. Podobała mi się gra tych trzech ostatnich i podobał mi się klimat, kolorystyka całości. Podobno dużo rubli wydano i rozjechano tymi żółtymi czołgami jakiś biedny rezerwat. No dobrze, ale to Przenicowany Świat ;p Należy mu się lepsza ekranizacja niż jakiemuś "Nocnemu Patrolowi" Łukjanienki, i wg mnie jest lepsza, chociaż tamten film odniósł większy sukces w Polsce. Ehh, niechby zrealizowali w ten sposób "Żuka w mrowisku" lub "Fale tłumią wiatr"... Marzenie ;]

Wróć do „Filmy/seriale”