NAJLEPSZAMINIATURAMAJA 2020 :arrow: GŁOSUJEMY

Propozycja od początkującej :)

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator

Awatar użytkownika
ithi
Siewca Dobra
Siewca Dobra
OSTRZEŻENIA: 0
Kontaktowanie:

Postautor: ithi » sob 10 maja 2014, 09:55

Ostatni post z poprzedniej strony:

Ja tylko powtórzę, że:
- pomysł Augusty, zeby podyskutować nad zmianami mi sie spodobał. Moze lubie zmiany? Ale sensowne i na plus. Dlatego trzeba czasem poznać opinie rożnych osób
- zaproponowałam techniczne rozwiazanie czyli zeby zakładać wątki w Tuwrzuciu trzeba byc w grupie do której przyjmują moderatorzy na prośbę użytkownika
- po argumentacji Grima zmieniłam propozycje, zeby kryterium przyjęcia do grupy było jak dotychczas: przedstawienie sie i rejestracja przed 30 dniami.
Ale można porozmawiać obydwóch tygodniach :)

Poza tym przypomnę, ze ja tylko proponuje, glos decydyjacy ma Admin czyli Avek.

[ Dodano: Sob 10 Maj, 2014 ]
Myth przeczytałam wszystko :p

gosia

„Szczęście nie polega na tym, że możesz robić, co chcesz, ale na tym, że chcesz tego, co robisz.” (Lew Tołstoj).

Obrazek

Awatar użytkownika
Jason
Akcelerator
Akcelerator
Kontaktowanie:

Postautor: Jason » sob 10 maja 2014, 10:08

Dwa tygodnie nie brzmią źle - to i tak jest sporo czasu. IMO głównym kryterium tutaj są moce przerobowe Weryfikatorów, to czy wyrabiają się z bieżącymi tekstami i czy dalej nie będzie problemu, gdyby opowiadań do oceny było więcej.

A z drugiej strony: jeśli ktoś nie potrafi wytrzymać miesiąca przed wrzuceniem tekstu na forum, gdzie przez cały czas może czytać i wypowiadać się w innych, wiązanych z pisaniem tematach, to jaka szansa, że wytrwa w postanowieniu pisania na poważnie?

ichigo ichie

Opowieść o sushi - blog kulinarny

Augusta

Postautor: Augusta » sob 10 maja 2014, 10:11

ithilhin - dobrze, że przyszłaś. Noc całą przesiedziałam pod stołem i do tej pory boję się głowę wychylić :P spod serwety.
Wczoraj spróbowałam ale nie wyszło mi to na dobre :(
Mało brakowało a dostałabym w łeb płazem.
Jakby coś - wiesz, gdzie jestem.

Przepraszam za mało merytoryczny post :P

Humanozerca
Debiutant
Debiutant

Postautor: Humanozerca » sob 10 maja 2014, 10:13

Mnie serio temat ani ziębi, ani grzeje, więc odniosę się tylko do jednego fragmentu.
Hum, tak swoją drogą, to największymi spamerami w takim razie byłyby osoby najbardziej aktywne. Poza tym jednym z bijących wszystkich na głowę byłby sam Avenger i jego słynne "Witaj i rozgość się. :) ".
To tylko moja interpretacja, ale w przypadku admina i zwykłych użytkowników działa zasada "co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie". Jasne jest, że takie zdawkowe przywitanie na dużym forum wynika z racji pełnionej funkcji. Gdybym jako szary użytkownik wyprodukował wyłącznie pięćdziesiąt "dzień dobry" do innych (niby po co? dla bezsensownego kopiuj-wklej?), to nie zdziwiłbym się, gdyby moderacja i inni moderatorzy uznali mnie za spamera. Dlatego też, gdy wypowiadam się w powitalni pod cudzym "przedstawieniem się", przeważnie wychodzę poza "cześć" i zapytuję o coś, inicjuję rozmowę. Analogicznie, gdyby to forum raczkowało, to założyciele nie ograniczaliby się do powitań formalnych...

Można też rozważyć taką opcję. Dajemy każdemu użytkownikowi możliwość dania jednego plusa lub minusa innemu użytkownikowi za dany post... (Myślę na szybko.)

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Weryfikator
Weryfikator

Postautor: Gorgiasz » sob 10 maja 2014, 10:41

Humanozerca pisze:Można też rozważyć taką opcję. Dajemy każdemu użytkownikowi możliwość dania jednego plusa lub minusa innemu użytkownikowi za dany post... (Myślę na szybko.)

Znam duże forum, gdzie istnieje tak zasada (paranormalne.pl). Rezultaty sa katastrofalne. Źródło wciąż wracających konfliktów i pretensji; postulowano zniesienie tego, ale z jakiś powodów administracja się przy tym upiera.
Ktoś kogoś nie lubi i co by ta osoba nie napisała daje jej minus. Albo przychodzi nowicjusz (niedawno wprowadzono zasadę, że można to robić - chyba - po napisaniu 25 postów) i wali minusy na prawo i lewo, ot tak dla zabawy chyba. Osobiście przyjąłem zasadę, że nigdy pod żadnym pozorem nie dam nikomu "minusa"; jak mi się coś nie podoba, to mogę to wyrazić słownie.

Awatar użytkownika
Galla
Dusza pisarza

Postautor: Galla » sob 10 maja 2014, 10:52

Sądzę, że jest dobrze jak jest.

Są osoby aktywne od początku - Augusta, Imadoki - są też takie, które 50 postów nabiły w pół roku (ja :P). Jestem zwolennikiem jasnych przepisów - a takie komplikowanie sprawy, jak post za post czy skracanie kwarantanny za aktywność podziałają jak... wzrost biurokracji w państwie ;)

Weźmy pod uwagę, że chyba 2 miesiące temu mieliśmy długi czas zablokowanego dostępu do forum dla nowych użytkowników. To się może odbijać teraz na liczbie wrzucanych tekstów i nowych, aktywnych użytkowników.
Ja tam wolę jakość, a gdy komuś zależy - poczeka.

Awatar użytkownika
Aktegev
Dusza pisarza

Postautor: Aktegev » sob 10 maja 2014, 10:52

Zgadzam się z Grimzonem, temat powraca jak bumerang i niewiele z tego wynika. Rozwiązanie, które jest, IMHO jest dobre, po proste :)

"Kiedy autor powiada, że pracował w porywie natchnienia, kłamie." Umberto Eco

Miłek z Czarnego Lasu /film/

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Navajero » sob 10 maja 2014, 10:57

Sam temat obchodzi mnie tyle co zeszłoroczny śnieg, ale skoro ludzie chcą skrócenia okresu karencji, to dlaczego nie? W trzydziestu dniach nie ma niczego mistycznego. Wreszcie można wprowadzić dwutygodniowy okres na próbę. Jeśli ujawnią się jakieś negatywne skutki, admin w minutę może przecież przywrócić stary przepis. No, chyba, że ktoś przeprowadził badania z których wynika, że nowicjusz włożony do zamrażarki na trzydzieści dni pisze lepsze teksty i zachowuje się grzeczniej niż włożony na dwa tygodnie :P

Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Romecki » sob 10 maja 2014, 11:04

Większą plagą są ci, którzy odczekują 30 dni, wrzucają tekst, a potem ani me, ani be :)

W temacie "30 dni przez Morze Martwe" - karencja czasowa może być dowolnej długości, uważam, że to nie ma znaczenia, bo kto chce pisać na forum, to i tak będzie pisać.

"Hehe bez przesady. Nie wydaje mi się by komukolwiek z tego portalu udało się wydać książkę, i to jeszcze taką żeby była w sklepach." by Tomek Bordo
"Weryfikatorium to arena nie ma litości nie ma uuu nie ma" by brat_ruina;
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/ FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak

Awatar użytkownika
Sepryot
Legenda pisarstwa
Kontaktowanie:

Postautor: Sepryot » sob 10 maja 2014, 11:56

Navajero pisze:No, chyba, że ktoś przeprowadził badania z których wynika, że nowicjusz włożony do zamrażarki na trzydzieści dni pisze lepsze teksty i zachowuje się grzeczniej niż włożony na dwa tygodnie

Amerykańscy naukowcy przeprowadzili. I co teraz zrobisz? :P

[center]1 | 2 | 3 | 4 | O poezji[/center]

Awatar użytkownika
Navajero
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Navajero » sob 10 maja 2014, 12:00

Zamrożę się na tydzień, albo co? :P

Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."

dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
ravva
Legenda pisarstwa

Postautor: ravva » sob 10 maja 2014, 13:22

Navajero pisze:Sam temat obchodzi mnie tyle co zeszłoroczny śnieg, ale skoro ludzie chcą skrócenia okresu karencji, to dlaczego nie?
dlatego, ze mało na forum nowicjuszy jak augusta, która chce coś dac od siebie. większosć, jak smoke powiedział i wszyscy widzimy, wrzuca text, zbiera łomot i znika, a weryfikatorzy mają roboty po kokardki.

owo "magiczne" 30 dni sprawia, ze czesc z "komet" odpadnie, bo a) wrzuca text od razu, mod zablokuje i się nie upomną, b) nie bedzie im się chciało czekac tyle czasu - chcą opinię "na wczoraj", c) traktując wery jak darmową korektę wymagają atencji, która nijak później nie owocuje.

grimzon ma rację - ludzie przychodzą z nastawieniem roszczeniowym, nie widze powodu, dla którego userzy z jakimś tam stażem mają pelnić słuzebną role wobec kogoś, kto nie ma na tyle dobrej woli, zeby przejrzeć rady z poprzednich weryfikacji w tuwrzuciu albo zapoznac się z regulaminem, traktując swoj text jako dar niebios, za który wszyscy powinni walić czołem o ziemię.

Serwus, siostrzyczko moja najmilsza, no jak tam wam?
Zima zapewne drogi do domu już zawiała.
A gwiazdy spadają nad Kandaharem w łunie zorzy,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie mów o tym.
(...)Gdy ktoś się spyta, o czym piszę ja, to coś wymyśl,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie zdradź nigdy.

Awatar użytkownika
anowi
Dusza pisarza

Postautor: anowi » sob 10 maja 2014, 13:37

A nie da się zrobić tak, by nowy człowiek nie mógł się nawet wklikać do Tu wrzucia? To znaczy klika tam w ten button "Nowy temat" i wciąż go wyrzuca do Regulaminu. Informatycznie możliwe chyba, prawda? ;)

Awatar użytkownika
ravva
Legenda pisarstwa

Postautor: ravva » sob 10 maja 2014, 13:38

anowi pisze:A nie da się zrobić tak, by nowy człowiek nie mógł się nawet wklikać do Tu wrzucia? To znaczy klika tam w ten button "Nowy temat" i wciąż go wyrzuca do Regulaminu. Informatycznie możliwe chyba, prawda? ;)
ten pomysł to czyste zuoooo :twisted:

luv it :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Serwus, siostrzyczko moja najmilsza, no jak tam wam?
Zima zapewne drogi do domu już zawiała.
A gwiazdy spadają nad Kandaharem w łunie zorzy,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie mów o tym.
(...)Gdy ktoś się spyta, o czym piszę ja, to coś wymyśl,
Ty tylko mamie, żem ja w Afganie, nie zdradź nigdy.

Awatar użytkownika
ithi
Siewca Dobra
Siewca Dobra
Kontaktowanie:

Postautor: ithi » sob 10 maja 2014, 13:43

No to jest częściowo zawarte w moim pomyśle zrobienia grupy dla tych, którzy mogą zakłądać tematy w Tuwrzuciu :P
Jakiś komunikat się chyba wyświetla wtedy :P

gosia

„Szczęście nie polega na tym, że możesz robić, co chcesz, ale na tym, że chcesz tego, co robisz.” (Lew Tołstoj).

Obrazek

Awatar użytkownika
anowi
Dusza pisarza

Postautor: anowi » sob 10 maja 2014, 13:53

ithilhin pisze:No to jest częściowo zawarte w moim pomyśle zrobienia grupy dla tych, którzy mogą zakłądać tematy w Tuwrzuciu :P
Jakiś komunikat się chyba wyświetla wtedy :P
A się wyświetla? To może zapomnieć o komunikatach, których połowa dzieci nie czyta i zastosować coś mocniejszego?

PS. Z Tu wrzucia komentowałam zaledwie kilka tekstów - wszystkie wrzucone przez osoby udzielające się na forum od dłuższego czasu. To samo z tekstami z Centrum. Zwyczajnie zwracam uwagę na to, by nie tknąć palcem i okiem czegokolwiek, co zostało dodane przez człowieka, który zdołał dodać całe 3 posty - powitalny, odpowiadający na powitalne "witaj" i tuwrzucający.

Wróć do „Propozycje punktów regulaminu”