Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

[ZAKOŃCZONA] Czarna Emma vs Godhand (modyfikowana)

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
RebelMac
Pisarz osiedlowy
OSTRZEŻENIA: 0

Czarna Emma vs Godhand (modyfikowana)

Postautor: RebelMac » pt 16 lis 2018, 19:28

Ostatni post z poprzedniej strony:

Tekst pierwszy podobał się bardziej, drugi stanowczo za krótki, chociaż też ma swój wydźwięk. 1:0

Awatar użytkownika
iris
WModerator
WModerator

Postautor: iris » pt 16 lis 2018, 19:47

Po namyśle 1:0 dla pierwszego tekstu. Za rozwinięcie tematu.
Drugi to obrazek, do tego niezbyt przekonujący (spojrzenie niby dziecka, ale w kilku miejscach ta logika dziecięca i sposób wyrażania jest całkiem dorosły).
Obydwa natomiast mnie troszkę… zawiodły. Chociaż pierwszy bardziej rozbudowany i jest tutaj opowieść. Jakoś jestem na nie. Może ten schemat agresji wobec dzieci, wobec inności obroniłby się w dłuższej opowieści, ale w krótkich formach jest po prostu zbyt oczywisty. Żaden z tekstów do mnie nie przemówił.

„Styl nie może być ozdobą. Za każdym razem, kiedy nachodzi cię ochota na pisanie jakiegoś wyjątkowo skocznego kawałka, zatrzymaj się i obejdź to miejsce szerokim łukiem. Zanim wyślesz to do druku, zamorduj wszystkie swoje kochane zwierzątka.” Arthur Quiller-Couch

„Czasami nie wie się czegoś aż do czasu, kiedy się wie. Nie ma w tym nic złego.” Kubuś

Awatar użytkownika
Romecki
Pisarz
Pisarz
Kontaktowanie:

Postautor: Romecki » pt 16 lis 2018, 19:55

W pierwszym jest sporo błędów językowych, interpunkcyjnych, merytorycznych (miganie bez półpauzy, przecież nie generuje dźwięku), etc, ale jest w nim opowieść. Nie do końca dla mnie wiarygodna - i nie, mnie nie przeszkadza przywoływanie trudnych losów dzieci, może dlatego, że sam taką literaturę pisuję, więc z definicji nie jestem uczulony :) Przeszkadza mi to, że on odreagowuje bijąc się, a ona, cóż, będąc z dilerem. Trochę to przerysowane. Tym bardziej, kiedy ona chcąc być z bohaterem, dostaje po buzi. Niby może, ale czy to trochę nie za dużo?
Niemniej, jest to jakaś opowieść i dodatkowe punkty idą za finał, który tę opowieść otwiera na czytelnika, każe się zastanowić, co dalej.

Drugi tekst mnie zdziwił. Autorzę się nie postarało, miałem wrażenie, że to tekst pisany na kolanie, w pół godziny, trochę bez pomysłu. Strasznie ograny motyw z tą Warszawą i Starzyńskim. I właściwie nie ma tu nic więcej. Po wyciśnięciu nie ma nic... poza sprawnością :)

No więc nie mam wątpliwości, że 1:0

FB: https://www.facebook.com/romek.pawlak
Miłek z Czarnego Lasu http://tvsfa.com/index.php/milek-z-czarnego-lasu/
"Osobiście uwielbiam jak czytelnicy "uświadamiają" mnie jakie perspektywy przegapiłem, jakich wątków nie wykorzystałem i jak powinienem pisać, żeby dostać literackiego Nobla :P" - by Navajero.

Awatar użytkownika
Sarah
Poetyfikator
Poetyfikator

Postautor: Sarah » sob 17 lis 2018, 19:50

Znów dzieciaki i teksty smutno miauczące.
Przepraszam, ale takie opowieści już mnie nużą.
Pierwszy tekst broni się jednak akcją i zmianą rytmu.
Oba są niestety trochę nieporadne językowo, co mnie jednak dziwi nieco, zważywszy na autorów.
Punkt dla tekstu pierwszego.
(choć obu autorom chętnie bym przywaliła w tyłek)

Nie jestem w wieku, w którym nieświadomie popełnia się głupstwa.W moim wieku głupstwa popełnia się planowo i z dziką przyjemnością.

Brniesz w mgłę, a pod stopami bagno, uważaj - R.Pawlak 28.02.2018

Awatar użytkownika
Aktegev
Dusza pisarza

Postautor: Aktegev » sob 17 lis 2018, 21:17

Długo nie mogłam się zdecydować, co zrobić, ze względu na wymienione wyżej mankamenty. Dla mnie również motyw skrzywdzonych/krzywdzonych dzieci zaczyna być drażniący, zwłaszcza w tekstach krótkich, gdzie trudno go ograć na tyle, by wyjść poza kliszę. Zwycięża opowieść, której więcej w tekście pierwszym (choć również więcej potknięć przy czytaniu :(). Punkt dla 1.

"Kiedy autor powiada, że pracował w porywie natchnienia, kłamie." Umberto Eco

Miłek z Czarnego Lasu /film/

Awatar użytkownika
Godhand
Siewca Dobra
Siewca Dobra

Postautor: Godhand » ndz 18 lis 2018, 10:04

Ocenianie zakończone!

Wyniki:
Tekst 1: 17
Tekst 2: 4

Wygrywa: Godhand.

Ogromne gratulacje dla obu uczestników!

"Każdy jest sumą swoich blizn" Matthew Woodring Stover

Always cheat; always win. If you walk away, it was a fair fight. The only unfair fight is the one you lose.

Wróć do „Nowa bitwa!”