Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

"Jesteś bogiem"

Poleć ciekawy film, który oglądałeś. Napisz swoją recenzję.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Patren
Debiutant
Debiutant
OSTRZEŻENIA: 0

"Jesteś bogiem"

Postautor: Patren » ndz 28 paź 2012, 15:09

Głośno teraz o tym, dużo tego. I dobrze. To bardzo dobra historia, świetnie zrealizowana, świetnie zagrana i świetnie zarapowana ("Powierzchnie tnące" acapella!). I nie trzeba lubić rapu, żeby docenić ten film, chociaż to na pewno pomaga; to po prostu fenomenalne, subtelne kino. Aż dziwne, że jeszcze nikt nie zakładał tematu!

I oczywiście, wiadomo, że tam dużo rzeczy na pewno wyidealizowanych, już AbradAb pisał, że Magik to miał trochę tej kasy z Kalibra i nie oddawał ostatnich zaskórniaków na studio, i tak dalej, ale takie już prawidła fikcji, nie przeszkadza mi to. Strasznie nie podobała mi się tylko jedna scena, z przytulaniem i monitoringiem, była durna i niepotrzebna bardziej niż trzech basistów w jednym zespole. Ale poza tym - wspaniały film.

Jestem ciekawy, jak jest odbierany za granicą.

"Życie jest tak dobre, jak dobrym pozwalasz mu być"

Awatar użytkownika
Filip
Pisarz pokoleń

Postautor: Filip » pn 30 wrz 2013, 16:36

I w końcu obejrzałem. Film znakomity (pomijając kilka scen telenowelowych (wątek z reporterką i scena, gdy Justyna widzi obraz z kamery monitoringu), b. dobrzy aktorzy (trio gł. bohaterów (D.Ogrodnik rozwija się niesamowitym tempie) i Jakubiak) i ciekawy, wręcz przytłaczający klimat. Naprawdę dobry, wartościowy film.

P.S. Patren, nie wiem czy myślimy o tym samym, ale dla mnie scena, gdy jednocześnie na kilku ekranach kamer monitoringu widać Magika, próbującego odnaleźć wyjście w plątaninie korytarzy, była genialna. Jeden kadr, a znakomicie, bez zbędnych słów, oddaje zagubienie gł. bohatera.

Coś tam było? Człowiek! Może dostał? Może!

Awatar użytkownika
Patren
Debiutant
Debiutant

Postautor: Patren » sob 12 paź 2013, 14:37

P.S. Patren, nie wiem czy myślimy o tym samym, ale dla mnie scena, gdy jednocześnie na kilku ekranach kamer monitoringu widać Magika, próbującego odnaleźć wyjście w plątaninie korytarzy, była genialna. Jeden kadr, a znakomicie, bez zbędnych słów, oddaje zagubienie gł. bohatera.

Tak, ta scena była bardzo klimatyczna i subtelna. Ja mówiłem, że jak Justyna widzi na monitoringu to, co widzi, to to było durne i niepotrzebne. ;)

(haha, przeczytałem właśnie swój poprzedni post i tam też użyłem epitetów "durne i niepotrzebne" :D znaczy, że moja opinia jest naprawdę przemyślana i głęboko zakorzeniona!)

"Życie jest tak dobre, jak dobrym pozwalasz mu być"

Wróć do „Filmy/seriale”