NAJLEPSZAMINIATURAMAJA 2020 :arrow: GŁOSUJEMY :text-link:

[W] SI [opowiadanie; S-F]

Opowiadania ocenione przez Weryfikatorów

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Misieq79
Weryfikator
Weryfikator
OSTRZEŻENIA: 0

SI [opowiadanie; S-F]

Postautor: Misieq79 » wt 18 wrz 2018, 18:29

Ostatni post z poprzedniej strony:

To i moich groszy parę. Że dobre, to już napisano powyżej.
Wizimir pisze:Source of the post Jechałem z prędkością stu kilometrów na godzinę po mokrej nawierzchni, a kilkadziesiąt metrów przede mną wyrosła barierka, oddzielająca ostry zakręt od zagajnika, na czele którego stał wielki jak skurwysyn kasztanowiec.

Masz dwie połówki zdania (swoją drogą ciut przezłożonego). Pierwsza jest techniczno-raportowa, kto normalny powie jak wyżej, a nie "Ciąłem setką po mokrym", a druga - właśnie emocjonalna "wielki jak...". Żeby było śmieszniej, w trakcie czytania gryzło mnie pierwsze pół, po przeczytaniu całości - drugie.

Wizimir pisze:Source of the post poczułem smród palonych gum i zobaczyłem iskry tańczące we wstecznym lusterku.

Nieno, panie, na mokrym?

Wizimir pisze:Source of the post obrócił się wokół własnej osi

Dla mnie OWWO to pleonazm. Obrócił się.

Scena z tłuczeniem androida gryzie mnie najbardziej. Właśnie ze względu na tłuczenie. Oni nie mają go pobić tylko obezwładnić i wyłączyć, wszak wiedzą że to sztuczniak, widziałbym tu inny przebieg. Np dwóch klinczuje delikwenta, trzeci naciska pod uchem i przekręca mu głowę o kąt, jaki wyklucza anatomia. Albo wyłączają pilotem :P

No i, skoro przywołano Lema, to android kosztuje. Nie złom ale Przywrócenie Do Ustawień Fabrycznych ;) Oczywiście tu już włażę z butami w Twój świat.

Ostatecznie zupełnie niedaleko odnalazłem fotel oraz sens rozłożenia się w nim wygodnie Autor nieznany. Może się ujawni.
Same fakty to kupa cegieł, autor jest po to, żeby coś z nich zbudować. Dom, katedrę czy burdel, nieważne. Byle budować, a nie odnotowywać istnienie kupy. Cegieł. - by Iwar
Dupczysław Czepialski herbu orka na ugorze

Awatar użytkownika
Apoca
Kmiotek

Postautor: Apoca » czw 20 wrz 2018, 22:30

Według mnie początek jest taki chaotyczny. Od momentu, gdy D. gada z E. jest już o wiele lepiej. Czytało się dobrze. A zakończenie było ciekawe. SI, który odczuwa bezsens. Coś w tym jest. :D

Awatar użytkownika
brat_ruina
Legenda pisarstwa
OSTRZEŻENIA: 2

Postautor: brat_ruina » wt 08 sty 2019, 21:51

Nie ma ostrzeżenia o wulgaryzmach!

Zgorszyłem się.
Jest mi teraz z tym źle.

Wizimir, jest ok:)

Jeszcze raz odwróciłam głowę, by zobaczyć, jak lafirynda odchodzi dumnym krokiem, plaskając głośno pośladkami

Ja sam przeczytałem już ok. 8 000 książek

Mąż mojej siostry Krystian jest nudny i śmierdzą mu stopy, smród jest do wytrzymania, nuda - nie.
Rozmawiać może tylko o sobie, osiągając szczyty erudycji. Co robi i jak, czy mógłby lepiej, albo inaczej.

Awatar użytkownika
Wizimir
Pisarz osiedlowy

Postautor: Wizimir » wt 08 sty 2019, 22:34

brat_ruina pisze:Source of the post Nie ma ostrzeżenia o wulgaryzmach!

Zgorszyłem się.
Jest mi teraz z tym źle.

Bardzo przepraszam za wszystkie niewinne, dziecięce serduszka, które przez moje niedopatrzenie zejdą na złą drogą, a zwłaszcza za Twoje, bracie :(. Biję się w zdemoralizowaną pierś. I dziękuję za odwiedziny.

“One day I will find the right words, and they will be simple.” ― Jack Kerouac

Wróć do „Zweryfikowane”