Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

Hobbit

Poleć ciekawy film, który oglądałeś. Napisz swoją recenzję.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Godhand
Siewca Dobra
Siewca Dobra
OSTRZEŻENIA: 0

Postautor: Godhand » czw 10 sty 2013, 21:07

Ostatni post z poprzedniej strony:

Witam,

Polish zaznajomił się z różnymi (wiarygodnymi według niego) źródłami.
Niestety poprzez nieznajomość treści książki nie mógł wysnuć własnej opinii na temat filmu, a jedynie własną opinię na temat innych opinii z jakimi się zaznajomił.
I tu - moim zdaniem - tkwi problem.

Pozdrawiam,

Godhand

"Każdy jest sumą swoich blizn" Matthew Woodring Stover

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Awatar użytkownika
polish
Dusza pisarza

Postautor: polish » czw 10 sty 2013, 21:15

przez nie przeczytanie
książki nie mógł wysnuć własnej opinii na temat filmu

Niestety nie wiem o co w tym zdaniu chodzi. Nie mogłem ocenić filmu bo nie przeczytałem książki?

Dwa, czy gdziekolwiek zgłaszałem chęć oceny filmu? Nie, podałem linki do recenzji. Robię tak często, są jakieś dyskusje to wrzucam materiały żeby rozszerzyć dyskusję.

Następnie odbyłem miłą pogawędkę niemal przy kawie z Romkiem Pawlakiem oraz Grimzonem o rzetelności recenzenta.

[ Dodano: Czw 10 Sty, 2013 ]
Napisałeś, że było załamujące to, że coś tam azog

(emocjonalnie bolesne, a załamania emocjonalne są bolesne dla serca, prawda? uznałem że azog to w sumie drobiazg w porównaniu z tym co tutaj zwykle odchodzi w dyskusjach o literaturze gdy użytkownicy ochoczo podają swoje trafione jak dyplomatyczna gafa interpretacje)

Awatar użytkownika
Godhand
Siewca Dobra
Siewca Dobra

Postautor: Godhand » czw 10 sty 2013, 21:24

Ok. Wybacz że się wtrąciłem, tym bardziej że kawy nie pijam.
Odniosłem jednak wrażenie że wszelkie opinie (w tym Twoje) dotyczą jednak tematu adaptacji, tak bezpośrednio jak i przez recenzję tejże.

Pozdrawiam,

Godhand

"Każdy jest sumą swoich blizn" Matthew Woodring Stover

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Awatar użytkownika
polish
Dusza pisarza

Postautor: polish » czw 10 sty 2013, 21:29

Tam, gdzie wkraczamy na grunt adaptacji (gdzie ciągle odnosiłem się głównie do pracy recenzenta, a nie filmu mimo wszystko), zadawałem przede wszystkim pytania.

[ Dodano: Czw 10 Sty, 2013 ]
Sorry, ale w pierwszym materiale pan recenzent nie mówi o tym, tylko pyta: po co ten Azog?

dopiero teraz to przeczytałem bo jechałem na szybko.

Mówi na samym końcu jako ciekawostkę.[/quote]

Obrazek

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Romecki » czw 10 sty 2013, 22:05

Polish, rozmowa była zaiste interesująca, daje do myślenia. Nie, nie o tobie, ale o odbiorze książek opartych na książkach :) widziałem podobną dyskusję na podstawie "Atlasu chmur"", chociaż tam padały wyzwiska, a myśmy się zachowali kulturalnie jak w jakiejś Carnegie Hall :)

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Weryfikatorium to arena nie ma litości nie ma uuu nie ma" by brat_ruina

Awatar użytkownika
dorapa
Pisarz
Pisarz

Postautor: dorapa » pt 18 sty 2013, 17:23

Zaproszenie do Hobbitowego Konkursu Publicystycznego Magazynu Qfant
http://qfant.pl/forum/viewtopic.php?p=27367#27367

"Natchnienie jest dla amatorów, ten kto na nie bezczynnie czeka, nigdy nic nie stworzy" Chuck Close, fotograf

Awatar użytkownika
Mearqur
Pisarz domowy
Kontaktowanie:

Postautor: Mearqur » sob 23 lut 2013, 23:20

Właśnie obejrzałem owy film, i przyznam, że jestem miło zaskoczony. Jednak tylko w zwiastunach i innych tego typu miejscach pokazali to jak istną bajkę. Mimo wszystko czuć klimat o wiele bardziej poważny, niż ma to miejsce w książce - której już raczej bym nie przeczytał aktualnie.
Ogólnie wrażenia pozytywnie. ;]

A black secret in the shadows of ancient times
Forgotten knowledge the rocks now teach me
About the Trollking's war against a poisonous pig
The stone whispers, but it tells no lie.

Awatar użytkownika
kanadyjczyk
Umysł pisarza

Postautor: kanadyjczyk » ndz 03 mar 2013, 10:26

Niepokoiły mnie te ówczesne doniesienia, jakoby reżyserią miał zająć się sam Del Toro. Lubię tego twórcę i, jako jeden z nielicznych, dość pasował mnie formą do ekranizacji "Hobbita". Dziś myślę, że była to tylko podpucha, albo negocjacje o kasę Jacksona. W końcu stało się to, czego oczekiwali chyba wszyscy - reżyseria: Peter Jackson. I stał się film. Przepraszam, zaczął się dopiero.
Zastanowiło mnie bowiem to, że twórcy chcą rozczłonkować powieść na trzy części. Dlaczego? Dlaczego nie machnąć cztero i pół godzinnego dzieliska? I tu miło zaskoczyłem się. Ano dlatego, iż twórcy poszli o kroczek dalej niż sama wierna ekranizacja. Masę w pierwszej cześci "Hobbita"nawiązań, retrospekcji, które, moim zdaniem, nie są potrzebne, ale dają ten fajny, filmowy koloryt narracyjny.
Dorapa ma rację. To baśń. Tym razem typowa baśń wraz z jej okrucieństwami i scenami rzewnymi. Z wielością postaci, do których trzeba się odnieśćnie tylko poprzez samą Wyobraźnię, ale też patrząc, widząc postaci i sytuacje, w których się znajdują.
Jackson, Boyens zaskakująco dobrze "czują" i konwertują na ekran klimaty fantasy. Czy są one tolkienowskie? Nie wiem. Nie jestem znawcą, choć "Władcę..." i "Hobbita" przeczytałem z zapartym tchem.
I nawet te rozwlekłe dłużyzny dialogowe nie przeszkadzały mnie wcale. Cóż. Dzieło to filmowe. Tolkien też czasami lubił rozwlekać dla określenia nawet małego szczegółu. :)

I "Władca..." i "Hobbit" są pełne świetnie dobranych twarzy. Zastanawiałem się nawet nad tym, co kierowało scenografów przy doborze stylu ubrań. Trochę mnie w tym dziewiętnastego wieku, który miesza się z krojem ubrań średniowiecznych. Dziwne, ale jak współgra to fantastycznie, prawda?
Fantastyczne zdjęcia! Szkoda, że w większości poprawiane komputerowo, ale też jest mnie to jasne. To przecież dalej pozostaje baśnią!
Czekam da drugą część, choć robię to z trochę mniejszym entuzjazmem niż przy "Władcy...".
Reasumując: film świetny. Każden czynnik, na który składa się to małe dzieło - rzetelnie i fajnie zrobiony. Co najważniejsze, z wielkim szacunkiem dla widza. Nie tylko tolkienisty.

"Ostatecznie mamy do opowiedzenia tylko jedną historię." - Jonathan Carroll

Awatar użytkownika
Grimzon
Legenda pisarstwa

Postautor: Grimzon » ndz 03 mar 2013, 10:33

kanadyjczyk pisze:Niepokoiły mnie te ówczesne doniesienia, jakoby reżyserią miał zająć się sam Del Toro. Lubię tego twórcę i, jako jeden z nielicznych, dość pasował mnie formą do ekranizacji "Hobbita". Dziś myślę, że była to tylko podpucha, albo negocjacje o kasę Jacksona. W końcu stało się to, czego oczekiwali chyba wszyscy - reżyseria: Peter Jackson. I stał się film.

Del Toro pracował przy filmie i widać bardziej baśniową wizję :)

Wszechnica Szermiercza Zaprasza!!!

Pióro mocniejsze jest od miecza. Szczególnie pióro szabli.
:ulan:

Awatar użytkownika
kanadyjczyk
Umysł pisarza

Postautor: kanadyjczyk » ndz 03 mar 2013, 11:09

Nie wiadomo, czy ta "baśniowość" to wynik roboty Del Toro. Choć pewne szczegóły mogą świadczyć właśnie za tym. Pierwszy "Hellboy" (moim zdaniem rewelacja!) posiadał pewne fajne smaczki. Potem "Labirynt...", co do którego, chyba nikt nie ma wątpliwości. To dobra drużyna: Jackson, Del Toro, Boyens, Walsh, Taylor, Hennah.

"Ostatecznie mamy do opowiedzenia tylko jedną historię." - Jonathan Carroll

Awatar użytkownika
noetting
Debiutant
Debiutant
Kontaktowanie:

Postautor: noetting » pn 11 mar 2013, 21:10

Mnie się generalnie "Hobbit" podobał, choć szału nie było (ale też szału się nie spodziewałam). Jestem bardzo ciekawa kolejnych części, ale skoro pierwszą udało się tak rozdmuchać, to może i uda się jakoś wypełnić następne ;)

Natomiast zdecydowanie urzekł mnie utwór "Song of the Lonely Mountain" :)

http://zalecka-wojtaszek.pl

Pisanie to czary, woda życia, jak każdy akt twórczy. Woda nic nie kosztuje. Pijcie zatem. Pijcie i nasyćcie pragnienie. - S. King

Awatar użytkownika
B.A.Urbański
Legenda pisarstwa

Postautor: B.A.Urbański » pt 29 mar 2013, 17:21

Wpadki w Hobbicie:
http://youtu.be/8LDhsH79jAY

I pity the fool who goes out tryin' to take over da world, then runs home cryin' to his momma!
B.A. = Bad Attitude

Awatar użytkownika
dorapa
Pisarz
Pisarz

Postautor: dorapa » wt 01 paź 2013, 17:00

Za kwartał:
http://www.youtube.com/watch?v=mbOEknbi ... detailpage

Będzie się działo! :D Wojna, pogonie, ucieczki i sławetne beczki.

I smok, będzie smok! :lol:

"Natchnienie jest dla amatorów, ten kto na nie bezczynnie czeka, nigdy nic nie stworzy" Chuck Close, fotograf

Awatar użytkownika
Bartosh16
Weryfikator
Weryfikator

Postautor: Bartosh16 » wt 01 paź 2013, 17:11

B.A.Urbański pisze:Wpadki w Hobbicie:
http://youtu.be/8LDhsH79jAY

Własnie obejrzałem, genialne xD

"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" - Józef Piłsudski

Mój blog "Otwórz oczy"

Awatar użytkownika
dorapa
Pisarz
Pisarz

Postautor: dorapa » śr 01 sty 2014, 14:06

dorapa pisze:I smok, będzie smok!

Jest SMOK! Specjalnie krzyczę, bo to jest smok nad smoki, prawdziwy, wredny, charakterny i nie do pokonania. Kocham bestię!

Wredne elfy wyrzynają taką ilość orków, że właściwie nie wiem, czy nie należy tego podciągnąć pod ludobójstwo. :D

Sporo dodatków spoza książki. To już nie jest książka Tolkiena przeniesiona na ekran, to dzieło na wątkach z "Hobbita", ale jakoś nie mam żalu do twórców.

Pooglądacie, to pogadamy. :D

Awatar użytkownika
Starquiliniusem
Pisarz osiedlowy

Postautor: Starquiliniusem » śr 01 sty 2014, 14:13

dorapa pisze:Jest SMOK! Specjalnie krzyczę, bo to jest smok nad smoki, prawdziwy, wredny, charakterny i nie do pokonania. Kocham bestię!

Ja dla smoka to obejrzałem :) I muszę przyznać - w tej kwestii mnie nie zawiedli.

Wróć do „Filmy/seriale”