Przed użyciem zapoznaj się z treścią Regulaminu lub skonsultuj się z Moderatorem lub Adminem,
gdyż każde Forum niewłaściwie stosowane zagraża Twojemu życiu literackiemu i zdrowiu psychicznemu.

[ZAKOŃCZONA] Bartosh16 vs Godhand

Moderatorzy: Poetyfikator, Moderator, Weryfikator, Zasłużeni przyjaciele

Awatar użytkownika
Rubia
Szef Weryfikatorów
Szef Weryfikatorów
OSTRZEŻENIA: 0

Bartosh16 vs Godhand

Postautor: Rubia » śr 12 lip 2017, 22:23

Ostatni post z poprzedniej strony:

Nie przeliczam moich opinii na punkty, dlatego nie oceniam bitew. Ale skoro zachęcacie na SB... :)

Oba opowiadania mają dość luźny związek z tytułem. Oczywiście, czaszka kojarzy się ze śmiercią, więc niejako z góry było wiadomo, że ten motyw musi się pojawić. W opowiadaniu pierwszym - klasycznie i równocześnie dość schematycznie. Najpierw czaszka, potem ukochany syn, niby nie wiadomo, co się może zdarzyć, ale tak naprawdę - wiadomo, bo nie po to na 10 000 znaków hoduje się syna, żeby go oszczędzić. W drugim opowiadaniu - wprowadzenie Santa Muerte jest i ciekawszym konceptem, i daje większe możliwości fabularne, gdyż SM to potężna bogini, żywa i aktywna. Mam wrażenie, że autor napisał jednak jakby szkic powieści - bo mamy tu i historię przybysza, i relację swój - obcy, i własne życie narratora, więc jest to taki lot ślizgowy po potencjalnych wątkach i postaciach. Na korzyść opowiadania działa natomiast narracja - niby w pierwszej osobie, ale główny bohater to nie "ja", lecz "ty", będący równocześnie adresatem opowieści. On nie wie, co się jeszcze zdarzy, za to narrator wie i opowiada to nieobecnemu. To jest zręcznie rozegrane i podobało mi się.

Punktacji zatem nie będzie, ale gdyby zdarzył się remis, to dorzucam 10 punktów do puli drugiego autora. Za więcej oryginalności w formie i samym pomyśle.

Ja to wszystko biorę z głowy. Czyli z niczego.

Awatar użytkownika
Wolha.Redna
Akcelerator
Akcelerator
OSTRZEŻENIA: 0

Bartosh16 vs Godhand

Postautor: Wolha.Redna » czw 13 lip 2017, 00:16

Uwaga, uwaga (fanfary, werble itp.). Ocenianie zakończone!
Wyniki:
Tekst 1: 691 pkt Średnia: 62.8
Tekst 2: 710 pkt Średnia: 64.5
Wygrał Godhand :) wielkie gratulacje dla obu uczestników!

"ty tak zawsze masz - wylejesz zawartośc mózgu i musisz poczekac az ci sie zbierze, jak rezerwuar nad kiblem" by ravva

"Jedna struna mi się zerwała.
- To co? Masz przecież jeszcze pięć.
- Tak. Ale nie umiem grać na pięciu.
- Na sześciu też nie umiałeś. Więc teraz twoja ignorancja się zmniejszyła." Pratchett

Wróć do „Nowa bitwa!”