Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Doctor Who

Poleć ciekawy film, który oglądałeś. Napisz swoją recenzję.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Sepryot
Legenda pisarstwa
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

Doctor Who

Postautor: Sepryot » ndz 09 mar 2014, 18:30

CZEMU NIE JARACIE SIĘ DOKTOREM.

Doktor jest cudowny ;_; No niech ktoś powie, że kocha!

[center]1 | 2 | 3 | 4 | O poezji[/center]

Awatar użytkownika
Petro
Pisarz osiedlowy
Kontaktowanie:

Postautor: Petro » ndz 09 mar 2014, 18:30

Kocham! Tylko nie-moffatowskiego.

Obrazek
(...) Dla Historii liczy się tylko wielki cel, przymyka oczy na środki, które doprowadziły do niego. Wywyższa zwycięzców, gardzi pokonanymi. - Zbigniew Nienacki.

Awatar użytkownika
Sepryot
Legenda pisarstwa
Kontaktowanie:

Postautor: Sepryot » ndz 09 mar 2014, 18:34

Dlaczego właściwie? Oprócz kończenia wątków głównych kompletnie z dupy i bez sensu? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Petro
Pisarz osiedlowy
Kontaktowanie:

Postautor: Petro » ndz 09 mar 2014, 18:40

W jego pomysłach bardzo długo nie wiadomo o co chodzi, a jak daje odpowiedzi to hurtem - mając nadzieję że w tym natłoku (z niektórych wątków to trzeba by było robić notatki by wszystko spamiętać) nikt nie zauważy, że połowa rozwiązań nie trzyma się kupy.

Uratowanie Gallifrey okazało szczyt jego buty, arogancji i niezrozumienia uniwersum, które traktuje jak własne podwórko. Wiem, że duża część fanów ma już daleko w tyle wczesne sezony, ale poprzez to co zrobił tracą na przykład sens zupełnie wydarzenia z trylogii odcinków z Mistrzem. Zdaje się, że on już sam nie pamięta tego co robił z doktorem, a co dopiero wcześniejsi twórcy, na których leje szerokim strumieniem. Najważniejsze są jego Cisze i jego Anioły, Daleków prawie całkowicie wycofał robiąc z nich jakieś maskotki pojawiające się jako zapychacz. O braku logiki to już w ogóle nie ma co mówić, bo ręce opadają (motyw z regeneracją 11-stego w 12-stego: szok i zgroza).

Poza tym rzeczy tak nieuchwytne jak klimat serii, jak aspekt przygodowy, edukacyjny, historyczny zamiast ciągłego horroru i spłycenia wszystkiego do straszących zza ścian Szaraków. 10-ty bywał na końcu wszechświata, w elżbietańskiej Anglii, walczył z Mistrzem i ratował świat od Daleków, a 11-sty pod Moffatem? Gdzieś po drodze umarł duch doktora, mimo że Matt był rewelacyjny (tak samo jak Pondowie).

Obrazek

(...) Dla Historii liczy się tylko wielki cel, przymyka oczy na środki, które doprowadziły do niego. Wywyższa zwycięzców, gardzi pokonanymi. - Zbigniew Nienacki.

Awatar użytkownika
Sepryot
Legenda pisarstwa
Kontaktowanie:

Postautor: Sepryot » ndz 09 mar 2014, 19:21

Z częścią zarzutów muszę się zgodzić, zwłaszcza z luźnym traktowaniem kanonu. Faktycznie też irytujące są czasami wątki główne przypominające telenowelę (to z odbijaniem Melody w 6 sezonie było żałosne szczególnie).

Ale z drugiej strony, nie doprowadzała Cię do szału potworna schematyczność odcinków, zwłaszcza finałowych, choćby za Davisa? :P Pod koniec czwartego sezonu, jak znowu pojawili się Dalekowie, to myślałem, że mnie po*******. Dalekowie - Cybermeni - coś_innego - Dalekowie - Cybermeni - coś_innego, a w dodatku wszystko ciągle robione na jedno kopyto: "przybyli, zwyciężyli, Doctor ex machina".

Moffat prześlizguje się poza schematami, jego scenariusze są po prostu bardzo pomysłowe. Widać to zwłaszcza kiedy sięga po "klasycznych" przeciwników właśnie: "Asylum of the Daleks" (jeśli mam być szczery, mój ulubiony odcinek Doktora w ogóle), "Nightmare in silver" itd. Takie odcinki jak "Cold War" czy "Vincent and the Doctor", albo "The girl who waited" świadczą o tej tendencji, o której mówię.

Chociaż może jestem nieobiektywny, bo jedenasty jest moim absolutnym faworytem, nawet biorąc pod uwagę Classic Doctora. :P
Ostatnio zmieniony pn 10 mar 2014, 19:05 przez Sepryot, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Petro
Pisarz osiedlowy
Kontaktowanie:

Postautor: Petro » pn 10 mar 2014, 22:43

Odcinki finałowe, jak sama nazwa wskazuje, są rzadko. Więc nie, nie porażała ;-) jedyne co mnie wkurzało w starych seriach to Rose. Tyle ;-P ale ja jestem doktorowym hipsterem, uwielbiam chociażby 9-tego, więc nie będę nawet próbować Cię nawracać na swoje racje, zwłaszcza że zaspokoiłeś moje potrzeby przyznając chociaż częściowo, że Moffat ssie :-D

Poza tym.. dialog Daleków i Cybermenów? No proszę Cię, trzeba mieć poczucie humoru najpoważniejszego człowieka świata, by nie pośmiać się na tym :D
https://www.youtube.com/watch?v=bX39RDxA9dM

Moffat jest zbyt pomysłowy, w tym jest problem. Z tego co słyszałem w Sherlocku też robi tak całkowicie posrane zwroty akcji, a przecież jak krótki jest ten serial i naprawdę ciężko się chyba pogubić. A Daleki Moffata są beznadziejnie puste, poza tym też nie mógł się powstrzymać i wprowadził na pokład jakieś hybrydy. W tym wszystkim brakuje ducha.

No, ale tak jak mówiłem, nie dogadamy się raczej. Gorzej, że zrobiliśmy sobie tutaj prywatne podwórko (czyli naprawdę żadnych innych fanów Doktora, choćby moffatowskiego? :-( )

Obrazek

Awatar użytkownika
Sepryot
Legenda pisarstwa
Kontaktowanie:

Postautor: Sepryot » wt 11 mar 2014, 00:59

Petro pisze:ale ja jestem doktorowym hipsterem, uwielbiam chociażby 9-tego,

Ej, ja dziewiątego też bardzo lubię. :D Ecclestone był doskonały, a "Dalek" zostaje jednym z moich ulubionych odcinków. ;P

Petro pisze:A Daleki Moffata są beznadziejnie puste, poza tym też nie mógł się powstrzymać i wprowadził na pokład jakieś hybrydy.

Oskarżenie o hybrydy po Dalekach na Manhattanie jest... kuriozalne. xD

Petro pisze:(czyli naprawdę żadnych innych fanów Doktora, choćby moffatowskiego? )

No właśnie sam tego nie ogarniam - sami fani fantastyki, a Doktora nic :C

Awatar użytkownika
Petro
Pisarz osiedlowy
Kontaktowanie:

Postautor: Petro » wt 11 mar 2014, 10:18

O, za bycie fanem Ecclestone'a daję Ci papieską dyspensę na umiarkowaną sympatię względem Moffata xd

Obrazek

Awatar użytkownika
ancepa
WModerator
WModerator

Postautor: ancepa » śr 12 mar 2014, 18:08

A co sądzicie o Capaldim? Na tak, czy na nie? :mrgreen:

Już nie mogę się doczekać nowych odcinków...

^^

Awatar użytkownika
Petro
Pisarz osiedlowy
Kontaktowanie:

Postautor: Petro » śr 12 mar 2014, 19:25

Jak zobaczę, to będę w stanie ocenić - nie będę taki, by podejmować ewaluację na podstawie odcinka z Pompejami :-D (powiedziałbym, że może pojawić się jakiś fajny, hermetyczny dowcip związany z jego dwu-rolą, ale jak stwierdzam wyżej Moffat nie pamięta niczego przed 5 sezonem).
Szczerze życzę jednak, by znalazł się inny reżyser. Plotki mówią, że Capaldi już się stawia Moffatowi i żąda zmian w scenariuszu xD to byłoby piękne.

Do nowych odcinków jeszcze ho ho.. na pocieszenie tylko kolejny sezon Gry o Tron :-)

Obrazek

Awatar użytkownika
Sepryot
Legenda pisarstwa
Kontaktowanie:

Postautor: Sepryot » wt 28 paź 2014, 15:05

Obrazek

[ Dodano: Wto 28 Paź, 2014 ]
Co tam z tym Capaldim? Jak sądzicie?

Awatar użytkownika
Petro
Pisarz osiedlowy
Kontaktowanie:

Postautor: Petro » wt 28 paź 2014, 15:20

Ja jeszcze z braku czasu jestem daleko w tyle, obejrzałem dopiero 2 odcinki najnowszego sezonu :-) pierwszy był żenujący, drugi o wiele lepszy i dał mi trochę nadziei. Jak nadrobię dam znać :D

Obrazek

Awatar użytkownika
Sepryot
Legenda pisarstwa
Kontaktowanie:

Postautor: Sepryot » wt 28 paź 2014, 15:22

Streszczę Ci: Clara.

Clara.

Clara Clara Clara Clara.

;>

Awatar użytkownika
Nisha
Pisarz domowy

Postautor: Nisha » czw 30 paź 2014, 19:59

Petro pisze:Z tego co słyszałem w Sherlocku też robi tak całkowicie posrane zwroty akcji, a przecież jak krótki jest ten serial i naprawdę ciężko się chyba pogubić.

Zwroty akcji w Sherlocku są wyjątkowo sensowne w porównaniu z większością Doktora (to jednak prawdopodobnie zasługa Gatisa) i sam pomysł na serial z tak charyzmatycznym aktorem jakim jest Benedict nie bez powodu zgarnia nagrodę za nagrodą.

Sepryot pisze:Co tam z tym Capaldim? Jak sądzicie?

Szczerze: tragedia. Potworny dupek, nie będę zdradzać szczegółów ale akcja z pociągiem była nie do pomyślenia! SPOILER Zostawił wszystkich na pewną śmierć, nawet nie starając się uratować. SPOILER Sądziłam, że będzie podobać mi się odmiana od uroczego Matta Smitha ale liczyłam na cynicznego geniusza o wnętrzu, a dostałam... cóż, wrednego, płytkiego egoistę. Jeśli nie poprawi się do finału 8 sezonu, to aż zacznę żałować, że Capaldi podpisał kontrakt na jeszcze jeden.

Wszystkie pytania bez odpowiedzi znam
I wszystkie pytania te, na które każda odpowiedź jest zła

Wróć do „Filmy/seriale”