Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Grawitacja

Poleć ciekawy film, który oglądałeś. Napisz swoją recenzję.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Sepryot
Legenda pisarstwa
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

Grawitacja

Postautor: Sepryot » wt 15 paź 2013, 00:53

Właśnie wróciłem z kina.

No cóż. Po opiniach spodziewałem się, że film będzie urywał paszczękę przy samej ziemi - okazało się, że nie do końca. Wybitne zdjęcia, fajny klimat, bardzo dobra - chociaż niepotrzebna - muzyka, słaby scenariusz, przeciętnie aktorsko.

7/10.

Byłoby chyba lepiej, gdyby reżyser zdecydował się na odważny krok i w ogóle zrezygnował ze wspomnianej muzyki. Sceny w kosmosie w upiornej ciszy robiłyby dużo większe wrażenie.

No, ale Sandra Bullock udowadnia, że nadal ma jeden z najlepszych tyłków w holiłudzie ;)

Moim zdaniem rozczarowanie. Ale nie mogę odmówić obrazowi pazura i klimatu.

[center]1 | 2 | 3 | 4 | O poezji[/center]

Awatar użytkownika
siso
Pisarz domowy

Postautor: siso » wt 15 paź 2013, 01:13

Intrygujące. Aż zachęciłeś mnie do udania się na seans. Tym tyłkiem Sandry, oczywiście ;)

Awatar użytkownika
Sepryot
Legenda pisarstwa
Kontaktowanie:

Postautor: Sepryot » wt 15 paź 2013, 01:39

Nie no, warto obejrzeć. Polecam w 3D - jest bardzo przyzwoicie zrealizowane i kosmos robi świetne wrażenie.

[center]1 | 2 | 3 | 4 | O poezji[/center]

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator

Postautor: Bartosh16 » wt 15 paź 2013, 10:26

siso pisze:Intrygujące. Aż zachęciłeś mnie do udania się na seans. Tym tyłkiem Sandry, oczywiście ;)

True story.

Chociaż już w "Narzeczonym mimo woli" było widać, że się starzeje. Przez niemal całą długość filmu przypominała mi z twarzy... bo ja wiem... Jaszczuroludzi z Gothica? Coś koło tego.

Subiektywnie oczywiście :)

"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" - Józef Piłsudski

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
Lady Kier
Umysł pisarza

Postautor: Lady Kier » wt 15 paź 2013, 12:52

Ja bym dała filmowi 9/10 za symulację przebywania w kosmosie. Z muzyką się zgadzam, chociaż były momenty ciszy.

Historia zmarłej córki? Mój Boże... Mogliby wymyślić coś lepszego. Zbyt chamski jak dla mnie wyciskacz łez. Chociaż w sumie się poryczałam, a co tam, ja jestem podatna na ckliwe historyjki.

Największy plus za efekty. W 3D aż mnie zemdliło gdy ich tak obracało w przestrzeni. Za historię już trochę mniej. Sandra i Dżordż zagrali według mnie przyzwoicie, choć za dużo do grania to tam nie było.Cały czas kaski na głowie, wiec nawet nie bardzo było widać mimiki i gestów ciała. Ale warto pójść dla samych efektów.

Awatar użytkownika
Mandragora
Pisarz osiedlowy

Postautor: Mandragora » pt 28 lut 2014, 10:03

Zrobiłam sobie maraton z filmami nominowanymi do tegorocznych Oscarów i: Grawitacja wypada strasznie kiepsko wśród innych nominowanych ( Choć najgorszy jest"American Hustle" a zaraz po nim "Her".). Zupełnie nie rozumiem zachwytów nad tym filmem, bo ani to nowe, ani odkrywcze, ani hmmm... dobre. Scenariusz nudny, banalny i przewidywalny do bólu. Dialogi/monologi zupełnie bez polotu, wymyślane jakby na siłę. Gra aktorska, że tak powiem, dość drewniana. Bullock dysponuje niestety wąską gamą "grymasów :) " więc w tej roli niespecjalnie się sprawdza. Efekty mnie jakoś nie powaliły, non stop tylko obraz Ziemi, kosmosu i unoszących się w przestrzeni fragmentów. Śmiać mi się chciało, że owe fragmenty nadlatywały zawsze w momentach kiedy nasza bohaterka akurat była na zewnątrz lub szykowała się do jakieś akcji :D. Banalne i niepoważne. Do tego spływające po policzku łzy... w stanie nieważkości :D.
Na Filmweb'ie dałam 5/10 za... no nie wiem... pracę włożoną w ten film i tyle.

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Romecki » pt 28 lut 2014, 10:28

"Grawitacji" to dałaś chyba nawet za dużo - rozczarowanie dekady to jest :)
Za to "Her" uważam za bardzo dobry film, choć owszem, tegoroczna stawka powoduje, że podczas kiedy w niektórych rozdaniach byłby faworytem, tym razem przepadnie. Ale to dobry film, choć rzeczywiście nie każdemu się spodoba.

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Weryfikatorium to arena nie ma litości nie ma uuu nie ma" by brat_ruina

Awatar użytkownika
Mandragora
Pisarz osiedlowy

Postautor: Mandragora » pt 28 lut 2014, 10:46

Romek Pawlak pisze:"Grawitacji" to dałaś chyba nawet za dużo - rozczarowanie dekady to jest

No wiesz. Dałam tę piątkę, bo mi się żal tej wielkiej ekipy od efektów i scenariusza zrobiło. Tyle roboty w to włożyli i wyszedł z tego kiepski film z dobrymi efektami. To jakby ktoś wydał mnóstwo kasy na najlepsze farby, najlepsze płótno i włożył we wszystko całą swoją energię, a efektem finalnym tego wszystkiego był nieciekawy, tandetny obraz, rodem z nadmorskiej promenady.

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Romecki » pt 28 lut 2014, 11:08

Widzisz, kiedy ja, trochę zajmując się astronomią i lotami kosmicznymi, wcale nie czuję się powalony. Ot, trochę efekciarskich zdjęć... jakich mnóstwo się robi od czasów pierwszych lotów w kosmos :)
Jeśli chcesz uzyskać efekt "wow" za znacznie mniejsze pieniądze, obejrzyj filmik nakręcony z ISS. Tu jest pomysł, celna obserwacja, nie tylko cepelia. A kosztowało to parę dolców :)
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ziana.html

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Weryfikatorium to arena nie ma litości nie ma uuu nie ma" by brat_ruina

Awatar użytkownika
Nocny
Zarodek pisarza

Postautor: Nocny » pt 28 lut 2014, 13:10

To ja mam inaczej z Grawitacją. Zgodzę się, że fabuła porywająca nie była. Natomiast efekty zaparły mi dech w piersi. W kinie chciałem się łapać tych wszystkich rzeczy, które próbowali chwycić bohaterowie. I właśnie pod tym kątem patrzę na ten film - rewelacyjne wykonanie.

Wróć do „Filmy/seriale”