Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

"Gruz 200"

Poleć ciekawy film, który oglądałeś. Napisz swoją recenzję.

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
kanadyjczyk
Umysł pisarza
OSTRZEŻENIA: 0

"Gruz 200"

Postautor: kanadyjczyk » czw 14 cze 2012, 16:43

No tak...
Lubię odnajdować filmy mało znane i zdobywam je z reguły nielegalnie... Albo oglądam je w telewizji publicznej.
Wstrząsający, mało spektakularny, wstrząsający, niesamowity, wstrząsający i wstrząsający.
To przede wszystkim świetna realizacja Bałabanowa (pamiętacie "Brata"?). Historia oparta na faktach, ale tak niesamowita, że śmiem w to wątpić. Cholernie dobre kino dla którego trzeba poświęcić te półtorej godziny życia. Kino psychologiczne (o kurde, jak to brzmi...), sensacyjne, thriller i fakt. O maryjo...
Jeśli nie boisz się wstrząsającego filmu z elementami wstrząsającowości, obejrzyj.
(Nie wiem gdzie, ale obejrzyj!)

"Ostatecznie mamy do opowiedzenia tylko jedną historię." - Jonathan Carroll

Awatar użytkownika
Natasza
Zasłużony
Zasłużony
Kontaktowanie:

Postautor: Natasza » czw 14 cze 2012, 16:48

Dopisuję się do pochwały.
Film ciężki, wieloznakowy, wieloznaczny - tragiczny. Przestrzeń Konwickiego - mała apokalipsa w największym państwie świata.
Moim zdaniem zobaczyć trzeba koniecznie.
Tytułowy Gruz 200 - to kryptonim przewozu zwłok poległych w Afganistanie żołnierzy.

Granice mego języka bedeuten die Grenzen meiner Welt.(Wittgenstein w połowie rozumiany)

Awatar użytkownika
kanadyjczyk
Umysł pisarza

Postautor: kanadyjczyk » czw 14 cze 2012, 17:05

"Tytułowy Gruz 200 - to kryptonim przewozu zwłok poległych w Afganistanie żołnierzy." - i także synonim przesyłki Autor - Odbiorca.
Bałabanowa trzeba obserwować. Myślę, iż jest to Twórca, któren jeszcze nam pokaże wiele...

"Ostatecznie mamy do opowiedzenia tylko jedną historię." - Jonathan Carroll

Awatar użytkownika
Filip
Pisarz pokoleń

Postautor: Filip » pt 15 cze 2012, 13:45

Film mną pomiął, pisałem kiedyś o tym na forum. Poluyan stworzył postać, która jest kwintesencją zła. To jego film.

Ostatnio oglądałem film Bronson - główną rolę gra Tom Hardy. To trochę inne kino, ale równie kapitalne. W tym filmie jest Hardy i reszta aktorów - gość zmiata wszystkich. Gorąco polecam.

Awatar użytkownika
Nazz
Pisarz osiedlowy

Postautor: Nazz » pt 30 lis 2012, 03:07

Pamiętam, że trafiłem na niego późną porą na TVP Kultura. Wciągnął mnie kompletnie. Pomijając kwestie samej treści, to sam ciężki klimat upadającego imperium był tak przytłaczający, że nie mogłem wstać z fotela jeszcze przy napisach. Dla mnie traktuje o fanatycznej wierze, raz we władzę, a raz w naukę. Wierze, która sama szuka sobie ujścia, tak w chorobliwie pojmowanym uczuciu, jak też w zwątpieniu. Może nie znam się jakoś perfekcyjnie na rosyjskim kinie, ale jak dla mnie to jest jedna z lepszych jego pozycji.

The Dude abides.

Wróć do „Filmy/seriale”