Image

5

Moderatorzy: Weryfikator, Moderator

Awatar użytkownika
B.A.Urbański
Legenda pisarstwa

5

Postautor: B.A.Urbański » 19 kwie 2016, 16:52

Ostatni post z poprzedniej strony:

pan_ruina pisze:Source of the post Kwadrans w sieci = tydzień realu, hmm mocny przelicznik... (kilka żyć zyć dla niektórych...) Dla mnie kwadrans to kwadrans.

Wydawało mi się to oczywiste, że życie w sieci toczy się dużo szybciej, czego przykładem są takie apki jak Snapchat. Ale może to tylko moje wrażenia.

pan_ruina pisze:Source of the post Większość czasu spędzam w drodze i różnie mam z internetem, często rwie łącze i nie nadążam z korektą. Przeglądam i piszę na telefonie, nie mam worda.

Nie masz słownika w telefonie?
No i w czym jest problem, żeby przeczytać przed wysłaniem i wówczas poprawić literówki?

A poza tym to nieładnie jechać i pisać. Oj, nieładnie! :P

I pity the fool who goes out tryin' to take over da world, then runs home cryin' to his momma!
B.A. = Bad Attitude

Awatar użytkownika
DAF
Pisarz osiedlowy

5

Postautor: DAF » 19 kwie 2016, 19:34

B.A. tu chodzi bardziej o to, żeby nie sadzić posta pod postem, jak coś się przypomni, ew. zechce zmienić. Głaskanie postów to sprawa drugorzędna.

Awatar użytkownika
Jacek Łukawski
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

5

Postautor: Jacek Łukawski » 19 kwie 2016, 23:23

Co to jest Snapchat?
albo nie, nie odpowiadaj, pewnie nie chcę wiedzieć ;)

Moja propozycja jest taka:
Dajcie piętnaście minut, a kto nie chce ten niech nie korzysta, ot co :)
Wtedy i puryści będą zadowoleni (za każdym razem gdy nie skorzystają) i tacy dysortograficy jak ja (gdy skorzystają) :)

Awatar użytkownika
Namrasit
Dusza pisarza

5

Postautor: Namrasit » 20 kwie 2016, 08:46

B.A.Urbański pisze:Source of the post Nie masz słownika w telefonie?
No i w czym jest problem, żeby przeczytać przed wysłaniem i wówczas poprawić literówki?

Nie to nie problem, ale dziwnym trafem ja błędy widzę dopiero, jak już post jest wysłany. A wcześniej to mogę sobie czytać i czytać...

Uśmiechając się do deszczu mniej się moknie

Awatar użytkownika
BMF
Dusza pisarza

5

Postautor: BMF » 20 kwie 2016, 10:00

Jacek Łukawski pisze:Source of the post Co to jest Snapchat?
albo nie, nie odpowiadaj, pewnie nie chcę wiedzieć

Nie chcesz, ale i tak ci powiem. To taka apka na telefony - masz listę znajomych jak np na gg i albo wysyłasz tak zwane "snapy" do wszystkich, albo wybierasz sobie jakieś osoby (można chyba do jednej). Snap to na szybko zrobione zdjęcie (często "selfie") z jakimś bzdurnym podpisem. Tak jakby chwalisz się swoim życiem. Gwóźdź programu był taki, że zdjęcie fruwało tam chyba przez 10 sekund czy krócej i potem było usuwane. Jak się zapewne można domyśleć, "hakierzy" szybko to rozgryźli i nagle zdjęcia gołych małolat zaczęły fruwać po internetach. Szło to w miliony. Teraz już się chyba nieco uspokoiło.

you get me closer to god

Awatar użytkownika
Jacek Łukawski
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

5

Postautor: Jacek Łukawski » 20 kwie 2016, 12:56

BMF pisze:Source of the post
Jacek Łukawski pisze:Source of the post Co to jest Snapchat?
albo nie, nie odpowiadaj, pewnie nie chcę wiedzieć

Nie chcesz, ale i tak ci powiem. To taka apka na telefony - masz listę znajomych jak np na gg i albo wysyłasz tak zwane "snapy" do wszystkich, albo wybierasz sobie jakieś osoby (można chyba do jednej). Snap to na szybko zrobione zdjęcie (często "selfie") z jakimś bzdurnym podpisem. Tak jakby chwalisz się swoim życiem. Gwóźdź programu był taki, że zdjęcie fruwało tam chyba przez 10 sekund czy krócej i potem było usuwane. Jak się zapewne można domyśleć, "hakierzy" szybko to rozgryźli i nagle zdjęcia gołych małolat zaczęły fruwać po internetach. Szło to w miliony. Teraz już się chyba nieco uspokoiło.

OK. W takich chwilach dociera do mnie, że się starzeję ;)

Awatar użytkownika
G.P.
Pisarz domowy

5

Postautor: G.P. » 20 kwie 2016, 14:51

Odniosę się do paru ostatnich komentarzy:
B.A.Urbański pisze:Source of the post Co stoi na przeszkodzie, żeby komentarz napisać w edytorze tekstu? Tam sprawdzić sobie pisownię i dopiero wkleić?

Hmm, nie każdy ma taką możliwość w każdej chwili, ale nawet jeśli, to:
Monivrian pisze:Source of the post dajcie może też możliwość edytowania w "tuwrzuciu" przynajmniej te 5-15 minut, by poprawić złe formatowanie

Właśnie. O ile pewne kwestie związane z tekstem można zrealizować w Word, to formatowania nie przeskoczysz. Dobrze tylko, że po ostatniej aktualizacji Wery podgląd działa tutaj znacznie sprawniej i szybciej (niemal natychmiast) oraz bez odświeżania całej strony, a to ogromy plus!
B.A.Urbański pisze:Source of the post 15 minut w necie to co najmniej jak tydzień w normalnym życiu.

Słów mi zabrakło... :o Jakkolwiek to rozważać, widzę, że każdy ma swój własny odbiór "płynącego" czasu w różnych chwilach. :P
B.A.Urbański pisze:Source of the post A co z odpowiedziami na posty? Kolejna osoba ma czekać 15 minut, żeby odpowiedzieć, bo może tej pierwszej się odwidzi i całkowicie zmieni treść? I następna osoba ma czekać 15 minut? I następna znowu 15 minut? I tak w nieskończoność?

Zwróć uwagę na godziny i minuty dodawanych powyżej postów - dzieli je znacznie więcej niż 5 minut. Znacznie więcej nawet niż 15...
Ale rozumiem, są tzw. gorące tematy, a tam czasem klawisze "czerwone". :P
Swoja Basn pisze:Source of the post Wypowiadam się na kilku dużych forach, w tym literackich, na których w każdej chwili można zmienić swój post

Z tą "każdą chwilą" to przesada, bo mogłoby dochodzić do nadużyć, zwłaszcza w sytuacjach ostrych dyskusji - których przecież nie brak.
Swoja Basn pisze:Source of the post i nigdy nie wiedziałam, by dochodziło do takich sytuacji, że ktoś zmienia treść, a kolejny post źle się wtedy odnosi.

Właśnie o tym mowa. Wystąpienie takiego zjawiska zaburzyłoby tylko obraz całej rozmowy. Chyba bym zwariował, czytając taką poszarpaną dyskusję :shock: , bo wyszłoby na to, że nie dosyć, że się kłócą, to w dodatku robią to bezsensu! :P
Nie chciałbym, aby Weryfikatorium zaczęło mieć właśnie "taki wizerunek"...
Swoja Basn pisze:Source of the post Wery to forum z dojrzalszymi ludźmi jak na tamtych więc nie sądzę, by ktoś wykorzystywał dłuższy czas na edycję na coś innego niż poprawa literówek czy innych niezmieniających sensu rzeczy.

Zgadzam się z tym. Zdarzają się "ewenementy", ale to rzadkość. A jeśli ktoś zmieni zdanie i będzie chciał dodać coś bardziej "uszczypliwego" do przed chwilą wrzuconego postu, to i tak to zrobi w następnym. :twisted:

Jeżeli o mnie chodzi, to jestem za przedłużeniem tego czasu o kilka dodatkowych minut - jednak, jeśli pozostanie teraźniejsze 5, to ostatecznie jakoś to ścierpię. :P
A w przypadku większych wątpliwości - proponuję wszystkim rzucić monetą. :mrgreen:
Dla pewności 3 razy! :P
Raz,
dwa...

Awatar użytkownika
B.A.Urbański
Legenda pisarstwa

5

Postautor: B.A.Urbański » 20 kwie 2016, 18:25

DAF pisze:Source of the post B.A. tu chodzi bardziej o to, żeby nie sadzić posta pod postem, jak coś się przypomni, ew. zechce zmienić. Głaskanie postów to sprawa drugorzędna.

Z tego co tutaj wszyscy mówią, to chodzi właśnie o głaskanie postów. Bo o ile się orientuję, to nawet jeśli nasadzisz posta pod postem, to system automatycznie je sklei.

Ale właściwie masz rację, nic mi do tego jeśli ktoś chce głaskać swojego posta ;)

I pity the fool who goes out tryin' to take over da world, then runs home cryin' to his momma!

B.A. = Bad Attitude

Awatar użytkownika
DAF
Pisarz osiedlowy

5

Postautor: DAF » 20 kwie 2016, 19:17

Jak system poskleja to bomba. Zapomniałem już, że mam y nowe, piękne wery :wink:

Awatar użytkownika
B.A.Urbański
Legenda pisarstwa

5

Postautor: B.A.Urbański » 21 kwie 2016, 14:35

W starej wersji też tak było :P

B.A. = Bad Attitude

Awatar użytkownika
DAF
Pisarz osiedlowy

5

Postautor: DAF » 21 kwie 2016, 15:35

No to nie mam pytań :oops:

Wróć do „Propozycje punktów regulaminu”